نسخه چاپي
1397/11/14 :: ١٤:٥٩ 

مردم در 22 بهمن حماسه اي به ياد ماندني خلق مي كنند

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامي در دفتر خبرگزاري ايسنا حضور يافت و برنامه هاي اين دهه مبارك را تشريح كرد.

مردم در 22 بهمن حماسه اي به ياد ماندني خلق مي كنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام حسين تقي زاده در گفت وگو با ايسنا، منطقه آذربايجان شرقي با بيان اين كه دهه فجر سال جاري چندين ويژگي خاص دارد، گفت: همزماني دهه فجر با ايام فاطميه(س)، معنويت ويژه اي به اين دهه افزوده است، چرا كه انقلاب ما برخواسته از مكتب اهل بيت(ع) است.

وي با تاكيد بر اين كه ملت در شرايطي چهل سالگي انقلاب را جشن مي گيرند كه دشمنان با تمام توان نمي خواستند چهل سالگي انقلاب را جشن بگيريم، گفت: با جنگ اقتصادي، رواني و اطلاعاتي عليه ايران اسلامي هجمه آوردند تا ملت را نااميد كرده و نسبت به نظام و مسئولان بدبين كنند تا نظام جمهوري اسلامي ايران تضعيف شود. الحمدالله اين توطئه نيز در حال خنثي شدن است.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان با بيان اين كه مردم ايران تمامي بحران ها كه مهم ترينشان جنگ اقتصادي بود را پشت سر گذاشتند و اين ويژگي مقاومت مردم ستودني است، افزود: مردم ساير كشورها نيز براي سالروز انقلاب شان جشن مي گيرند، اما انقلاب اسلامي ايران در دنيا بي نظير بوده و در تمامي ابعاد، انقلابي بزرگ، ارزشي، الهي و انساني بود، از اين رو ملت بزرگوار ايران سالگرد اين حماسه بزرگ را همواره گرامي داشته و عزيز بشمارند.

وي با بيان اين كه صاحبان انديشه، نخبگان، اصحاب رسانه، مسجدي ها، بازاريان و مراكز تاثيرگذار و دانشگاه ها، عوامل پيروزي انقلاب كه  رمز بقاي انقلاب نيز هست را تبيين و تشريح كنند، خاطرنشان كرد: سه عامل 'مكتب و مذهب، آگاهي و حضور در صحنه مردم و همچنين رهبريت مقتدر و حكيم' از عوامل اصلي پيروزي انقلاب و درحقيقت رمز بقاي انقلاب است.

حجت الاسلام تقي زاده با بيان اين كه ريشه انقلاب اسلامي در مكتب و ايمان است، يادآور شد: مردم آگاه و بصير ايران از سال 42 در پيروزي و بقاي انقلاب نقش مهمي داشته اند.

وي افزود: بعد از امام راحل نيز مقام معظم رهبري امام گونه انقلاب را هدايت مي كنند با اينكه توطئه ها پيچيده تر شده، اما ايشان با راهبري مقتدرانه و حكيمانه، انقلاب را از امواج طوفان هاي شكننده حفظ كرده اند.

وي با تاكيد بر اين كه ايران اسلامي، تنها كشوري است كه در دنيا مردم سالاري ديني را تجربه مي كند، گفت: در اين ايام مبارك براي تبيين و تشريح عوامل پيروزي و بقاي انقلاب، تشريح توطئه هاي خبيثانه دشمنان و همچنين بيان دستاوردهاي انقلاب، ستادهاي گراميداشت چهلمين سال پيروزي انقلاب در استان ها تشكيل شده است.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان با بيان اين كه ستاد گراميداشت دهه فجر استان نيز از سه ماه پيش تشكيل شده و 12 كارگروه را جهت برگزاري ويژه برنامه ها تعيين كرد، افزود: طي اين سه ماه برنامه هاي متنوعي براي بزرگداشت چهلمين سال انقلاب آماده شده كه از ابتداي بهمن ماه برگزار مي شود؛ ويژه برنامه هاي چهل سالگي مختص دهه فجر نبوده بلكه تا پايان سال تداوم خواهد داشت.

پيش بيني اجراي 3 هزار ويژه برنامه چهل سالگي در آذربايجان شرقي

وي با بيان اين كه سه هزار برنامه در چهل سالگي انقلاب در استان پيش بيني شده است، گفت: برنامه هاي چهل سالگي داراي چند ويژگي هستند كه قرين شدن با ايام فاطميه(س) و معنويت خاص اين روزها از جمله ي اين ويژگي هاست، از اين رو بايد با حفظ حرمت و جايگاه حضرت فاطمه زهرا(س)، ويژه برنامه هاي چهل سالگي كه اهميت بسزايي دارد، برگزار شود.

