نسخه چاپي
1397/11/10 :: ٠٩:٠٨ 

تبیین دستاوردهاي 40 ساله نظام اسلامي وظيفه همه دلسوزان انقلاب است

در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي مهمترين برنامه هاي پيش بيني شده به مناسبت گرامي داشت اين ايام فرخنده در نشست مطبوعاتي رئيس و چند تن از اعضاي كارگروه هاي ستاد چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي استان اصفهان اعلام شد.

تبیین دستاوردهاي 40 ساله نظام اسلامي وظيفه همه دلسوزان انقلاب است

در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي مهمترين برنامه هاي پيش بيني شده به مناسبت گرامي داشت اين ايام فرخنده در نشست مطبوعاتي رئيس و چند تن از اعضاي كارگروه هاي ستاد چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي استان اصفهان اعلام شد و بر ضرورت تبيين دستاوردهاي نظام اسلامي طي 40 سال گذشتهبراي مردم فهيم بويژه جوانان برومند ايران اسلامي تاكيد به عمل آمد. درحاشيه اين جلسه همچنين از تابلوي نگارگري استاد بدر السماء رونمايي شد. در اين طرح بسيار زيبا با الهام از هنر نگارگري روند رو به رشد نظام اسلامي در عرصه جهاني با استفاده ازآرم جمهوري اسلامي در فضاي جهان به تصوير كشيده شده است.اين اثر نفيس طي يك ماه تلاش استاد بدر السماء به مناسبت چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي به زيور طبع آراسته شده وقراراست اين اثر به ياد ماندني توسط اداره كل تعاون، كار ورفاه اجتماعي منتشر شود.بخش هايي از اين نشست خبري تقديم خوانندگان گرامي مي شود.

سه موهبت الهي به بركت پيروزي انقلاب اسلامي
رئيس ستاد هماهنگي و اجرايي بزرگداشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي استان اصفهان در ابتداي اين نشست به وجود سه موهبت الهي به بركت پيروزي انقلاب اسلامي اشاره كرد و گفت: اولين موهبت الهي نعمت ولايت فقيه است، همانطور كه حضرت امام خميني(ره) فرمودند پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا به مملكت شما آسيبي نرسد. دومين موهبت الهي انقلاب اسلامي است كه براساس ارزش ها و آرمان هايي كه حضرت امام خميني(ره) بر مبناي اسلام ناب محمدي ترسيم نمودند شكل گرفت و سومين موهبت وجود مردم مومن، انقلابي و نجيب و صبور است كه در هيچ كجاي دنيا نظير ندارند، چراكه باوجود همه فشارهاي ناشي از مشكلات خارج از كشور و برخي سوء مديريت ها در داخل، همچنان محكم و استوار پاي نقلاب اسلامي ايستاده اند واز آن حراست مي كنند. جعفر عسگري با تاكيد براينكه بايد قدر انقلاب اسلامي باشيم، افزود: متاسفانه برخي مشكلات باعث شده گاهي دستاوردهاي انقلاب را خوب نبينيم و حتي باور نكنيم، و درحالي كه دشمن با فريب كاري حق و باطل را ممزوج و چهره پهلوي را بزك مي كند وذهن جوانان مارا مشوش مي گردانند و متاسفانه ما هم نتوانسته ايم به خوبي دستاوردهاي اين انقلاب را براي جوانان ترسيم كنيم. وي با اشاره به اينكه مقايسه بعد و قبل از انقلاب اسلامي به خوبي گويا يپيشرفت كشور است، توضيح داد: البته شايد اين قياس براي برخي از جوانان باورپذير نباشد و بگويند اين روند پيشرفت طي 40 سال طبيعي است، اما مي توانيم وضعيت كشورهاي همسطح ايران در سال 57 و الان را با همديگر مقايسه كنيم، همچنين مي توانيم دستاوردهاي انقلاب اسلامي كه توسط مجامع جهاني تهيه شده را روشن كردن اذهان مردم بويژه براي جوانان بازگو كنيم.

