نسخه چاپي
1397/11/29 :: ١٠:٠٤ 

زنان در دهه پنجم انقلاب در تمام عرصه‌ها پا به پای مردان در جهت پیشرفت کشور گام بردارند

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد با اشاره به نقش زنان در دهه پنجم انقلاب، گفت: زنان علاوه بر حضور مؤثر در کانون تربیتی خانواده بایستی در تمام عرصه‌ها پا به پای مردان در جهت پیشرفت و آبادانی کشور گام بردارند.

زنان در دهه پنجم انقلاب در تمام عرصه‌ها پا به پای مردان در جهت پیشرفت کشور گام بردارند

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد با اشاره به اینکه راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در سالگرد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی حضوری معنادار بود، گفت: این حضور حماسی مردم پیام وحدت و نمایشی دوباره از همبستگی و همدلی در کشور بود که مردم دارالعباده نیز در این مسیر همراه و همگام شدند.

وی افزود: مردم با این حضور حماسی خود نشان دادند که در برابر برخی کاستی‌ها از یک‌سو و همچنین بدعهدی و بداندیشی دشمنان از سوی دیگر، همواره به آرمان‌های انقلاب اسلامی و پایداری از خون شهدای گران‌قدر پایبند هستند و هیچ تهدید و تحریمی نمی‌تواند روحیه انقلابی آن‌ها را با ضعف روبه‌رو سازد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد با بیان اینکه دشمن باید بداند با تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی و جنگ روانی، مردم ما هرگز دست از انقلاب خود برنمی‌دارند و تا پای جانشان پای این نظام ایستاده‌اند، اظهار داشت: درواقع زنان و مردان دوش تا دوش یکدیگر برای خلق حماسه‌های بزرگ همواره در صحنه‌های مختلف حاضر هستند.

دانش‌یزدی با تأکید بر اینکه وظیفه مسئولین در مقابل این حضور دوچندان شده است، خاطرنشان کرد: وظیفه مسئولان در برابر حضور و روحیه ایثارگری مردم این است که در مسیر پاسخ به مطالبات مردمی و سهولت بخشیدن به شرایط زندگی مردم و پیشرفت‌های اجتماعی تلاش کنند و با گشاده‌رویی، محبت و مدارا با اقشار مختلف مردم برخورد کرده و انتقادپذیر باشند و از تکبر دوری نمایند.

این مقام مسئول ادامه داد: یکی از مهم‌ترین وظایف دیگر مسئولان در مقابل مردم توجه ویژه به قشر محروم و مستضعف است و در این مسیر برای تحقق عدالت از هیچ کوششی فروگذار نکنند.

وی با اشاره به نقش زنان در دهه پنجم انقلاب، تأکید کرد: در این دهه زنان نیز نقش‌های مهم دیگری علاوه بر حضور مؤثر در کانون تربیتی خانواده بر عهده دارند و بایستی در تمام عرصه‌های کار و تلاش پا به پای مردان در جهت پیشرفت و آبادانی کشور گام بردارند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین معیارها جهت سنجش درجه توسعه‌یافتگی یک کشور، میزان اهمیت و اعتباری است که زنان در آن کشور دارا هستند، اذعان کرد: اکنون نگاه جهان، بیشتر به‌سوی زنان معطوف شده است؛ چراکه امروزه، برای تحقق توسعه اجتماعی، تسریع فرآیند توسعه اقتصادی و محقق شدن عدالت اجتماعی، چنانچه به زن به‌عنوان نیروی فعال و سازنده نگریسته شود، قطعاً تأثیر بسیاری در روند توسعه و افزایش کمی و کیفی نیروی انسانی آن جامعه خواهد داشت.

دانش‌یزدی در پایان اضافه کرد: نقش زنان در تعالی کشور، مستقیماً به هدف توسعه اجتماعی و اقتصادی بستگی داشته و ازاین‌رو در تحول همه جوامع انسانی، عاملی بنیادی محسوب می‌گردد و بایستی برنامه‌ریزی‌های پیشرو در استان نیز مبتنی بر تحقق این اهداف صورت گیرد.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 14

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 446433

  • بازديدکنندگان امروز : 98

  • کل بازديدکنندگان : 875973

پیوندها