نسخه چاپي
1398/03/07 :: ١٢:٢٤ 
شعار محوری و برنامه های روز جهانی قدس اعلام شد

روز جهانی قدس، شکست معامله قرن با تثبیت آرمان فلسطین

نشت خبری اعلام برنامه های روز جهانی قدس صبح امروز سه شنبه 7 خرداد در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد.

روز جهانی قدس، شکست معامله قرن با تثبیت آرمان فلسطین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، رمضان شریف، رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این نشت خبری ضمن تشریح آخرین وضعیت جبهه مقاومت و شرایط ملت فلسطین، گفت: راهپیمایی روز قدس امسال با شعار محوری 'روز جهانی قدس، شکست معامله قرن با تثبیت آرمان فلسطین'در 950 نقطه از کشور برگزار می شود.

وی با اشاره به این که مهمترین دستاوردهای روز جهانی قدس اظهار داشت: آگاه سازی افکار عمومی و زنده نگه داشتن آرمان فلسطین از مهمترین دستاوردهای روز قدس است که عمیق ترین و بیشترین تاثیر را در عرصه جهانی در خصوص مسئله فلسطین داشته است.

وی در خصوص برنامه ها و اهمیت روز قدس گفت: راهپیمایی روز قدس در دهه پنجم پیروزی انقلاب اسلامی از اهمیت مضاعفی برخوردار است و پیام مهمی را برای رژیم صهیونیستی و حامیان آن در منطقه خواهد داشت.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از روز جهانی قدس به عنوان میراث راهبردی و یادگار ارزشمند و تاریخی حضرت امام (ره) در ظرفیت‌سازی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و آرمان قدس شریف یاد کرد و گفت: طی چهل سال گذشته روز قدس به آوردگاه اعلام برائت از رژیم غاصب صهیونیستی و اعلام موضع امت اسلامی ضد اشغالگری تبدیل شده است.

رمضان شریف با بیان اینکه مقاومت و انتفاضه فلسطین امروز در جای‌جای سرزمین‌های اشغالی ریشهدوانیده و موجب هراس رژیم صهیونیستی و مثلث شوم آمریکا، آل سعود و امارات به عنوان حامیان اصلی صهیونیست ها شده است، اظهار کرد: به فضل الهی امروز عمق آگاهی نسبت به مسئله فلسطین فراتر از منطقه ، یک ظرفیت بین‌المللی و جهانی برای پیگیری مطالبات فلسطینی ها ایجاد کرده است.

رییس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: به رغم تلاش های گسترده و سناریوهای زنجیره ای و مستمر استکبار جهانی و  صهیونیسم بین‌الملل در انحراف افکار عمومی مردم جهان از جنایات صهیونیست ها، فلسطین همچنان مسئله محوری جهان اسلام و کانون توجه ملل و جوامع جهانی است.

وی تاکید کرد: روز قدس روز ابلاغ هشدار امت اسلامی به برخی کشورهای عربی به ویژه عربستان و امارات نسبت به برگزاری کنفرانس موهوم موسوم به «صلح به خاطر شکوفایی اقتصادی» در بحرین است که با بازی کردن در زمین آمریکا، رژیم صهیونیستی، آرمان قدس و ملت فلسطین را پایمال نکنند.

شریف خاطرنشان کرد:  طرح معامله قرن که با برخی اقدامات دولت ترامپ از جمله انتقال سفارت آمریکا به قدس و شناسایی این شهر به عنوان پایتخت اسرائیل غاصب، مخالفت با بازگشت آوارگان فلسطینی و سخن گفتن از ایجاد وطن جایگزین در اردن و صحرای سینا عملیاتی و رونمایی شده است و تنها با هدف نابودی فلسطین است.

وی اظهار کرد: موضع واحد و یکپارچه فلسطینی‌ها در مخالفت با طرح معامله قرن در میان زد و بند لابی صهیونیستی-سعودی شکست این طرح را از هم اکنون رقم زده است و قرائن نیز حکایت از شعله ور شدن انتفاضه در کرانه باختری نیز دارد و این موضوع به شدت باعث نگرانی صهیونیست‌ها و حامیان طرح معامله قرن شده است.

شریف در ادامه با هشدار به دولت آمریکا و خائنان منطقه‌ای به آرمان قدس و فلسطین گفت: طرح معامله قرن و هر اقدام دیگری که تأمین کننده خواسته های مشروع و به حق ملت فلسطین به ویژه بازگشت آوارگان و برگزاری انتخابات آزاد برای تعیین حق سرنوشت نباشد ، هرگز قادر نخواهد بود این مسئله بزرگ جهان اسلام را حل کند.

وی افزود: تصمیم گیری درباره فلسطین بدون رجوع به فلسطینی‌ها، در آینده نزدیک به انتفاضه جدید و گسترده ای در سرزمین های فلسطینی منجر می شود و شاهد خواهیم بود که کرانه باختری نیز راه مقاومت را پیش خواهد گرفت.

رمضان شریف با شاره به این که امروز همه گروههای مبارز فلسطینی و همه روشنفکران جهان و جبهه مقاومت با طرح معامله قرن و انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس و همچنین به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل غاصب بر بلندی های جولان مخالف هستند، نشست بحرین را گامی مقدماتی و به منظور ارزیابی شرایط برای طرح معامله قرن خواند و گفت: در صورتی که این اقدام با محکومیت و مخالفت  گسترده امت اسلامی و آزادی خواهان و حق طلبان جهان مواجه شود، فرو خواهد ریخت و به فرصتی برای تعمیق اراده فلسطینی و اسلامی برای سرعت بخشیدن به زوال قطعی غاصبان قدس شریف تبدیل خواهد شد.

وی عنوان داشت: امت اسلامی در روز قدس نشان خواهد داد که آرمان فلسطین و قدس شریف همچنان زنده و جاری است و طرح معامله قرن که هدفی جز حذف کامل فلسطین از جغرافیای اسلام و منطقه دنبال نمی‌کند، دستاوردی جز شکست و خفت و خواری بیشتر برای طراحان و حامیان آن به دنبال نخواهد داشت.

شریف همچنین گفت: سیاست فلسطین ستیزی دولت ترامپ نه تنها خشم گروه های مقاومت بلکه مسئولان ارشد دولت خودگردان را نیز که همواره در مذاکرات سازش حضور داشته اند را نیز برانگیخته است و با برائت از حضور در نشست بحرین  نشان داده‌اند که برابر این معامله ننگ آور خواهند ایستاد.

وی تاکید کرد: کنفرانس به ظاهر اقتصادی بحرین نه تنها تشویق سرمایه گذاران خارجی برای انتقال سرمایه و فناوری به سرزمین‌های فلسطین را در پی ندارد ، بلکه به سد محکم و دیوار بلند مقاومت فلسطین مقابل معامله قرن آمریکایی اسرائیلی برخورد خواهد کرد.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همچنین مسیرهای راهپیمایی روز قدس در تهران را اعلام کرد و افزود : این راهپیمایی از ساعت 10 صبح روز جمعه دهم خرداد ماه آغاز می شود و مبدا همه این مسیرها مساجد و مقصد آن میعادگاه نماز جمعه در دانشگاه تهران خواهد بود. 

 

 برای دریافت متن کامل نشست خبری فایل زیر را دانلود فرمایید

 

متن_نشست_خبری.docx 

 

 

 


 

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 531567

  • بازديدکنندگان امروز : 272

  • کل بازديدکنندگان : 1098205

پیوندها