نسخه چاپي
1398/04/12 :: ١٥:٥٩ 
رئیس مرکز هرتزلیا؛

موریانه از داخل رژیم صهیونیستی را می‌خورد

رژیم صهیونیستی مانند خانه‌ای است که موریانه از داخل آن را می‌خورد.

موریانه از داخل رژیم صهیونیستی را می‌خورد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقل از ­روزنامه الکترونیکی رای الیوم، رئیس مرکز هرتزلیا اذعان کرد رژیم صهیونیستی مانند خانه ای است که موریانه از داخل آن را می خورد.
روزنامه الکترونیکی رای الیوم در گزارشی به قلم زهیر اندراوس نوشت: سید حسن نصرالله, دبیر کل حزب الله لبنان, در سخنرانی معروف خود که ماه مه 2000 و بعد از فرار ارتش اسرائیل در بنت جبیل ایراد کرد, گفت اسرائیل که سلاح هسته ای و قوی ترین سلاح هوایی در سطح منطقه را در دست دارد, به خدا سست تر از خانه عنکبوت است. این جمله تا این لحظه از یاد اسرائیلی ها و سران آنها پاک نشد و در ذهن آنها باقی خواهد ماند و امروز با گذشت 19 سال از آن سخنرانی, عاموس گیلعاد, رئیس موسسه هرتزلیا و مدیر مجموعه کنفرانس هایی که این موسسه سالانه برگزار می کند, رژیم اشغالگر قدس را یک خانه حمایت شده توصیف کرد که موریانه از داخل آن را می خورد. گيلعاد در مصاحبه مقدماتی کنفرانس امسال هرتزلیا, که دو روز پیش شروع شد, این صحبت ها را کرد. گلعاد فساد در اسرائیل و از هم گسیختگی جامعه را دو عامل نگران کننده دانست.
رئیس مرکز هرتزلیا در ادامه این مصاحبه با انتقاد شدید از تصمیم گیری ها درباره خرید زیر دریایی های آلمانی گفت:‌ از اینکه بینامین نتانیاهو, نخست وزیر اسرائیل, اجازه داده است زیردریایی های پیشرفته به مصر فروخته شود احساس بدی دارم. افرادی مانند میکی گانور که در مسائلی مانند خرید زیردریایی به عنوان واسطه از آنها استفاده می شود, امنیت ملی در کانون توجه آنها نیست بلکه در درجه اول به سود مالی توجه دارند. گيلعاد پرسید: اصلا به واسطه چه نیازی داریم و چرا معامله مستقیما بین آلمان و اسرائیل صورت نمی گیرد؟
گيلعاد که پیشتر رئیس بخش سیاسی و راهبردی در وزارت امنیت اسرائیل بود با صحبت کردن درباره عمق روابط اسرائیل و آمریکا به یک مشکل موجود پرداخت و گفت: شاید این مشکل به بحرانی تبدیل شود که به سازگاری بندر حیفا با نیازهای نیروی دریایی آمریکا مربوط می شود. وی در این خصوص توضیح داد: در حالی که با شرکت چینی اس آی پی جی برای اداره بندر حیفا از سال 2021 قرار داد بسته شده است, سنای آمریکا اعلام کرده است نگرانی های امنیتی درباره این بندر دارد. 
وی از سیاست هایی انتقاد کرد که به گفته او تشکیلات خودگردان را ضعیف می کند که این مسئله به ضرر منافع اسرائیل است. گلعاد همچنین درباره عواقب وخیم ملحق کردن بخش هایی از کرانه باختری هشدار داد و از صحبت های دیوید فریدمن, سفیر آمریکا در اسرائیل, درباره ملحق کردن بخش هایی از کرانه باختری انتقاد کرد و گفت: نتیجه این کار صلح با فلسطینی ها و همزیستی با آنها نخواهد بود. علاوه بر این بر خلاف آنچه می گویند عادی سازی روابط با کشورهای عربی به این خاطر نیست که آنها فلسطینی ها را دوست ندارند بلکه به این سبب است که آمادگی دست کشیدن از فلسطینی ها را ندارند.

 
 
 
 
 

خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 12

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 543405

  • بازديدکنندگان امروز : 1190

  • کل بازديدکنندگان : 1134692

پیوندها