40 سال ايستادگي در برابر استكبارجهاني و دفاع از مظلومان جهان
رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان، 40 سال ايستادگي و مقاومت در برابر استكبار و دفاع از مظلومان جهان را سند افتخار انقلاب اسلامي دانست و گفت: اولين كاري كه ستاد بزرگداشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي استان در دستور كار خود قرار داد تبيين دستاوردهاي انقلاب اسلامي است، چرا كه معتقديم امروز هركسي در هر پست و جايگاه و مسئوليتي وظيفه تبيين اين دستاوردها را دارد. وي اضافه كرد: در طول 40 سال گذشته آسيب هايي به انقلاب اسلامي وارد شده كه بايد آنها را شناخت و با نظرات كارشناسي، راهكار برون رفت از آنها را فراهم كرد و به شبهات پاسخ داد. وي به شكل گيري شوراي راهبردي با محوريت ائمه جمعه در استان اشاره و اظهاركرد: جلساتي با محوريت امام جمعه اصفهان و حضور مديران و مسئولان برگزار شد و برنامه و راهكاري پيش بيني شد. خوشبختانه اكثر مديران متعهد و انقلابي به صحنه آمده اند و حجم برنامه ها نشان دهنده اين موضوع است، البته هنوز بخشي از مديريت استان به اندازه كافي ورود پيدا نكرده اند كه استاندار اصفهان در اين زمينه تاكيد كرد با هر مدير يا فرمانداري كه كوتاهي كند برخورد جدي مي شود. عسگري تاكيد كرد: مشكلات اقتصادي و محدوديت بودجه وجود دارد اما تدبير، خلاقيت و پاي كار آوردن ظرفيت ها مثل دران دفاع مقدس هم اهميت زيادي دارد و همه مسئولان بايد همت كنند تا چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي در شان نظام برگزار شود.

اجراي 1440 برنامه در سطح استان اصفهان
رئيس ستاد بزرگداشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي استان در ادامه به تشكيل 20 كارگروه تبييني و اجرايي در مركز استان، 30 ستاد شهرستاني و 332 كارگروه شهرستان ها اشاره و گفت: درمجموع براي استان 1440 برنامه پيش بيني شده، به جزء برنامه هايي كه در 1800 مسجد و 1400 كانون فرهنگي و مدارس اجرا مي شود. وي با اشاره به فضاسازي و تبليغات خوب شهري از تلاش شهرداري اصفهان قدر داني كرد و گفت: روز 11 بهمن برگزاري يادواره 40 شهيد شاخص در حسينيه بني فاطمه(س) با سخنراني آيت الله خاتمي برگزار مي شود و در روز 12 بهمن نيز مراسم سالروز ورود حضرت امام به ميهن اسلامي با حركت حدود يكهزار دستگاه تاكسي و دوچرخه سواران به سمت گلستان شهداي اصفهان و برگزاري مراسم باشكوه همراه با سخنراني و اجراي 40 سرود انقلابي توسط نوجوانان را در دستور كار داريم. وي از برگزاري دو جشن بزرگ انقلاب در سالن شهيد نيلفروشان دانشگاه اصفهان در روز 12 و 13 بهمن خبرداد و گفت: با اذن مراجع و علما بين دو دهه فاطميه، برگزاري جشن مجاز اعلام شده و برهمين اساس تا 17 بهمن جشن هاي انقلاب را برگزار مي كنيم، ولي از 17 تا روز 22 بهمن به حرمت ايام شهادت خانم فاطمه زهرا (س) جشني برگزار نمي كنيم تا روز پيروزي انقلاب اسلامي كه جشن باشكوه يوم الله 22 بهمن در ميدان امام(ره) خواهيم داشت.

تجليل از40 چهره تاثيرگذار در پيروزي انقلاب اسلامي
عسگري افتتاح پروژه هاي مختلف در سطح استان، افتتاح نمايشگاه دستاوردهاي انقلاب در محل شركت نمايشگاه هاي بين المللي استان واقع در پل شهرستان، برگزاري اردوهاي بازديد از دستاوردهاي انقلاب همچون مجموعه فولاد مباركه به عنوان مولود صنعتي انقلاب اسلامي و همچنين بازديد از موزه عبرت در تهران و زيارت جماران و حرم حضرت معصومه(س) در قالب اردو براي جوانان و نوجوانان را از برنامه هاي پيش بيني شده در دهه فجر سال جاري برشمرد. او با اشاره به برگزاري همايش پيشگامان انقلاب اسلامي و تجليل از40 چهره تاثيرگذار در روند پيروزي انقلاب اسلامي با حضور وسخنراني سردار سرلشگر پاسدار رحيم صفوي در اتاق بازرگاني، افزود: عطرافشاني قبور شهدا، ديدار با جانبازان گرانقدر و خانواده هاي شهدا، برگزاري جشن هاي گسترده منطقه اي در سطح شهر اصفهان و شهرستان ها، نمايش بخشي از فيلم هاي جشنواره فيلم فجر در استان، برگزاري همايش اديان توحيدي در 16 بهمن، برگزاري مسابقات فرهنگي وسيع با موضوع دستاوردهاي انقلاب اسلامي و برگزاري محافل قرآني باشكوه از ديگر برنامه هاي پيش بيني شده مي باشد. رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان همچنين با ابراز اميدواري از حضور باشكوه مردمي در راهپيمايي يوم الله 22 بهمن، اظهارداشت: دشمن درصدد بود از روز 13 آبان با تشديد تحريم ها نارضايتي هاي مدني ايجادكند و مشكلات را به 22 بهمن برساند، اما مردم ما همچون گذشته با حفظ هوشياري توطئه آنها را خنثي كردند و بار ديگر حضور باشكوه خود در جشن پيروزي انقلاب اسلامي دشمنان را نا اميد كرده و آثار و بركاتي همچون ايجاد اميد و نشاط در كشور، امنيت براي كشور و تجديدنظر دشمنان در مقابله با ملت ايران را رقم خواهند زد. وي سخنران مراسم 22 بهمن اصفهان را حضرت حجت الاسلام حاجي صادقي نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اعلام كرد و گفت: در اين مراسم به دنبال ايجاد وحدت و همدلي و نشاط و اميد مردم هستيم و در عين حال كه مسئولان هم بايد تلاش كنند با خدمت رساني شايسته خود در اين ايام كام مردم را شيرين كرده و پاسخگوي مطالبات مردم باشند.

