نسخه چاپي
1398/03/27 :: ١٦:٢٨ 

مبارزه با آمریکا موضوعی عقلانی و معطوف به منافع ملی است

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: موضوع مبارزه با آمریکا برخاسته از یک امر احساسی و هیجانی نیست، بلکه کاملا عقلانی و معطوف به منافع ملی است.

مبارزه با آمریکا موضوعی عقلانی و معطوف به منافع ملی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی؛ سید محمدرضا موالی زاده، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در جلسه ای که با موضوع هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، بیان داشت: موضوع مبارزه با آمریکا، افشای حقوق بشر آمریکایی و نشان دادن چهره واقعی آنها برخاسته از یک امر احساسی و هیجانی نیست بلکه کاملا عقلانی و معطوف به منافع ملی است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور عنوان کرد: در این راستا باید از ظرفیت گروههای مرجع جامعه، مانند علما دانشگاهیان و نخبگان بیشتر استفاده کرد تا در محیط هایی که جوانان حضور دارند و تصور میکنند مذاکره با امریکا میتواند مشکلات ما را حل کند، به تردیدهای آنها پاسخ دهد و ذهنشان را نسبت به این موضوع روشن کند.

موالی زاده افزود: حزب دموکرات و جمهوریخواه هیچ فرقی باهم ندارند. این را در همین اتفاقاتی که در چند وقت اخیر از سوی آمریکا صورت گرفته میتوان مشاهده کرد، در انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس، حمایت آل سعود در جهت سرکوب مردم مظلوم یمن، به رسمیت شناختن مسئله حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندیهای جولان. آنها در همه این موارد به راحتی و بدون درنظر گرفتن قوانین و مقررات بین المللی اقدام کردند.

وی افزود: اقدام دیگرشان مبنی بر متهم کردن سپاه به حمایت از تروریست؛ از دیگر اقدامات خصمانه آنهاست در حالی که سپاه بیشترین شهید و جانباز را در جهت مقابله با تروریست داشته و امنیت را در منطقه برقرار کرده است. آمریکا که خود بیشترین حمایت از تروریسم درمنطقه را داشته است، هم اکنون افراد و مجموعههایی را به عنوان حامیان تروریست معرفی میکند.

موالی زاده خاطرنشان کرد: باید افرادی که گمان میکنند در شرایط فعلی، با استفاده از ابزار مذاکره میتوان مشکل را حل کرد، را با دادههای علمی، میدانی توجیه کرد و به آنها نشان داد آمریکا اساسا به تعهدات بین المللی پایبند نیست. چنانچه در قضیه مذاکرات با کره شمالی دیدیم که هیچ اتفاق خاصی نیفتاد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور بیان داشت: نوع مواجهه عزتمندانه، با صلابت و افتخار آمیز مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با نخست وزیر ژاپن نشان داد که ما باید از این مسیر تبعیت کنیم و ارتباط دو جانبه ما با ژاپن سرجای خود محفوظ است. اما اگر بحث مذاکره با آمریکا مطرح است، آن کسی که این پیام را داده (ترامپ) قابل اعتماد نیست.

موالی زاده با بیان اینکه از ظرفیت شورای فرهنگ عمومی کشور در راستای افشای جنایات آمریکا استفاده خواهیم کرد، تصریح کرد: این شورا در همه استانها مراکزی دارد که بعد از این جلسه به دوستان ابلاغ خواهیم کرد تا موضوع حقوق بشر آمریکایی را در دستور کار خود قرار دهند تا بعد از این یک هفته شاهد انسجام ملی و باور عمومی در جهت شناخت حقوق بشر کاذب آمریکایی باشیم.

 

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 9

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 543385

  • بازديدکنندگان امروز : 1163

  • کل بازديدکنندگان : 1134665

پیوندها