نسخه چاپي
1397/11/21 :: ٠٩:٢٣ 

محاسبات استکبار در 22 بهمن برهم خواهد خورد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: راهپیمایی 22 بهمن تکلیف دشمنان در مقابله با کشور قدرتمند ایران اسلامی را مشخص خواهد کرد و همه باید هوشیار باشیم.

محاسبات استکبار در 22 بهمن برهم خواهد خورد

 به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل ،آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل اظهار کرد: خداوند را شاکریم که با وجود مخالفت صریح آمریکا، انقلاب ما را به چهل سالگی رساند.

وی افزود: این اولین بار بود که سردمداران نادان آمریکا تصریح کردند که نخواهیم گذاشت ملت ایران جشن 40 سالگی انقلاب خود را ببیند و این نشان می‌دهد که آنها به‌شدت از انقلاب ما زخمی هستند و انقلاب ما منافع عظیمی را از آنها گرفته است.

وی به اوصاف انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی بزرگترین انقلاب مردمی‌ جهان است و هیچ انقلابی را نمی‌توان یافت که از بطن مردم و برای مردم باشد.

امام جمعه اردبیل وسعت تاثیرگذاری انقلاب اسلامی را از دیگر اوصاف دانست و افزود: انقلاب اسلامی، حماسی‌ترین، مقاوم‌ترین و آرمانی‌ترین انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل ادامه داد: انقلاب ما، پر هزینه‌ترین انقلاب دنیاست. ما قیمت بسیار گرانی برای این انقلاب پرداخت کرده ایم؛ فقط در جنگ تحمیلی 220 هزار نفر شهید شدند، ‌17هزار شهید ترور داریم و عجب اینکه همان تروریست‌ها دوست صمیمی جان بولتون و پمپئو هستند و آزادانه در پارلمان اروپا و آمریکا تردد می کنند. ما شهدای بسیار عظیم‌الشان، فرماندهان بی نظیر و علماء و مجتهدین طراز اول به این انقلاب تقدیم کرده‌ایم.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: انقلاب ما، سازنده‌ترین انقلاب دنیا از جهت عمران و توسعه با توجه به تحریم‌ها است.

وی بیان داشت: انقلاب ما مظلوم‌ترین انقلاب دنیاست. ما در راس 40 سالگی وقتی به گذشته نگاه می‌کنیم از شدت کینه‌ها، بغض‌ها، هجمه‌ها و توطئه‌ها متحیر می‌شویم. ما چه گناهی داشتیم که جنگ تحمیلی، شدیدترین تحریم‌های تاریخ ، قطعنامه شورای امنیت و هجمه‌های روانی و فرهنگی بسیاری بر ما تحمیل شد؟

عاملی ادامه داد: استکبار جواب سوال‌های ما را در یک جمله می دهد و آن اینکه «شما نظم نوین جهانی را به‌هم زده‌اید و با جامعه جهانی همراه نشده اید»!

وی اظهار داشت: در اول انقلاب به امام گفتند کار دنیا همچنان‌که از جهت فلسفه سیاسی خاتمه یافته از جهت تصمیم‌گیری نهایی برای سرنوشت کشورهای توسعه نیافته توسط قدرت‌های برتر جهان نیز خاتمه یافته و دنیا تقسیم شده است، این تقسیم را نمی‌شود به‌هم زد. هیروشیما و ناکازاکی را بمباران کرد. چه کسی توانست حرفی بزند؛ تو که غیر از عبا و قبا چیزی نداری! آنها گفتند شما دیر آمده‌اید دنیا تقسیم شده است و شما در تولیت و قیمومیت ما هستید و ما باید برای شما سرنوشت‌تان را بنویسیم.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، گفت: سرنوشتی که آنها برای ما می‌نویسند همان بود که در زمان شاه بود. شاه خودش آن را خوب تصویر کرده است. می گوید «درطول پادشاهی من تمام مجلس‌ها را به من تحمیل کردند. من هیچ اختیاری در خصوص نمایندگان مجلس نداشتم».فرح پهلوی نیز می گوید؛ «دخالت آمریکا در امور داخلی ایران به اندازه‌ای رسیده بود که حتی ما را هم در جریان امور قرار نمی‌دادند».

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: شاه پس از فرار از ایران و در مراکش در مصاحبه خود گفت؛«من در طول 37 سال سلطنت خودم هر کاری که آمریکایی‌ها می‌گفتند انجام دادم و ثروت ایران را به کام شرکت‌های آمریکایی ریختم. به دستور آنها تحریم نفتی اعراب را شکستم و به اسرائیل نفت مجانی دادم و در جنگ ویتنام هواپیماهای جنگی ایران را در اختیار فرماندهی نیروهای آمریکایی در ویتنام قرار دادم و سوخت مورد نیاز ارتش آمریکا را تامین کردم».

وی بیان داشت: شاه در آخرین روزهای حیات سیاسی خود در ایران خطاب به وزیر خزانه‌داری آمریکا که به دیدار او آمده بود می‌گوید؛ «ارتش دست شما بود، اقتصاد مملکت را خودتان برنامه‌ریزی می‌کردید، ساواک را خودتان و اسرائیل تاسیس کردید، پلیس را دولت شما تربیت کرد، چیزی نبود که من از شما پنهان کرده باشم حالا هم نباید همه شکست‌هایتان را به گردن من بیاندازید».

