نسخه چاپي
1398/02/25 :: ٠٨:٠١ 

تأمین نیازهای داخلی در شرایط تحریم از طریق مراکز دانش‌بنیان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأمین نیازهای داخلی در شرایط تحریم از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی باید همواره از شرکت‌های دانش بنیان حمایت کرده و در این امر پیشگام باشند.

تأمین نیازهای داخلی در شرایط تحریم از طریق مراکز دانش‌بنیان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقل از فارس، محمدرضا بادامچی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در اقتصاد دانش بنیان گفت: این صندوق می‌تواند نقش بسزایی در حمایت از این شرکت‌ها ایفا کند و همواره شرکت‌های دانش بنیان را به سمت رشد و تعالی سوق دهد، هرچند کمبود منابع این صندوق همواره مشکل‌ساز بوده و دولت و مجلس باید فکری برای آن بیندیشند.

وی افزود: البته در عین ارائه منابع و تسهیلات، باید نظارت خوبی هم صورت پذیرد.

بادامچی ادامه داد: مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی باید همواره از شرکت‌های دانش بنیان حمایت کرده و در این امر پیشگام باشند تا در عین پیشرفت این شرکت‌ها، پیشرفت سایر حوزه‌های کشور به ویژه حوزه‌های اقتصادی نیز میسر شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان باید همواره مورد تشویق قرار گیرند، گفت: این شرکت‌ها در تامین مواد اولیه خود مشکل دارند که صندوق نوآوری و شکوفایی باید در این زمینه به آنها کمک کند و آنها را مورد حمایت قرار دهد.

نماینده تهران در مجلس در ادامه با اشاره به تاثیر فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در عبور از تحریم‌ها، گفت: این شرکت‌ها یکی از راه‌های تکثیر اشتغال در دنیا هستند و می‌توانند اشتغال را در کشور توسعه دهند، شرکت‌های دانش بنیان به خوبی می‌‎توانند به اقتصاد کشور کمک و در شرایط تحریم به نوعی نیازهای داخلی را برآورده کنند.

بادامچی اظهار داشت: شرکت‌های دانش بنیان همواره ابداعات جدیدی دارند که این امر گویای تراوش ذهن خلاق جوانان ما است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا فعالیت شرکت‌های دانش بنیان طی سال‌های گذشته رضایت‌بخش بوده است یا خیر، گفت: شرکت‌های دانش بنیان طی سال‌های اخیر روند رو به رشدی را پشت سر گذاشته‌اند و بسیار عالی حرکت کردند اما متاسفانه ما همچنان مسئولانی داریم که در شناخت مقوله دانش بنیان ناتوان هستند و به خوبی این شرکت‌ها را یاری نمی‌دهند.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 15

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 514063

  • بازديدکنندگان امروز : 1732

  • کل بازديدکنندگان : 1045038

پیوندها