نسخه چاپي
1397/11/15 :: ٠٩:٢٦ 

مذهب اصلی‌ترین محرکه پیدایش و پیروزی انقلاب اسلامی بود

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم گفت: از دیدگاه بسیاری از اندیشمندان عامل مذهب از قوی‌ترین و اصلی‌ترین عواملی است که در پیدایش و پیروزی انقلاب نقش به سزایی داشته در حالیکه انقلاب‌های دیگر مقابل دین موضع می‌گیرند.

مذهب اصلی‌ترین محرکه پیدایش و پیروزی انقلاب اسلامی بود

 به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در جشن انقلاب و آیین تجدید میثاق با ولایت تبریز اظهار داشت: نگاه به تاریخ نشان می‌دهد که انقلاب اسلامی در عصر رونق مکاتب دین‌ستیز و معنویت گریز مانند مارکسیست و لیبرالیسم به ظهور رسید، هدف نظام جمهوری اسلامی ایران توجه به تعالی انسان و محیط مناسب برای رشد فضایل انسانی است گرچه برخی از افراد سعی کردند انقلاب اسلامی ایران را در ردیف سایر انقلاب‌ها قرار دهند اما در عمل نظرات آنان با واقعیات بسیار فاصله دارد زیرا موتور محرکه این انقلاب اسلام بوده و رهبری آن بر عهده یکی از مردان کم نظیر دنیا بوده است.

وی ادامه داد: از دیدگاه بسیاری از اندیشمندان عامل مذهب از قوی‌ترین و اصلی‌ترین عواملی است که در پیدایش و پیروزی انقلاب نقش به سزایی داشته در حالیکه انقلاب‌های دیگر مقابل دین موضع می‌گیرند و جدایی از دین را دنبال می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان با بیان اینکه این انقلاب با رهبری و هدایت عالمان دین آغاز شد، گفت: در راس انقلاب نیز شخص امام (ره) رهبری نظام را عهده‌دار بود که در بالاترین رتبه دینی یعنی مرجعیت بودند و در حالیکه در انقلاب‌های دیگر عنصر اصلیِ مبارزه را نیروهای حزبی و جناحی پیش می‌برند و مردم نقش حمایتی از حزب‌ها را دارند اما در نظام اسلامی مردم به میدان آمدند و انقلاب اسلامی را به وجود آوردند.

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: از جمله دستاوردها، به دستاوردهای فرهنگی انقلاب و معنویت گرایی می‌توان اشاره کرد،امام (ره) با قیام خود به ملتی که سالیان طولانی مورد بی توجهی بودند عزت بازگرداند و سرنوشت کشور را تبیین کرد.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم یکی از اهداف مبارزه مردم با طاغوت را عزت طلبی و استقلال خواهی خواند و گفت: آن زمان ایران ژاندارم منطقه بود اما امروز ایران اسلامی عزتمندانه در سطح جهان می‌درخشد، همچنین یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب احیای اسلام است؛پیروزی انقلاب در قرن گذشته رویداد حیرت انگیزی بود و توانست با تحت تاثیر قرار دادن جهان جایگاهی رفیع و نقش تعیین کننده برای ایران در منطقه و جهان فراهم آورد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از دستاوردهای فرهنگی احیای فرهنگ و هنر اسلامی است؛ بعد از انقلاب در سینما و نمایش هنرِ مردمی که انتقال دهنده ارزش فرهنگی بود توصیه و تشویق می‌شد این هنر با موضوعات سیاسی و انقلابی برای ترویج انقلاب تلاش می‌کرد که توسط مردم ایجاد شده بود که از سوی مردم و به ویژه طبقه مستضعف مورد استقبال قرار می‌گرفت.

امام جمعه تبریز گفت: انقلاب اسلامی همچنین با زدودن فرهنگ بیگانه با فرهنگ اسلامی تاثیر مطلوب بر هنر گذاشت، تغییرات شگفت انگیز سینماهای ایران قابل مقایسه با پیش از انقلاب نبوده و نیست؛ انقلاب اسلامی ارزش های دینی و انقلابی را منطبق ساخت.

وی یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب را متعهد شدن هنرمندان به ترویج ارزش‌های اخلاقی و اسلامی دانست و عنوان کرد: پس از انقلاب هنرمندان ایرانی در برابر انسانیت و جامعه بشری احساس مسئولیت کردند و مضامین انسانی را به نمایش گذاشتند همچنان که انقلاب مرهون اتحاد مردم و رهبری امام بود امروز نیز تداوم انقلاب نیازمند همین عوامل است و افزون بر این دو عامل به دلیل گستردگی و پیچیدگی ترفند دشمنان نیاز به تبعیت محض از رهنمودهای حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 10

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 513312

  • بازديدکنندگان امروز : 1946

  • کل بازديدکنندگان : 1043080

پیوندها