نسخه چاپي
1398/03/10 :: ١١:٣٣ 

باید مرزهای جعلی فلسطین را برچید

خلیل حیه یکی از اعضاء دفتر سیاسی جنبش حماس، به رژیم صهیونیستی هشدار داد باید در پانزدهم ماه می میلادی منتظر یک اتفاق جدی باشد.

باید مرزهای جعلی فلسطین را برچید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خلیل حیه با بیان اینکه اعتراضات حق بازگشت یکی از راهکارهای مقاومتی ملت فلسطین در تقابل با رژیم صهیونیستی است، تاکید کرد ملت فلسطین در این روز مرزهای جعلی میان غزه و اراضی تحت اشغال فلسطین را از میان برخواهند داشت.

هشدار جدی خلیل حیه در حالی مطرح می شود که دولت امریکا با شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی عملا بیت المقدس را به این رژیم بخشیده است و در نظر دارد در پانزدهم ماه می میلادی( 25 اردیبهشت) سفارت امریکا را از تل آویو به قدس منتقل کند. اقدامی که تحلیلگران آن را گام نخست، در جهت عملیاتی کردن توطئه غربی، عبری و عربی  می دانند که با عنوان " معامله قرن" یا " قرارداد نهایی" ترامپ مطرح است. گام های بعدی این طرح ؛ ضمیمه سازی شهرک ها در مناطق اشغالی 1967، ترانسفر و یا آوارگی جدید جمعیت فلسطین در قالب طرح وطن جایگزین، نادیده گرفتن حق بازگشت آوارگان فلسطین با تاکید بر هویت یهودی رژیم صهیونیستی است.

با توجه به شرایط حاکم بر فضای بین المللی و خصوصا جهان اسلام و منطقه، تحلیلگران معتقدند؛ جریان سلطه به رهبری امریکا در نظر دارد بحران فلسطین را با پاک کردن صورت مسئله به نفع رژیم صهیونیستی یکسره کند. این طرح پس از سفر ترامپ به ریاض و نشست وی با 54 نفر از رهبران و مسئولین رژیم های اسلامی و عربی در دستور کار این رژیم ها قرار گرفته است و رژیم های عربی خصوصا عربستان و امارات و اردن و مصر به عنوان پیشتازان این خیانت بزرگ حرکت کرده اند. 

قرار دادن جنبش حماس فلسطین در فهرست گروه های تروریستی از سوی رژیم عربستان در همین چارچوب ارزیابی می شود. شتاب در آشکار سازی روابط با رژیم صهیونیستی از سوی مسئولین رژیم های عربی و خصوصا مصاحبه بن سلمان ولیعهد عربستان با تاکید بر اینکه اسرائیلی ها حق دارند وطن خود را داشته باشند و زمینه های همکاری با رژیم صهیونیستی بسیار است، نشان می دهد که ملت فلسطین به صورت جدی و آشکار وجه المصالحه رژیم عربی قرار گرفته است.

راه پیمایی بازگشت با توجه به میزان جدیت خطری که موجودیت فلسطین را تهدید می کند، به عنوان یک راهکار مقاومتی و راهبردی از سوی آوارگان فلسطینی در غزه انتخاب شده است. اقدامی که به اعتراف مسئولین صهیونیستی و بسیاری از تحلیلگران این رژیم، با همه راهکارهای مقاومتی پیشین متفاوت بوده و گسترش آن به کرانه باختری و مناطق اشغالی 1948 می تواند موجودیت این رژیم را با خطر جدی روبرو سازد. کما اینکه هزینه های آن در سطح بین المللی نیز برای این رژیم بسیار سنگین خواهد بود. خصوصا که اکنون در سطح بین المللی رژیم صهیونیستی با جنبش تحریم اسرائیل (BDS ) روبرو است که منابع امنیتی اسرائیل آن را به عنوان یکی از مهمترین چالش های این رژیم در سال های اخیر مطرح می کنند.

با توجه به عمق خطری که فلسطین را تهدید می کند؛ جامعه فلسطین احساس می کند؛ چیزی برای از دست دادن ندارد. لذا خود را مهیا برای پرداخت هزینه های سنگین ساخته است. تظاهرات حق بازگشت در همین چارچوب تعریف شده است و با توجه به گسترش کمی و کیفی حضور فلسطینیان در این تظاهرات؛ علی رغم میزان و شدت واکنش سرکوبگرانه رژیم صهیونیستی به این تظاهرات غیر مسلح و قانونی، نشان از میزان جدیت و اراده مستحکم ملت فلسطین در خنثی سازی طرح های غربی، عبری و عربی علیه این ملت دارد. تظاهرات چند ده هزار نفری روزهای نخست با وجود شدت سرکوب به تظاهرات چند صد هزار نفری تبدیل شده است و هر روز جمعیت بیشتری در مرزهای جعلی غزه با مناطق اشغالی فلسطین حضور می یابند.

بر این اساس هشدار خلیل حیه را باید یک هشدار جدی تلقی کرد و ملت فلسطین اصرار دارند اراده خود را در پانزدهم می که روز اشغال فلسطین و ایجاد رژیم صهیونیستی و نیز روز نکبت جهان اسلام است، به نمایش بگذارند. زیرا اگر قرار است قدس به اسرائیل بخشیده شود و سفارت امریکا به این شهر مقدس اسلامی منتقل شود؛ دیگر چیزی برای باختن ندارند. تردیدی نیست این حرکت مدنی و قانونی و مسالمت آمیز با همراهی دیگر آوارگان فلسطینی در سوریه، لبنان و اردن برای بازگشت به وطن ابعاد بیشتری پیدا خواهد کرد. خصوصا که سلاح مقاومت همچنان به عنوان یک راهبرد مطرح است.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 15

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 528737

  • بازديدکنندگان امروز : 605

  • کل بازديدکنندگان : 1090997

پیوندها