نسخه چاپي
1397/11/06 :: ١٥:٠٠ 

فتح قله هاي علمي از ثمرات انقلاب اسلامي است

حجت الاسلام عباس عربيان روز شنبه در نشست تشريح برنامه هاي دهه مبارك فجر اظهار داشت: جشن 40 سالگي انقلاب، جنشي حساس است و صهيونيست ها مي خواهند انقلاب ما به چهل سالگي نرسد.

فتح قله هاي علمي از ثمرات انقلاب اسلامي است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام عباس عربيان با تاكيد بر اينكه بايد برنامه ريزي خاصي براي جشن هاي ويژه 40سالگي انقلاب تدوين و اجرا شود، افزود: در همين زمينه، برنامه اي با عنوان 40 محفل عشق با هدف تبيين دستاوردهاي انقلاب اسلامي با روايتگري نسل سوم و چهارم انقلاب در قالب 40 ايستگاه در روز 22 بهمن در شهر سنندج برگزار مي شود.
حجت الاسلام عربيان با اشاره به بخشي از فعاليت هاي اين ايستگاه ها تاكيد كرد: در برخي موارد جوانان و نوجوانان به قدرت و اقتدار نظام اسلامي باور ندارند و رسالت ما اين است كه با بهترين روش ها، اعتماد لازم را ايجاد كنيم.
وي با بيان اينكه انقلاب اسلامي را بايد از نوشته ها و ديدگاه انديشمندان خارجي ديد و تبيين كرد، يادآور شد: در اين نوشته ها بالندگي، اقتدار، قدرت و توان ايران اسلامي كاملا مشخص بود و همين وجه تمايز انقلاب اسلامي با ديگر انقلاب هاي دنيا و جوان ايراني با ديگر جوانان است.
مدير مركز مديريت حوزه هاي علميه كردستان، محافل 40 عشق را فرصتي براي پاسخگويي به شبهات نسل سوم و چهارم انقلاب و نيز بيان دستاوردهاي ارزشمند انقلاب اسلامي اعلام كرد.
وي گفت: يكي از اين محافل به بحث ايجاد تمدن اسلامي در مقابل نظم نوين جهاني اختصاص دارد كه اين تمدن از بعثت پيامبر اعظم (ص) سرچشمه گرفت و در قيام عاشورا به بلوغ رسيد و تداوم آن را تا حضور حضرت ولي عصر (عج) شاهد خواهيم بود.
حجت الاسلام عربيان با بيان اينكه پرداختن به بحث اقتصادي مقاومتي در كردستان از ديگر مباحث مربوط به اين محافل است، اظهار داشت: در اين محفل به خانواده به عنوان پايه و اساس اقتصاد مقاومتي پرداخته مي شود كه خصوصي سازي را در مقابل ليبراليسم قرار مي دهد.
وي افزود: دشمن شناسي، برنامه هاي فرهنگي و هنري مختص كودكان با جنبه آموزشي، تبيين جنبش هاي ضد اسلامي و ضد ايراني بويژه در زمينه هولوكاست و انفال كُردي در مقابل هولوكاست صهيونيست، معرفي سرداران و پيشمرگان كُرد مسلمان و نقش شهداي كردستان در سه برهه قبل از انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و مبارزه با داعش از ديگر محافلي است كه دانش آموزان و دانشجويان راوي آن در محافل 40 عشق خواهند بود و از 2 نرم افزار بومي سفر مقام معظم رهبري به كردستان به 2 زبان فارسي و كُردي و نيز معرفي شهداي كردستان رونمايي مي شود.
مدير مركز مديريت حوزه هاي علميه كردستان يادآور شد: برگزاري اين محافل بعد از 22 بهمن به دانشگاه ها و مدارس منتقل مي شود.
وي از رسانه ها خواست فرياد رساي مظلوميت كردستان باشند و با معرفي اين استان در زمينه هاي مختلف، استان را از مظلوميت خارج كنند چرا كه در سفر سال 88 مقام معظم رهبري نگاه امنيتي به كردستان جاي خود را به نگاه فرهنگي داد و بايد اين جنبه استان برجسته سازي شود.
مدير مركز مديريت حوزه هاي علميه كردستان به نگاه ويژه نظام اسلامي به كردستان هم اشاره كرد و گفت: اين استان در زمينه هاي مختلف علمي از برخي استان هاي مانند خود پيشتر است.
حجت الاسلام عربيان با بيان اينكه رژيم پهلوي با منجمد نگهداشتن مغزها باعث شده بود تا جوان ايراني نتواند حرفي براي گفتن داشته باشد، افزود: امروز جوان ايراني توانسته است خود را به اثبات برساند هر چند هنوز در برخي صنايع از جمله خودروسازي نارسايي هايي داريم كه به نفع برخي افراد است اما در مجموع هرجا كه كار به نيروي جوان و جهادي سپرده شده، شاهد پيشرفت بوده ايم.
وي تاكيد كرد: همايش طلاب اهل تشيع و تسنن هم از ديگر برنامه هاي دهه فجر در استان است.
حجت الاسلام عربيان اظهار داشت: از پيشنهادهايي كه بتواند محتوايي غني براي برگزاري جشن هاي انقلاب داشته باشد، استقبال مي كنيم.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 15

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 513581

  • بازديدکنندگان امروز : 239

  • کل بازديدکنندگان : 1043545

پیوندها