نسخه چاپي
1397/11/10 :: ٠٨:٢٠ 

انقلاب فرصتي را به وجود آورد كه استعدادهاي مردم بروز كند

معاون فرهنگي و اجتماعي سپاه پاسداران با بيان اينكه اگر امروز شاهد مشكلاتي در جامعه هستيم ربطي به اصل انقلاب ندارد، گفت: در اصول و اهداف انقلاب هيچ خدشه اي وارد نيست.

انقلاب فرصتي را به وجود آورد كه استعدادهاي مردم بروز كند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، سردار نقدي در همايش پرچمداران بصيرت كه امروز (9 بهمن) به ميزباني سپاه نبي اكرم (ص) استان كرمانشاه برگزار شد، با بيان اينكه امروز در 40 سالگي انقلاب بايد از درس هاي اين 40 سال براي استمرار انقلاب و رساندن پرچم آن به دست صاحب اصلي اش بهره گرفت، اظهار كرد: انقلاب اسلامي ايران به چند هزار سال اختناق و ديكتاتوري در كشور ما پايان داد و ملت ايران را از حقارت و وابستگي نجات داد.

وي با بيان اينكه در اين چند هزار سال پادشاهان بي سواد و بي تقوا بر كشور ما را حكومت مي كردند، گفت: از 200 سال پيش وابستگي به بيگانه نيز به صفات ناپسند حاكمان كشور اضافه شد و اوج اين وابستگي را در دوران پهلوي شاهد بوديم كه تمام تصميمات مهم كشور توسط بيگانگان گرفته مي شد و به واقع كشور را آنها اداره مي كردند.

نقدي با بيان اينكه در دوران پهلوي نفت ايران توسط بيگانگان غارت مي شد، گفت: شش ميليون بشكه نفت صادر مي كرديم كه 50 درصد آن را كنسرسيوم نفت متشكل از كشورهاي خارجي مي برد و بخش عمده ديگر آن هم صرف خوشگذراني شاه مي شد و در مقابل مردم ما در فقر بودند.

نقدي با بيان اينكه 70 درصد مردم ايران تا پيش از انقلاب در روستاها و در شرايطي كه آب و برق و بهداشت نداشتند زندگي مي كردند، گفت: در شهرها هم وضع زندگي مردم نامناسب بود و حلبي آبادي ها كنار شهرهاي بزرگ شكل گرفته بود.

وي با بيان اينكه پيروزي انقلاب اسلامي مردم را از خفقان، وابستگي و حقارت نجات داد و براي ملت ما استقلال، آزادي و مردم سالاري آورد، گفت: در دوران سياه طاغوت چندين هزار نفر بخاطر ابراز عقايدشان در زندان ها بودند، اما امروز هر كس هر نقدي كه دارد را بيان مي كند.

وي به پيشرفت هاي كشور در عرصه هاي مختلف پس از انقلاب نيز اشاره كرد و گفت: انقلاب فرصتي را به وجود آورد كه استعدادهاي مردم بروز كند و همين امر سبب پيشرفت هاي فوق العاده كشور در عرصه هاي مختلف شده به گونه اي كه وضعيت امروز كشور ما در حوزه هاي مختلف علمي، دفاعي، بهداشتي، فناوري هاي نوين و … قابل مقايسه با قبل از انقلاب نيست.

نقدي ادامه داد: برخي مي گويند در اين سال ها همه دنيا پيشرفت كرده و نبايد شرايط امروز را با قبل از انقلاب مقايسه كنيم كه در پاسخ به آنها بايد گفت اگر رشد پيشرفت ما با ديگر كشورها يكسان بود نبايد رتبه ما در شاخص هاي مختلف تغيير مي كرد در حالي كه به لحاظ شاخص ها بسيار بهتر شده است.

معاون فرهنگي و اجتماعي سپاه پاسداران با بيان اينكه اگر امروز شاهد مشكلاتي در جامعه هستيم ربطي به اصل انقلاب ندارد، گفت: در اصول و اهداف انقلاب هيچ خدشه اي وارد نيست.

وي با بيان اينكه در نظام ما مردم سالاري ديني حاكم است و نظام اداره كشور را به خود مردم سپرده، گفت: رهبر معظم انقلاب حتي در جايي كه رأي مردم با رأي ايشان متفاوت بوده، از رأي مردم حمايت كرده اند. اگر امروز مشكلاتي در جامعه وجود دارد، اگر امروز شاهد گراني هستيم و يا فلان مدير دزدي كرده، به ما بر مي گردد كه آنها را انتخاب كرده ايم.

وي افزود: در انتخابات مجلس تهران دو ليست وجود داشت كه در يك ليست 10 نفر از اقتصاددانان برجسته با اين شعار كه مشكل اصلي اقتصاد است ديده مي شدند و در ليست ديگر كه شعارشان اين بود كه مشكل مردم نرفتن خانم ها به ورزشگاه ها و يا كم بودن تعداد كنسرت ها است حتي يك اقتصاددان وجود نداشت و در نهايت اين ليست رأي آورد. آنگاه مي گوئيم چرا مشكلات اقتصادي حل نمي شود و چرا فكري براي حل مشكلات اقتصادي نمي كنند.

نقدي ادامه داد: در شوراي شهر تهران نيز شورايي داشتيم كه از صبح تا شب مي دويدند و هر روز شاهد افتتاح يك بزرگراه، خيابان، پارك و … در تهران بوديم، اما با رأي خود شورايي را روي كار آورديم كه در مدت يك سال و نيم سه شهردار را تغيير داده اند و قادر نيستند كارهايي كه به مرز 97 درصد پيشرفت رسيده بود را تكميل كنند.

وي با بيان اينكه رهبر انقلاب سال ها پيش گفتند كه به مذاكره با آمريكا خوش بين نيستند و تحريم ها برداشته نخواهد شد، گفت: با اين وجود خودمان نمايندگان و دولتي را انتخاب كرديم كه مذاكرات را از اكسيژن واجب تر مي دانست و تجربه كرديم كه مذاكرات مشكلات ما را حل نخواهد كرد.

معاون سپاه پاسداران در ادامه با بيان اينكه مشكل اصلي امروز كشور مشكلات اقتصادي است، گفت: مشكلات اقتصادي در قياس با ديگر مشكلات نظير مبارزه با شاه، جنگ تحميلي و بازسازي كشور كه از ابتداي انقلاب داشتيم و با دست خالي توانستيم بر آنها غلبه كنيم، ساده ترين مشكل است.

وي انرژي، مواد اوليه، نيروي انساني، علم و ثروت را مؤلفه هاي مورد نياز براي داشتن اقتصاد مولد دانست و گفت: تمام مؤلفه هاي مورد نياز براي داشتن يك اقتصاد قدرتمند را در داخل كشور داريم و تنها نياز است رويكردمان را تغيير بدهيم و نگاهمان به خودمان باشد.

نقدي در پايان گفت: اينكه فكر كنيم رشد اقتصادي در وابستگي به خارج است كاملاً اشتباه است. اينها سرابي است كه ما را به جايي نمي رساند. بايد اقتصاد مقاومتي مورد تاكيد مقام معظم رهبري را اجرايي كنيم و نگاهمان به خودمان باشد.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 1

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 716383

  • بازديدکنندگان امروز : 1379

  • کل بازديدکنندگان : 1862684

پیوندها