نسخه چاپي
1398/03/27 :: ١٤:٢٤ 

برگزاری برنامه های هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی با نگاه فراملی

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان این که جنایات و اقدامات ضدبشری آمریکا محدود به ایران نیست، گفت: برنامه های این هفته با نگاه فراملی برگزار می شود.

برگزاری برنامه های هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی با نگاه فراملی

جلسه هماهنگی برگزاری مراسم هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی با حضور مسئولین نهادها، ارگان ها و سازمان های مختلف در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در ابتدای این جلسه با تشریح اهداف و سیاست های کلی برنامه های این هفته گفت: ستادهایی به منظور هماهنگی و برگزاری برنامه های این هفته در سراسر کشور تشکیل شده و ضروری است برنامه های این مناسب مهم با نگاه تبیینی و در سطح ملی و فراتر از آن در عرصه بین المللی و فراملی بزگزار گردد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور خاطرنشان کرد: اهداف و سیاست های برنامه های این هفته در سطح ملی تبیین شده و در استان های مختلف کشور ستادهایی برای برگزاری برنامه های این هفته شکل گرفته است.

وی در خصوص اهداف و چرایی نامگذاری هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی گفت:ضرورت دشمن شناسی، بصیرت افزایی و وظیفه شناسی و عمل به هنگام ایجاب می کند که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با رویکردی فراتر از گذشته، جنایات خصمانه شیطان بزرگ و تلاش برخی برای تطهیر و توجیه جنایات آمریکا را در مقطع کنونی بازخوانی نموده و سیاست های ضدبشری و مصادیق نقض حقوق بشر توسط شیطان اعظم را تشریح و تبیین نماید.

لطفی با اشاره به تشدید سیاست های خصمانه شیطان بزرگ و در عین حال عوام فریبی دشمن و تلاش ناآگاهانه و بعضا خائنانه عده ای در داخل برای توجیه و تطهیر طاغوت اعظم گفت: بر ضرورت روشنگری و برداشتن نقاب و پرده از چهره خباثت آلود و به ظاهر بزرگ کرده آمریکا به عنوان معاندترین معاند  و دشمن کینه توز اسلام و آزادی خواهان بشریت تاکید کرد.

لطفی تصریح کرد: برنامه های هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی نباید به برگزاری یک بزرگداشت برای شهدای مظلوم هفتم تیر محدود گردد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور اضافه کرد: شهدای مظلوم هفتم تیر و دیگر شهدای انقلاب و دفاع مقدس، چشم و چراغ ملت ایران هستند و بزرگداشت و تکریم این عزیزان، امری واجب و ضروری است و باید همواره به بهترین نحو برگزار شود و وظیفه دینی، ملی، انسانی و انقلابی ماست که به سهم خود این بزرگداشت را در کنار سایر ارگان ها از جمله بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار کنیم.

لطفی یادآور شد: در این خصوص، نگاه و رویکرد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، بسیار فراتر است و باید با استناد به مصادیق جنایات آمریکا و ایادی آن، با نگاه بصیرت افزایی و دشمن شناسی، اقدامات ضدبشری آنان را در بازه زمانی 'ششم تا دوازدهم تیرماه' تبیین نماید.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور افزود: گرچه مقام معظم رهبری از هفتم تا دوازدهم را به عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی بیان فرمودند که ناشی از تواضع و بزرگواری معظم له می باشد  لکن ما از ششم تا دوازدهم تیرماه را ملاک و مبنای عمل قرار می دهیم.

لطفی گفت: با گذشت 30 سال از زعامت مقتدای عظیم الشأن امام خامنه ای، امروز به اهمیت و بزرگی جنایت آنان در اقدام تروریستی و رذیلانه ششم تیرماه سال 1360، به وضوح پی می بریم.

وی افزود: مقام معظم رهبری با موضع گیری اخیر در دیدار با نخست وزیر ژاپن به ایران و اسلام و جبهه مقاومت عزت و آبرو داد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور خاطرنشان کرد: جنایات و اقدامات ضدبشری آمریکا محدود به ایران اسلامی نیست و در عرصه بین المللی و گستره جهانی و سایر کشورها از جمله عراق و سوریه و بحرین و یمن گرفته تا خود آمریکا علیه ملت های مظلوم وجود داشته و نمونه ها و مصادیق آن زیاد است.

لطفی با اشاره به ضرورت تلاش برای فراملی شدن هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی تصریح کرد: باید بتوانیم این مناسبت را مانند راهپیمایی روز جهانی قدس که در سال 58 از ایران آغاز و امسال در 120 کشور جهان برگزار شد، با یک نگاه فراملی برگزار کنیم.

وی گفت: انشالله آغاز مراسم امسال از روز پنجشنبه، ششم تیر ماه با تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام دفاع مقدس که از بازرترین مصادیق جنایات آمریکا است، در محل یادمان شهدای هفتم تیر تهران برگزار می شود.

لطفی تاکید کرد: این مراسم در سراسر کشور نیز با رویکرد تبیینی و با هدف روشنگری و بصیرت افزایی و با استفاده از فرصت سالروز شهدای مظلوم هفتم تیر و در آستانه جنایات ضدحقوق بشری آمریکا برگزار خواهد شد.

 

 

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 10

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 543411

  • بازديدکنندگان امروز : 1197

  • کل بازديدکنندگان : 1134699

پیوندها