وي با تاكيد بر اين كه برنامه هاي چهل سالگي انقلاب، غالبا مسجدمحور هستند، متذكر شد: برگزاري يادواره هاي شهدا و محافل انس با قرآن بصورت گسترده و برنامه هاي گفتمان انقلاب از جمله اين برنامه هاي مهم است كه در مساجد و بعضا نيز در سالن هاي اجتماع برگزار مي شود.

حجت الاسلام تقي زاده ادامه داد: ميهماني لاله ها و همچنين برنامه ي غباروبي و عطرافشاني مزار شهدا در سطح استان از جمه پربارترين برنامه هاي گراميداشت چهل سالگي انقلاب بوده و گلباران قبور مطهر شهدا نيز در مركز استان با پيام مقام معظم رهبري انجام مي شود.

نواخته شدن زنگ انقلاب در 8000 مدارس استان

وي با اشاره به نواخته شدن زنگ انقلاب در هشت هزار مدارس استان در دومين روز از دهه فجر انقلاب اسلامي، گفت: در اين مراسم ها سخنراني هايي نيز ارايه شده و دستاوردهاي انقلاب اسلامي تبيين و تشريح شد.

وي با اشاره به برگزاري برنامه تلفيقي ميثاق امت با ولايت و جشنواره فرهنگ و هنر سپاه در اولين روز از دهه فجر در مصلي امام خميني(ره) تبريز، افزود: برنامه ميثاق با ولايت در سراسر شهرستان هاي استان برگزار شد و همچنين رژه موتور سواران و اجراي سرود توسط گروه هزار نفري در مصلي از ديگر برنامه ها بود.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان گفت: همايش هاي تجليل از نخبگان و منتخبان، همايش هاي بانوان، همايش كارگران و برگزاري جشنواره ترنم فتح از ديگر برنامه هاي گراميداشت چهل سالگي انقلاب است. يادواره شهيد باقري نيز براي اولين بار در استان بطور گسترده برگزار شد.

وي با اشاره به برپايي نمايشگاه هاي هنري، فرهنگي و ورزشي در سطح استان، گفت: نمايشگاه دستاوردهاي چهل سالگي انقلاب نمونه اي از اين نمايشگاه هاست كه قدردان دست اندركاران برپايي آن بوده، اما به اين مقدار راضي نيستيم، چرا كه به علت محدوديت مكان در ورودي سالن همايش هاي مصلي امام خميني(ره) بسياري از اداره ها و نهادها نتوانستند دستاوردهاي خود را در آن به نمايش بگذارند. 

راهپيمايي 22 بهمن ماه عصاره تمامي برنامه هاي چهل سالگي است

وي با اشاره به اجراي گلبانگ تكبير در چهل سالگي انقلاب در استان، تشريح كرد: راهپيمايي 22 بهمن ماه چكيده و عصاره ي تمامي برنامه هاست و امسال نيز به لطف الهي پر شورتر از سال هاي قبل برگزار مي شود، چرا كه ملت ايران بصير و آگاه بوده و چنانچه در مقابل هجمه دشمنان در دفاع مقدس جانانه ايستادند، در چهل سالگي انقلاب نيز پا به ميدان گذاشته و پاسخ دندان شكني به دشمنان خواهند داد.

حجت الاسلام تقي زاده با بيان اين كه بصورت خانوادگي در راهپيمايي 22 بهمن شركت كنيم، افزود: بايد با تمامي توان در اين راهپيمايي حضور يابيم تا دشمن را از عملكرد خود پشيمان كرده و اقتدار خود را در دنيا به نمايش بگذاريم.

وي با تاكيد بر اين كه مردم صاحب اين انقلاب بوده و خودشان نسبت به مسائل حساس بصير و آگاه هستند، گفت: مردم ايران همواره در صحنه هاي حساس خروشيده و حماسه آفريده اند و بسياري از فتنه ها را با حضور آگاهانه خود خنثي كردند، امسال نيز حماسه اي جديد و به يادماندني خلق خواهند كرد.

وي در ادامه از اهل قلم و افرادي كه تربيون و رسانه در اختيار دارند خواست تا اهميت راهپيمايي 22 بهمن سال 97 را بيشتر مطرح کنند.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 15

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 513574

  • بازديدکنندگان امروز : 229

  • کل بازديدکنندگان : 1043535

پیوندها