تبيين دستاوردهاي انقلاب در استارتاپ ها و كسب و كارهاي جديد
در ادامه اين نشست، مسئول كارگروه كارگران و كارآفرينان ستاد بزرگداشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي استان، با اشاره به تنش هاي اقتصادي و مشكلاتي كه در كشور وجود دارد، گفت: امروز همه به اين نتيجه رسيده ايم كه جوانان ما نبايد منتظر كار باشند، بلكه بايد تشويق و حمايت شوند كه خودشان كارآفرين باشند و براي كساني كه توانايي اين كار را ندارند هم شغل ايجاد كنند. محسن نيرومند در اين راستا رويكرد اين كارگروه را تبيين دستاوردهاي انقلاب در استارتاپ ها و كسب و كارهاي جديد اعلام كرد كه در چهلمين سالگرد انقلاب به صورت برجسته مورد توجه قرار مي گيرد و افزود: اين كارگروه يك كارگروه مشاركتي با سه مثلث دولت، كارگران و كارآفرينان است و ظرفيت بسيار قوي با ما همكاري مي كنند كه شامل 700 تشكل كارگري، 200 تشكل كارفرمايي، يك ميليون و صد هزار كارگر، 9 هزار واحد صنعتي و 170 هزار واحد صنفي مي باشد. وي با بيان اينكه شهرستان ما بيش از 11 استان كشور جمعيت كارگري دارد و بزرگترين استان كارگري و صنعتي كشور است، گفت: براين اساس اين كميته مسئوليت بزرگي دارد. وي ارائه عملكرد و كارنامه چهل ساله در نمايشگاه دستاوردهاي انقلاب با رويكرد پررنگ كردن پتانسيل بانوان در حوزه كارآفريني و ارائه خدمات و مشاوره به جوانان در حوزه كارآفريني و كسب و كار را از برنامه هاي اين كارگروه عنوان كرد و افزود: واحدهاي كارگري و كارفرمايي هم به صورت خودجوش جشن ها، برنامه ها و مسابقات متعددي براي اين ايام تدارك ديده اند. وي با يادآوري ميزباني 40 دوره مسابقات ورزش كارگري توسط اصفهان، گفت: تجليل از تعاوني هاي برتر، برگزاري يادواره شهداي كارگر شهرستان كاشان، برگزاري بازارچه مشاغل خانگي در 350 رشته شغلي، تلاش و پيگيري براي احياي 40 واحد تعطيل و نيمه تعطيل توليدي استان و شركت در مراسم و برنامه هاي دهه فجر از ديگر برنامه هاي اين كميته به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي مي باشد.

