نسخه چاپي
1397/11/30 :: ٠٨:٢٨ 

مجموعه «شناسنامه شهدا» در قم رونمایی شد

مجموعه کتاب‌های «شناسنامه شهدا» که هریک نماد مختلفی را داشتند با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم رونمایی شد.

مجموعه «شناسنامه شهدا» در قم رونمایی شد

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم، دبیر اجرایی نخستین کنگره شهدای جبهه مقاومت در حاشیه نشست خبری که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم و مسئول انتشارات کتابک در تالار جلسات شهید آوینی برگزار شد، اظهار کرد: نخستین کنگره شهدای جبهه مقاومت به همت فعالان رسانه‌ای در استان قم در حال برگزاری است.

سید سعید هاشمی افزود: این کنگره فعالیت خود را از یک ماه گذشته آغاز کرده و یکی از کارهایی که در قالب این کنگره انجام می‌شود، اقدامات فرهنگی است که امیدواریم اهالی رسانه بیش از پیش در این زمینه همکاری داشته باشند.

وی با اشاره به همکاری یکی از انتشارات‌های استان قم در پیشبرد برنامه‌های این کنگره گفت: مجموعه «شناسنامه شهدا» به همت انتشارات کتابک و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده است.

دبیر اجرایی نخستین کنگره شهدای جبهه مقاومت با اشاره به شناسنامه‌های تدوین شده منتسب به شهدا از سوی این انتشارات را یک اقدام ابتکاری دانست و گفت: برای ۱۰ نفر از شهدایی که هر یک نماد خاصی دارند شناسنامه‌ای از سیره و روش زندگی آنان تهیه شده است.

وی با اشاره به اسامی و نماد شهدایی که شناسنامه برای آنان تهیه شده است، تصریح کرد: فرمانده لشگر ۱۷ علی بن ابی طالب سرلشگر شهید عباس بابایی، شهید بسیجی نوجوان رهبر ۱۳ ساله حسین فهمیده، شهید مدافع حرم هادی ذوالفقاری از جمله شهدایی هستند که برای آنان شناسنامه تهیه شده است.

هاشمی اضافه کرد: شهید هسته‌ای مجید شهریاری، پرستار امدادگر نماد رشادت زن ایرانی شهیده مریم فرمانیان، بسیجی عارف و پهلوان دبیر نمونه شهید ابراهیم هادی، شهید فرهنگ و هنر شهید سید مرتضی آوینی، نماد شهدا و مقاومت شهید محسن حججی پدر موشکی ایران سردار تهرانی مقدم نیز از دیگر شهدایی هستند که برای آنان شناسنامه تهیه شده است.

وی اضافه کرد: از ویژگی‌های این کتب، معرفی اجتماعی شهدا و معرفی آداب و سیره زندگی شهدا به شمار می‌رود که در نخستین چاپ، کتاب شهید حججی با تیراژ ۵ هزار نسخه آماده ارائه شده است که در چاپ‌های آینده کتب سایر شهیدان نیز به همت انتشارات مربوطه آماده عرضه می‌شود.

دبیر اجرایی نخستین کنگره شهدای جبهه مقاومت از دیگر ویژگی‌های این کتب را جمع آوری سبک و سیره شهدا در قالب یک کتاب مختصر ذکر کرد و گفت: سبک و سیره شهدا در یک کتاب مختصر در قالب شناسنامه جمع آوری شده که برای نخستین بار به چنین شیوه ای منتشر می‌شود.

هاشمی اضافه کرد: این کتب به دلیل حجم کم مورد استقبال جوانان و نوجوانان قرار می‌گیرد و به صورت خلاصه با زندگی و سیره شهدا آشنا می‌شوند.

سید موسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم نیز در بخش دیگری از این مراسم بیان کرد: شهدا به گردن همه حق دارند و همه باید با هر ظرفیتی که دارند در معرفی شهدا گام بردارند و این موضوع را باید وظیفه خود بدانیم.

در ادامه این مراسم از مجموعه شناسنامه شهدا به صورت نمادین رونمایی شد و با توجه به اینکه نخستین کتاب منتشر شده از مجموعه شهدا شناسنامه شهید حججی بود کیک سفیدی که مزین به شناسنامه این شهید بود توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی برش زده شد و از خبرنگاران پذیرایی شد.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 7

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 447371

  • بازديدکنندگان امروز : 107

  • کل بازديدکنندگان : 878043

پیوندها