نسخه چاپي
1398/01/11 :: ١٢:٢٧ 
علامه مصباح یزدی:

چهل سال دوم انقلاب، گام دوم برای رسیدن به ظهور حضرت ولی عصر عجل‌الله‌فرجه‌الشریف است

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام‌ خمینی(ره) تاکيد کرد: وظيفه همگان به‌ويژه نخبگان جامعه در گام دوم انقلاب، مبارزه با جهل، ناداني و هواپرستی است.

چهل سال دوم انقلاب، گام دوم برای رسیدن به ظهور حضرت ولی عصر عجل‌الله‌فرجه‌الشریف است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آثار حضرت آیت‌الله مصباح، رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در دیدار با جمعی از فعالان فرهنگي و پيشكسوتان انقلابي قم به مناسبت یوم الله 12 فروردین با اشاره به «بیانیه گام دوم انقلاب»، به تشریح شرایط و وظایف مردم در چهل سال دوم انقلاب پرداخت و گفت: شاید تعبیر مقام معظم رهبری که چهل سال گذشته را گام اول نامیدند، اشاره به این باشد که چهل سال دوم نیز گام دوم برای رسیدن به ظهور ولی عصر عجل‌الله‌فرجه‌الشریف است.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم همچنين گفت: جا دارد که براي مقایسه این دو گام ابتدا گام اول را ارزیابی کنیم و ببینیم در این مدت چه کرده‌ایم؛ آیا همه کارهای ما کامل و درست بود، یا احیانا در بعضی موارد اشتباهاتی داشته‌ایم؛ در مرحله بعد نيز اگر متوجه کمبودی در کارهایمان شديم، سعی کنیم برای گام دوم این کمبودها را جبران کنیم

آيت‌الله مصباح يزدي با اشاره به اينکه زمان نهضت امام خميني(ره) شبهات و سوالاتي مانند امروز وجود نداشت، گفت: در گام اول انقلاب اخلاص و مديريت امام خميني(ره) و رهبر معظم انقلاب باعث حفظ انقلاب و دستاوردهاي آن شد، اما امروز دشمنان به‌قدري شبهه افکني مي‌کنند که نسل آينده کشور را در خطر عظيمي قرار داده است.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام‌ خمینی(ره) با بيان اينکه آنچه هميشه موجب فتنه‌ هاي بزرگ در عالم اسلام شده، ضعف علم و بصيرت يا هواپرستي بوده است، افزود: مهمترين تفاوت گام اول و دوم انقلاب آن است که در گام دوم وظيفه سنگيني برای تبيين مباني اعتقادي نسل آينده داريم.

آيت الله مصباح يزدي خاطر نشان کرد: اين مسائل بايد به‌قدري تبيين شود که جاي هيچ گونه شکی باقي نماند چرا که براي نسل امروز بايد همه چيز را با دليل اثبات کرد.

وي با بیان اینکه بخش اعظم فقه ما به مسائل سیاسی و اجتماعی اختصاص دارد، گفت: امروز بسياري از افراد در صدد جدايي دين و سياست هستند.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، گفت: باري که امام و رهبري در چهل سال اول انقلاب، برای حفظ مباني فکري و اعتقادي بر دوش کشيدند، امروز بر دوش ماست.

آيت الله مصباح يزدي با گراميداشت یاد و خاطره آيت الله مومن که نقش موثري در تبيين ولايت فقيه داشت، گفت: آيا جوان هاي فرداي انقلاب هم استادشان آيت الله مومن است؟!

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام‌ خمینی(ره) خاطرنشان کرد:  همگان بايد با جهل و ناداني مبارزه کنند و با تبیین حقايق براي نسل آينده اجازه ندهند که هواپرستان در جامعه اوج بگيرند.

وي گفت: کساني به نام انقلابي گري و امام(ره) فعالیت مي‌کنند اما هر جا به ضررشان باشد، کنار مي‌کشند که آنها منافقان زمان هستند.

آيت الله مصباح يزدي با تصريح بر اينکه خدا منافقان و فتنه گران را به‌منظور امتحان الهي معرفي نمي‌کند، افزود: بايد سران فتنه و افراد پشت پرده را شناخت، به‌ويژه آنان‌که با آمريکا و اسرائيل سر و سري دارند.

وي گفت: بايد با اين‌گونه افراد به‌طور معقول، آرام و مانند خودشان مبارزه کرد و اجازه نداد زمينه براي فعاليتشان فراهم شود.

آيت الله مصباح يزدي اين شيوه را شيوه امام خميني(ره) دانست و گفت: امام(ره) با وجود مخالفت با بني صدر يا قائم مقام رهبري به‌خاطر حفظ مصالح اجتماعي به‌گونه اي عمل کرد که اصل انقلاب سست نشود و اختلافي هم پديد نيايد.

وي افزود: برخی افراد که زير سايه امام(ره) رشد کردند، مقام و محبوبيت به‌دست آوردند، اما امتحان خوبي ندادند.

آیت الله مصباح یزدی تصريح کرد: بايد ياد بگيريم که چگونه راه هاي کم خطر و کم هزينه اما موثر را انتخاب کنيم تا هم رفع جهل شود و هم از فعالیت هواپرستان جلوگیری شود.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) تاکيد کرد: اين دو کار بايد در چهل سال دوم انقلاب به‌طور جدي پيگيري شود و الا اين خطر وجود دارد که دستاوردهاي انقلاب دچار افول شود.

آيت الله مصباح یزدی افزود: بايد همه اين مسائل به صورت روشن تبيين و از دبستان تا دانشگاه تدريس شود تا جاي هيچ شبهه‌اي باقي نماند.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 16

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 514053

  • بازديدکنندگان امروز : 1717

  • کل بازديدکنندگان : 1045023

پیوندها