فرهنگ ايثار و شهادت، بزرگترين دستاورد انقلاب اسلامي
نماينده كارگروه ايثار و شهادت اين ستاد هم در اين جلسه با بيان اينكه بنياد شهيد مولود انقلاب اسلامي و انقلاب اسلامي مولود تفكر ايثار و شهادت است، گفت: اين تفكر بود كه انقلاب اسلامي را به پيروزي رساند و تداوم اين انقلاب وابسته به تفكر ايثار و شهادت است. مهدي نوروزي فرهنگ ايثار و شهادت را بزرگترين دستاورد انقلاب اسلامي دانست كه امروز حتي ملت هاي غير مسلمان نيز از آن الگو گرفته اند و افزود: كميته ايثار و شهادت برنامه هاي زيادي طراحي و پيش بيني كرده و دو برنامه كليدي در دهه فجر داريم. وي با اعلام اينكه چهار مركز توانبخشي در سطح استان ميزبان ديدارهاي مردم و مسئولان خواهند بود، افزود: عطرافشاني گلزارهاي شهداي سطح استان، برگزاري يادواره شهداي انقلاب و مفقود الاثر در گلستان شهدا، يادواره 520 جانبازي كه به درجه رفيع شهادت رسيده اند، همايش مادران آسماني ويژه مادران شهدا، حضور فعال بنياد شهيد در نمايشگاه دستاوردهاي انقلاب اسلامي، رونمايي از 40 كتاب شاخص ايثار و شهادت، ديدار با خانواده هاي معظم شهدا و ايثارگران، برگزاري مسابقات ورزشي ويژه ايثارگران در سطح استان، برگزاري 75 يادواره شهداي گرانقدردر سطح استان، اردوهاي زيارتي و سياحتي، يادواره شهداي دانش آموز و چاپ ويژه نامه وصاياي شهدا از مهمترين برنامه هاي پيش بيني شده در اين ايام مي باشد.

تجليل از 80 بانوي شاخص در دستگاهها و بخش غير دولتي
همچنين مسئول كارگروه بانوان ستاد با بيان اينكه برنامه هاي اين كارگروه از ابتداي سال شروع شده و برخي تا پايان سال ادامه دارد، گفت: برگزاري همايش بزرگ و مردمي با عنوان 'زنان، محور مقاومت' در تالار كوثر با حضور نظري پور مشاور امور زنان وزير كشور و با جمعي از بانوان و تجليل از 40 بانوي شاخص در دستگاه ها و 40 بانوي شاخص غيردولتي كه درمجموع 80 بانو مي شود از مهمترين برنامه هاي اين كارگروه مي باشد.سهيلا اثني عشران حضور در نمايشگاه دستاوردهاي انقلاب، رونمايي از سند ارتقاء زنان و خانواده، ميزباني از المپياد ورزشي بانوان كارگر سراسر كشور، آماده سازي و پخش كليپ هاي دو دقيقه اي از دستاوردهاي بانوان، برگزاري سه نشست در كانون هاي فرهنگي و اجتماعي بانوان در سطح استان، برگزاري چهل كرسي آزادانديشي در دانشگاه ها و 40 منطقه آموزش و پرورش از اهم برنامه هاي اين كارگروه مي باشد.

بهره برداري از 1452پروژه در جشن 40 سالگي انقلاب
در ادامه مسئول كارگروه پروژه هاي عمراني ستاد با اشاره به اينكه هرسال يك ماه پيش از دهه فجر و هفته دولت اين كميته فعاليت خود را شروع مي كند، اظهارداشت: امسال به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب برنامه ويژه اي پيش بيني شد تا افتتاح پروژه ها در بازه زماني دهه فجر باشد. البته باتوجه به شرايط اقتصادي پيش بيني افت پروژه هاي عمراني را داشتيم، اما به تعداد قابل قبولي از پروژه ها رسيديم. احمد اماني اعلام كرد: امسال 1452 پروژه با 2 هزار و 360 ميليارد تومان در حوزه هاي مختلف و توسط بخش خصوصي و دولتي آماده بهره برداري شده است. وي افزود: از ميان اين پروژه ها در سطح استان در مجموع 40 پروژه شاخص شناسايي شد كه با حضور مسئولان كشوري افتتاح مي شود.

پيش بيني 425 برنامه با مشاركت 2.4 ميليون نفر دانش آموز و فرهنگيان
مسئول كارگروه فرهنگيان و دانش آموزان ستاد 40 سالگرد پيروزي انقلاب نيز با بيان اينكه از ابتداي مهرماه برنامه هاي چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب مطرح و برنامه هاي مختلفي با محوريت اين موضوع پيش بيني شده است، گفت: 2 برنامه شاخص و 40 برنامه در سطح مناطق داريم. مهدي اسماعيلي رونمايي از 6 جلد دانشنامه شهداي دانش آموزي استان در 16 بهمن و اجراي طرح گفتمان دانش آموزي در سطح مدرسه، منطقه و استان را دو برنامه شاخص پيش بيني شده اعلام كرد و افزود: اعلام فراخوان و برگزاري جشنواره خوشنويسي مشق انقلاب ويژه فرهنگيان و برگزاري نمايشگاه اين آثار، برگزاري نمايشگاه سبك زندگي روح الله، سرود، فيلم كوتاه، نمايش صحنه اي، نمايش نامه خواني، خبرنويسي، پوستر، شعر، داستان، نامه اي به امام، زيباترين جمله امام، زيباترين خاطره از امام و برنامه جوانه ها، برگزاري جشنواره سرودهاي انقلابي در 12 بهمن ماه، نواختن زنگ انقلاب در تمام مدارس استان، حضور در نمايشگاه دستاوردهاي انقلاب و مشاركت دانش آموزان در بازديد از اين نمايشگاه و شركت در راهپيمايي يوم الله 22 بهمن از ديگر برنامه هاي پيش بيني شده است. وي عنوان كرد: 425 برنامه كلي از مناطق آموزش و پرورش احصا شده و 2 ميليون و 395 هزار نفر دانش آموز و فرهنگي در اين برنامه ها شركت مي كنند.

