نسخه چاپي
1397/12/19 :: ١٠:٠٥ 

آئين نكوداشت شاعر و نويسنده آثار آئيني و انقلابي كشور در كرمانشاه برگزار شد

آئين نكوداشت زنده ياد استاد احمد عزيزي، شاعر و نويسنده آثار آئيني و انقلابي كشور برگزار شد.

آئين نكوداشت شاعر و نويسنده آثار آئيني و انقلابي كشور در كرمانشاه برگزار شد


به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه ، آئين نكوداشت زنده ياد استاد احمد عزيزي، شاعر و نويسنده آثار آئيني و انقلابي كشوربا حضور هوشنگ بازوند استاندار كرمانشاه، ماموستا ملامحمد محمدي امام جمعه اهل تسنن كرمانشاه، الهي تبار و سالاري معاونان استاندار، شهرستاني رئيس دفتر نماينده ولي فقيه و امام جمعه كرمانشاه، حجت الاسلام جعفري مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي، حسن عزيزي مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان و برادر احمد عزيزي، مديران كل شوراي هماهنگي دستگاه هاي وابسته به وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي در استان، حجت الاسلام قبادي رئيس سازمان تبليغات اسلامي، سروري رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي، شاعران، نويسندگان، اهل هنر و ادب و خانواده آن مرحوم در تالار وحدت دانشكده فرهنگ و هنر كرمانشاه برگزار شد.

نهادهاي فرهنگي سروده هاي شاعران را براي همدردي با زلزله زدگان تدوين و منتشر كنند

استاندار كرمانشاه در اين مراسم، «هنر» را ابزاري براي وحدت بخش و انسجام آفريني دانست و اظهار داشت: هنرمندان و شاعران استان با تمام توان در كنار زلزله زدگان بودند و اگر مرحوم استاد احمد عزيزي در آن مقطع زماني بود، بي ترديد با ابزار شعر، از اندوه همشهريان سوگوار خود مي كاست.

بازوند افزود: نهادهاي فرهنگي لازم است كه سروده هاي شاعران كشور و استان براي همدردي با زلزله زدگان را تدوين و منتشر كنند تا به عنوان سند از همدلي ميان ملت ايران براي نسل هاي آينده به يادگار بماند.

آثار احمد عزيزي با انقلاب اسلامي پيوند خورده است

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان كرمانشاه نيز در ادامه به ارتباط و پيوند اشعار و آثار عزيزي به انقلاب اسلامي اشاره كرد و گفت: اين شاعر با ارتباط دادن مفاهيم علمي، فرهنگي، هنري و آئيني با سبك جديدي از مثنوي با آميزه اي از عرفان و تمجيد اهل بيت(ع)، به انقلاب اسلامي پيوند زد.

حجت الاسلام رحيم جعفري به خلق فضاي جديدي در عرصه شعر و ادبيات توسط عزيزي اشاره و وي را الگويي ارزشمند براي نسل جديد معرفي و بيان كرد: انديشه و تفكر عزيزي فراتر از استاني و ملي است.

گفتني است، احمد عزيزي چهارم دي ماه سال 1337 در سرپل ذهاب كرمانشاه به دنيا آمد، وي داراي آثاري نظير كفش هاي مكاشفه، شرجي آواز، خوابنامه و باغ تناسخ، ترجمه زخم، باران پروانه، رودخانه رؤيا، ملكوت تكلم و سيل گل سرخ است.

عزيزي كه از پانزدهم اسفندماه سال 1386 به علت كاهش سطح هوشياري ناشي از تشنج، بيماري قلبي و كليوي در بيمارستان بستري بود، عصر روز دوشنبه 16 اسفند سال 95 در بيمارستان امام رضا (ع) كرمانشاه درگذشت.

شعر احمد عزيزي مورد تحسين رهبر انقلاب بود؛ آن چنان كه ايشان در ديدار سال 1369 با جمعي از شاعران، با تمجيد از شعر او گفتند: «برادراني هستند كه استعدادهاي خيلي خوب دارند و اصلاً از آنها شعر مي جوشد، مثل... آقاي احمد عزيزي... كه اينها واقعاً شاعرند و داراي سليقه ي فياض و جوشاني هستند».

مقم معظم رهبري، سال 90 در سفر به استان كرمانشاه به عيادت اين شاعر انقلابي رفتند.

خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 12

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 447401

  • بازديدکنندگان امروز : 168

  • کل بازديدکنندگان : 878104

پیوندها