نسخه چاپي
1398/03/24 :: ١٣:٤٥ 
آیت الله جنتی:

امام خامنه ای به اسلام و ایران عزت داد/مذاکره با آمریکا مشکلی را حل نمی کند

آیت الله جنتی با اشاره به این که مذاکره با آمریکا به معنای از دست دادن دستاوردها و ارزش های انقلاب است تاکید کرد: امام خامنه ای به اسلام و مردم ایران عزت داد.

 امام خامنه ای به اسلام و ایران عزت داد/مذاکره با آمریکا مشکلی را حل نمی کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، آیت الله احمد جنتی در همایش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مشهد مقدس گفت: در آفرینش آسمان و زمین و مخلوقات خداوند تفکر کنید، زیرا درک آثار و حکمت آفرینش های خدا، بالاترین عبادت است و آیاتی برای خداشناسی است و هدفمند بودن خلقت و تفکر در مخلوقات خداوند برای بندگان شایسته واجب است.

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری گفت: ایشان از موضع قدرت با آمریکا برخورد کردند و فرمودند که ترامپ ارزش اینکه به او پیامی بدهیم ندارد. ایشان معنای ذلت را به آمریکا چشاند و به مردم ایران عزت داد و خلف صالح و شایسته حضرت امام خمینی(ره) است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: ما باید به خودمان افتخار کنیم. در دنیا هیچ کس جرأت چنین کاری را ندارد و بازتاب این سخنان در دنیا منتشر می شود و آثار مثبتی برای ملت ایران دارد.

آیت الله جنتی اظهار داشت: شاید برخی تصور کنند با برقراری رابطه با آمریکا، مشکلات اقتصادی و تحریم ها کم می شود، ولی باید بدانیم که مذاکره با آمریکا مشکلی را حل نمی کند. آنها تا ما از دین و مذهب خود دست بر نداریم، دست از سر ما بر نمی دارند.

وی تاکید کرد: آنها می خواهند ما دست از اهداف و ارزش های خود برداریم و فعالیت های هسته ای خود را متوقف کنیم و قدرت دفاعی خود را از دست بدهیم. آنها می گویند شما نباید از نیروهای مقاومت و حزب الله حمایت کنید و آنها را تروریست می دانند و اتنظار دارند اسرائیل را به رسمیت بشناسیم تا اسرائیل در منطقه آزاد باشد.

آیت الله جنتی متذکر شد: بنابراین مذاکره با آمریکا به معنای تسلیم شدن و از دست دادن همه دستاوردهای انقلاب است ما باید این را بفهمیم و به دیگران انتقال دهیم تا مردم این مسائل را بدانند.

دبیر شورای نگهبان خطاب به مسئولین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سراسر کشور اظهار داشت: مطالبات و فرمایشات مقام معظم رهبری باید به طور مرتب، تابلو و نقشه راه شما باشد و در مورد آنها فکر کنید و آثار و برکات آن را به مردم منتقل کنید.

آیت الله جنتی اضافه کرد: خدا به ما قدرت داده و 40 سال انقلاب اسلامی ما را از همه بلاها حفظ کرده است در حالی که هیچ کس این استقامت و استمرار را باور نمی کرد و دشمنان به شکل های مختلف در صدد براندازی نظام اسلامی بودند. اما خداوند این انقلاب را حفظ کرد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ما مردم را داریم، اول خدا و بعد بنگان خدا، این انقلاب را حمایت و حفظ کردند. مردم نظام را  پشتیبانی کردند در راهپیمایی ها شرکت کردند و در مقابل آمریکا و استکبار ایستادگی کردند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری افزود: ما باید قدر این مردم و انقلاب را بدانیم و با توکل به خداوند و کمک مردم مؤمن می توانیم همه کارها را انجام دهیم و موفق شویم.

وی در ادامه خطاب به مسئولین کشور گفت: برای رفع مشکلات اقتصادی مردم، معیشت و بیکاری جوانان باید تلاش کنید.

آیت الله جنتی متذکر شد: این مشکلات باید حل شود و نسل جوان و دلسوز و انقلابی باید فرصت و مجال داشته باشند تا با توکل و یاری خداوند این مشکلات را حل کنند.

وی تصریح کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از نهادهای انقلابی است که توانسته با وجود کمبود امکانات، نیروهای انقلابی را دور هم جمع کند و با رعایت بی طرفی سیاسی و جناحی، برای آماده کردن زمینه حضور مردم در مراسم و به صحنه آوردن مردم، اقدامات موثری را انجام دهد و امروز با یاری خداوند متعال به جایگاه و نقطه قابل قبولی رسیده است و به نظام و انقلاب خدمت می کنند.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 11

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 543406

  • بازديدکنندگان امروز : 1192

  • کل بازديدکنندگان : 1134694

پیوندها