نسخه چاپي
1397/11/11 :: ١٢:٣٥ 
رئیس سازمان فضایی کشور خبر داد؛

پرتاپ ماهواره ظفر در سال آینده/تبدیل اقتدار علمی به اقتصادی

رئیس سازمان فضایی کشور گفت: سال آینده ماهواره ظفر را به فضا پرتاب می کنیم که از نظر فناوری ۱۰۰ برابر ماهواره امید ارتقاء یافته است.

پرتاپ ماهواره ظفر در سال آینده/تبدیل اقتدار علمی به اقتصادی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، مرتضی براری در اولین همایش علمی هوا – فضا و تجاری سازی که با حضور اندیشمندان این حوزه در فردوس در حال برگزاری است، تصریح کرد: در حال حاضر جزء یازده کشور دنیا در فناوری فضایی هستیم و افتخار می کنیم که این علم را بدست متخصصان داخلی بدست آورده ایم.

وی مهمترین برنامه ده ساله دوم فضایی ایران را تا سال ۱۴۰۴ تثبیت چرخه کامل فناوری فضایی برشمرد و گفت: سال آینده ماهواره ظفر را به فضا پرتاب می کنیم که از نظر فناوری ۱۰۰ برابر ماهواره امید ارتقاء یافته است.

براری تبدیل اقتدارعلمی به اقتدار اقتصادی در حوزه هوا – فضا را دارای اهمیت فراوان دانست و افزود: باید تلاش کنیم صنعت فضایی نهادینه شده و تاثیر آن در اقتصاد کشور مشاهده شود.

وی مهمترین سرمایه کشور را نیروی انسانی متخصص و نقدینگی دانست و گفت: باید برای مدیریت این دو حوزه تدبیری اندیشیده شود.

رئیس سازمان فضایی کشور سهم فضا را در سبد هزینه خانواردر حال بزرگ شدن ارزیابی و تصریح کرد:در استان خراسان جنوبی برای اصلاح فضای کسب و کار و کاهش هزینه ها می توان از داده های فضایی استفاده کرد که به این منظور داده های فضایی مربوط به چهل سال پیش را آزاده کرده ایم که می تواند مهمترین مبنا برای  تصمیم گیری باشد.

وی اظهار امیدواری کرد بتوانیم علاوه بر تثبیت زیرساخت های فضایی سهم خود را در اقتصاد فضا پر رنگ تر کنیم.

براری جوانان استان خراسان جنوبی را خلاق و دارای ایده و فکر نو دانست و تاکید کرد: تاسیس پژوهشکده فضایی در این استان را بررسی خواهیم کرد.

رئیس سازمان فضایی کشور با بیان اینکه تصدی گری دولت  را کاهش داده ایم و باید بخش خصوصی را برای ورود به حوزه فضایی ترغیب کنیم، افزود: بستر کار برای بخش خصوصی فراهم شده ولی هنوز نتوانسته ایم مشتری مقتدر و توانمندی جذب کنیم.

لازم به ذکر است این همایش به مدت دو روز در فردوس ادامه دارد و اساتید و اندیشمندان مختلف در حوز هوا – فضا مقالات علمی خود را ارائه خواهند داد.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 8

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 513491

  • بازديدکنندگان امروز : 135

  • کل بازديدکنندگان : 1043441

پیوندها