برگزاري بيش از 3 هزار نشست روشنگري در استان
مسئول كارگروه دفاعي امنيتي ستاد گرامي داشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در استان نيز با اشاره به اينكه اين كارگروه مشتكل از ارتش جمهوري اسلامي، نيروي انتظامي و سپاه پاسداران انقلاب و با دبيري سپاه پاسداران مي باشد، گفت: در حوزه تبليغي برنامه هايي همچون عطرافشاني مرقد مطهر حضرت امام(ره) توسط بسيجيان ناحيه مقاومت بسيج كاشان، برپايي نمايشگاه هاي مختلف دستاوردهاي دفاعي، برپايي خيمه هاي انقلاب در مراكز و ميادين اصلي شهر، اكران فيلم هاي ارزشي، برگزاري مسابقات ورزشي و فرهنگي و هنري بين نيروهاي مسلح را در دستور كار داريم. مجيد صلاحي با اعلام اينكه در حوزه تبييني بيش از 3 هزار نشست روشنگري در سطح استان پيش بيني شده است، گفت: برگزاري همايش ياوران انقلاب با سخنراني آيت الله خاتمي، همايش طلاب و روحانيون بسيجي در گلستان شهدا، همايش اساتيد، طلاب و نخبگان خواهران در حوزه علميه خوراسگان از ديگر برنامه هاي اين ايام فرخنده ست. همچنين سير نمايشگاهي سلام به آينده و برشور معجزه قرن را آماده كرده ايم. به گفته وي، در حوزه خدمت رساني اعزام گروه هاي جهادي به مناطق كم برخوردار استان اصفهان و ساير استان ها را داريم، علاوه بر آن اعزام گروه هاي پزشكي به مناطق محروم و كم برخوردار و برگزاري جشنواره سرود پايگاه هاي مقاومت بسيج را داريم كه از ابتداي سال در شهرستان ها برگزار شد و مراسم اختتاميه در 11 بهمن در تالار فرشچيان برگزار مي شود.

پيش بيني 5 هزار دقيقه برنامه براي ايام دهه فجر
مسئول كارگروه تبليغ و اطلاع رساني ستاد هم با بيان اينكه اين ستاد در دو بخش فعاليت دارد، گفت: پوشش برنامه هاي ويژه اين ايام را در دستور كار داريم، همچنين از ابتداي سال برنامه هاي ويژه با شيب ملايم پخش شد و پويش هاي مختلفي در فضاي مجازي و حوزه هاي خبري سازمان داريم. به گفته طباطبايي، در ايام دهه فجر امسال بالغ بر 5 هزار دقيقه برنامه در شبكه اصفهان به مخاطبان ارائه مي شود. در بخش پاياني اين جلسه خانم سجاديان مسئول كودك و نوجوان استان ستاد هم با تاكيد براينكه كودكان و نوجوانان سرمايه هاي اين انقلاب هستند، گفت: جلسات مختلفي تشكيل شده و برنامه ريزي هاي لازم صورت گرفته است. پيش بيني برنامه هاي ويژه دهه فجر در 60 مركز ثابت و سيار كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، جشن چهلچراغ ويژه مدارس، جشن انقلاب در هلال احمر، اجراي برنامه در مناطق محروم، برگزاري انجمن ادبي كودكان در شاهين شهر، شب شعر مهر آب، جشن انقلاب در مركز فراگير و نمايش كتاب هاي لمسي و حسي، افتتاح مركز ادبي زرين شهر، نمايشگاه آثار كودكان با موضوع انقلاب و دستاوردهاي انقلاب در تمام مراكز و جشنواره قصه گويي، جشن انقلاب در سه مركز سيار روستايي را بخشي از برنامه هاي پيش بيني شده به اين مناسبت اعلام كرد.خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 15

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 513336

  • بازديدکنندگان امروز : 1987

  • کل بازديدکنندگان : 1043121

پیوندها