نسخه چاپي
1397/11/12 :: ٠٩:٤٤ 

آغاز فجر چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در خراسان شمالی

مراسم ویژه دوازده بهمن؛ سالروز ورود تاریخی معمار کبیر انقلاب اسلامی به میهن امروز همزمان در جای جای استان خراسان شمالی برگزار شد.

آغاز فجر چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در خراسان شمالی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با شروع ایام الله دهه مبارک فجر و آغاز طلیعه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ویژه مراسم 12بهمن با شروع زنگ انقلاب در تمامی شهرها و مناطق استان برگزار شد.

مردم بجنورد(مرکز استان) همزمان با سراسر استان؛ امروز (۱۲ بهمن) در سالروز ورود امام خمینی(ره) به میهن، با تجمع گسترده در میدان شهید مرکز استان، طلیعه چهلمین فجر انقلاب را جشن گرفتند.

این مراسم امروز جمعه دوازدهم بهمن سال 97 با حضور گسترده اقشار مختلف خانواده معظم شهدا، ایثارگران، آزادگان، جانبازان، دانش آموزان، علما و روحانیون،  فرماندهان نظامی و انتظامی و مدیران ادارات و نهادهای استان، با شور و حال خاص خود و نواختن سرودهای انقلابی دوران اول انقلاب و سرودهای حماسی در میدان شهید شهر بجنورد آغاز شد.

برنامه دف نوازی چل نفره؛ اجرای گروه سرود طلاب مدرسه امام صادق (ع) بجنورد؛ اجرای گروه سرود دانش آموزان، رونمایی از تمبر چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی استان، گلباران تمثال امام خمینی ره و رژه خودرویی از ویژه برنامه های این مراسم در مرکز استان بود.

در این مراسم استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: جهانیان امروز چهلمین سالگشت پیروزی تاریخی ملت ایران بر استبداد و استکبار و شکل گیری نظام جمهوری اسلامی را در حالی به نظاره نشسته اند که از مقاومت صبورانه آحاد ملت در تمام چهار دهه گذشته است.

محمدرضا شجاعی افزود: مردم مقاوم ایران در برابر توطئه‌های پیدا و پنهان و هجمه سنگین بدخواهان در جبهه‌های نظامی، اقتصادی و فرهنگی، انگشت حیرت به دهان گرفته‌اند. این حجم از فشار و کینه توزی، اگرچه فرزندانی پاک سرشت و منابعی هنگفت را از ما سترده و در پاره ای اوقات، از سرعت نیل به اهداف متعالی انقلاب و نظام اسلامی کاسته، اما جهت گیری.های صحیح منبعث از آرمان های انقلاب بهمن57، دستاوردهای فراوانی برای کشور به ارمغان آورده است

مردم و مسئولین پس از خاتمه مراسم رژه و گلباران خودرو نمادین حضرت امام ره؛ بمنظور تجدید میثاق با شهدای گرانقدر رهسپار مزار شهیدان انقلاب اسلامی مرکز استان؛ شهید والامقام حسن حسن آبادی؛اولین شهید و شهید والامقام منصور حصاری شدند.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 6

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 513483

  • بازديدکنندگان امروز : 125

  • کل بازديدکنندگان : 1043431

پیوندها