رییس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل تصریح کرد: سرنوشتی که آنها برای ما می‌نوشتند همان بود که بالای باشگاه افسران انگلیسی آبادان نوشته بودند که «ورود ایرانی و سگ ممنوع»! در سرنوشتی که آنها برای ما می‌نویسند تمام مفاهیم سیاسی و قدسی عوض شده و معکوس گردیده است. هرکس با اسرائیل نیست، تروریست است و هرکس با اسرائیل است، ولو حمام خون هم راه بیندازد و انسان های زیادی را هم بکشد، کشور دموکراتیک است.

وی ادامه داد: نمونه آن اعلامیه 12 ماده‌ای اخیر اتحادیه اروپاست. وقاحت، بی شرمی، تحکم، زورگویی و اهانت در آن موج می‌زند. در فاجعه یمن، عربستان را گذاشته، ما را محکوم می‌کنند. داعش را ایران ریشه کن کرده و الا الان کل منطقه نا امن بود اما اتحادیه اروپا به جای تشکر، به ایران لقب تروریست داده است. منافقین با 12 هزار ترور در پارلمان آنها تردد دارند ولی ما تروریست شده‌ایم. اسرائیل 70 سال است از جای دیگر آمده در خاورمیانه و در فلسطین آدم می‌کشد. وزیر خارجه اسبق انگلیس گفت؛ ما از اول اشتباه کردیم اسرائیل را درست کردیم ولی اتحادیه اروپا از جهت حقوق بشر، ما را محکوم می‌کند.

عاملی افزود: در این اعلامیه ما را تهدید می‌کنند که حق ندارید از برجام خارج شوید اما یک کلمه نمی‌گویند که چرا آمریکا از آن خارج شد و چرا اروپا به تعهد خود عمل نکرد؟! در این اعلامیه به ما دستور خلع سلاح موشکی می‌دهند در حالی‌که مخوف‌ترین سلاح‌ها را به همسایگان ما داده‌اند سلاح‌هایی که کشورهای عربی حتی کاربرد آن را نمی‌دانند و باید کارشناسان آمریکایی و اروپایی آن را به کار گیرند.

تلاش استکبار در جهت مرعوب کردن ایران برای تسلیم

امام جمعه اردبیل اذعان داشت: من با تمام وجودم از سپاه تشکر می‌کنم که این هفته از شهرک ساخت موشک‌های بالستیک نقطه زن رونمایی کرد چون آنچه در مغز اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها می‌گذرد، قدم به قدم مرعوب و مجبور کردن ایران به تسلیم و بلکه به مرگ است. ما اگر در برابر آنها با صلابت و قاطعیت ظاهر نشویم، فزون‌خواهی آنها تمام نخواهد شد.

وی افزود: سرنوشتی که آنها برای ما می‌نویسند آن را در پنجاه سال حکومت پهلوی نوشتند. عصاره آن سرنوشت در یک کلمه یعنی «تجزیه ایران» بود. وقتی شاه را وادار به حاتم بخشی از اراضی ایران کردند و شاه بخشی از سیستان را به افغانستان واگذار کرد، اسدالله علم، وزیر دربار که شاهد این خیانت بود می گوید؛ «انگار یک قطعه گوشت مرا بریده و پیش چشم من جلوی سگ انداختند».

عاملی بیان داشت: حالا چهل سال است که زورآزمایی می‌کنیم. در یک طرف ملت ما و در یک طرف آمریکا، اروپا و شیوخ مرتجع عرب. و ما روز 22 بهمن خواهیم گفت محاسبه فرعون و هامان خطا بود همانگونه که خداوند می‌فرماید؛ «آنچه آل فرعون و هامان و لشکر او از آن می‌ترسند، همان بلا را بر سر آنها خواهم ریخت.

ادبیات دشمن در برابر ایستادگی ملت ایران اسلامی تغییر کرده است

امام جمعه اردبیل اظهار داشت: دشمن، نتیجه یکسال تلاش خود را در 22 بهمن تماشا می‌کند. 22 بهمن تست ملت ماست که آیا در صورت دخالت آنها ملت ما با آنها همکاری می‌کند یا نه. آنها 40 سال است از ملت ما انتقام می‌گیرند و هرسال برنامه‌های خود را بر اساس 22 بهمن تنظیم می‌کنند. امسال ترامپ قصد استفاده انتخاباتی از برنامه «فشار حداکثری» خود دارد ولی هرچه فشار آورده چیزی دستش نیامده است. آنها در صدد کسب تکلیف هستند که آیا تحریم را ادامه دهند یا نه؟ راهپیمائی 22 بهمن تکلیف آنها را مشخص خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: دولت آمریکا قرار بود مانع از جشن 40 سالگی انقلاب شود اما بعد از وقوف بر مقاومت ملت ما ادبیات آنها به‌تدریج عوض می‌شود. مراکز تحقیقاتی آنها به دولت ترامپ پیشنهاد کردند که؛ «کاخ سفید باید شفافیت‌سازی کند که راهبردش در قبال ایران تغییر رژیم نیست بلکه یک معامله بزرگ است در این مسیر باید پاداش‌های بیشتری برای ایران در نظر گرفته شود تا به معامله راضی شود».

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 5

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 494829

  • بازديدکنندگان امروز : 110

  • کل بازديدکنندگان : 989668

پیوندها