نسخه چاپي
1397/12/25 :: ٠٨:٠٢ 

برگزاری همایش «مبلغین جهان اسلام و گام دوم انقلاب اسلامی» در قم

مدیر بنیاد فقه و معارف اسلامی گفت: همایش مبلغین جهان اسلام و گام دوم انقلاب اسلامی با تجلیل از آیت الله عیسی قاسم، در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

برگزاری همایش «مبلغین جهان اسلام و گام دوم انقلاب اسلامی» در قم

 

 به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم  حجت الاسلام سید محمد باقر هاشمی شاهرودی، در نشست خبری که  در تالار شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد، ضمن تبریک ایام ماه مبارک رجب، به تبیین برنامه‌های بنیاد فقه و معارف اهل بیت (ع) پرداخت و اظهار کرد: یک کار تحقیقاتی بسیار قوی در خصوص خانواده طلاب در بنیاد فقه و معارف اهل بیت (ع) از سوی مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی از حدود یک دهه پیش آغاز شده و این اقدام بسیار تأثیرگذار بود و نتایج مطلوبی به دست آمد و ۲۰۰ طلبه آموزش دیدند.

وی با بیان اینکه طلاب در این دوره‌های آموزشی با مهارت‌های زندگی آشنا شدند، تصریح کرد: مشاوره به خانواده طلاب بخشی از کاری است که آموزش دیدگان مهارت‌های زندگی در این مرکز به آن اهتمام دارند.

مدیر بنیاد فقه و معارف اسلامی در بخش دیگری از سخنان خویش، پیاده روی اربعین را به عنوان یکی از مهمترین حرکت مسلمانان شیعه دانست و بیان کرد: سال گذشته ۴ هزار طلبه برای پاسخگویی به سوالات زائرین آموزش دیدند تا موضوعاتی را برای زائران اربعین مطرح کنند تا بیش از پیش در این حرکت تأثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه ۸۰۰ طلبه غیر ایرانی جامعه المصطفی در این دوره تربیتی شرکت کردند، گفت: یکشنبه ۲۶ اسفندماه مراسم اختتامیه نخستین دوره مهارت‌های کاربردی تبلیغ با عنوان همایش «مبلغین جهان اسلام و گام دوم انقلاب اسلامی» و با حضور طلاب خارجی در مرکز آموزشی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

حجت الاسلام شاهرودی اظهار داشت: تجلیل از آیت الله عیسی قاسم از جمله برنامه‌های این مراسم است و همچنین محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و حجت الاسلام عباسی رئیس جامعه المصطفی سخنران ویژه این مراسم خواهد بود.

مدیر بنیاد فقه و معارف اهل بیت (ع) افزود: برای اربعین سال آینده نیز طبق برنامه‌ریزی های صورت گرفته، ۲۰۰ طلبه ایرانی و خارجی مسلط به ۱۰ زبان زنده دنیا آموزش دیدند تا معارف اهل بیت (ع) را برای زائران اربعین تبیین کنند.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 11

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 447407

  • بازديدکنندگان امروز : 177

  • کل بازديدکنندگان : 878113

پیوندها