نسخه چاپي
1397/11/28 :: ١٠:٠٦ 

رونمایی از پوستر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در گیلان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اعلام کرد: سازهای سی و چهارمین جشنواره بین‌‌لمللی موسیقی فجر به‌طور همزمان با پایتخت، در استان به نفع موسیقی بومی کوک می‌شود.

رونمایی از پوستر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در گیلان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان فیروز فاضلی، در نشستی خبری به‌منظور رونمایی از پوستر همزمانی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در گیلان، با تأکید بر این موضوع که مدیریت هنری در استان به صاحبان آن سپرده شده و ما متولی هستیم نه متصدی، اظهار داشت: موسیقی گیلان مرهون موسیقی بومی و کارنواهای پیشینیان است که همچنان سینه به سینه از مادربزرگان این سرزمین به یادگار مانده و امروز این کارنواها با صدای سازها کوک می‌شوند و دل می‌نوازند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در بخشی از سخنان متفاوت خویش، خبرنگاران را به قطعه‌ای از موسیقی فولکلور گیلان میهمان کرد که یادگار کودکانه‌های وی بود و اضافه کرد: امروز این قطعه از موسیقی که دلنواز کودکانه‌های ما از زبان مادربزرگ بود، به بخشی از موسیقی نهضت جنگل بدل گشته و جنبه ملی و فراملی پیدا کرده است.

https://gilan.farhang.gov.ir/ershad_content/Media/image/2019/02/722256_orig.jpg

وی با تأکید بر پاسداشت کارنواها و موسیقی نواحی بیان کرد: جشنواره یادشده همزمان با ١۵ استان کشور از چهارم اسفندماه در گیلان برگزار می‌شود و مخاطبان هنر موسیقی می‌توانند از برنامه‌های طرح‌ریزی شده طی هفت روز، در مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیا(ص) بهره ببرند.

فاضلی اظهار داشت: جشنواره یادشده به کوشش انجمن موسیقی استان در بخش‌های موسیقی سنتی، نواحی، ردیف دستگاهی و بازسازی ترانه‌های قدیمی گیلان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: چهار گروه از سی و چهارمین جشنواره موسیقی بین‌المللی فجر، میزبان همزمانی برگزاری جشنواره یادشده خواهد بود که دو گروه از آنان را گروه‌های موسیقی نواحی استان تشکیل می‌دهند.

وی تصریح کرد: همچنین برای برنامه همزمانی یادشده، سخنرانی‌های تخصصی پژوهشی در حوزه موسیقی کلاسیک، نواحی و موسیقی‌شناسی بومی برنامه‌ریزی شده است.

علی احمدی‌فر، مسئول انجمن موسیقی گیلان نیز در این نشست با تأکید بر پیشینه غنی گیلان در راستای فرهنگ و هنر بیان کرد: همزمانی سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر یک مهمانی هنری است و هیچ گروه موسیقی خارج از این فضا نیست.

وی اظهار داشت: تلاش شده در این میهمانی، همه سلیقه‌های موسیقیایی مجال اجرا داشته باشند.

همزمانی سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر در گیلان از چهارم تا دهم اسفندماه در مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت میزبان مخاطبان و علاقه‌مندان به هنر موسیقی است.

سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، همزمان با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با اهداف و ماموریت‌های مشخص‌شده در آئین‌نامه برگزاری جشنواره و شناسایی، ظرفیت‌سازی و حمایت از فعالیت‌های خلاقانه هنرمندان و گروه‌های موسیقی سراسر کشور با اولویت معیارهای هنری هر شاخه از موسیقی تهیه و تنظیم شده است.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 17

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 446456

  • بازديدکنندگان امروز : 130

  • کل بازديدکنندگان : 876005

پیوندها