نسخه چاپي
1397/11/06 :: ١٤:١٠ 

امروز در دوران تمدن سازي انقلاب اسلامی هستیم

مردم ايران از ابتدا همراه اين انقلاب حداكثري بوده اند و نقش دين و رهبري نيز در انقلاب انكارناپذير است اما براي دانستن دستاوردهاي انقلاب بايد به شعار رهبران آن توجه كنيم:استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي.

 امروز در دوران تمدن سازي انقلاب اسلامی هستیم

انقلاب اسلامی ایران در چهل سال گذشته از يك درختچه كوچك به يك درخت تنومند تبديل شده است و امروز ما در دوران تمدن سازي انقلاب به سر ميبريم.

چهل سالگي در كشورداري به معناي حكمراني مطلوب، تمدن سازي و اصلاح كشور با توجه به خواست مردم است. بنابراين، پس از شكل گيري انقلاب اسلامي، مردم همچنان با علاقه بدان وفادارند، زيرا خود در شكوفايي آن نقش داشته اند.

با قدري تسامح ميتوان گفت كه به شعار«آزادي» نيز رسيده ايم. جمهوري اسلامي بين دو قطب شرق(شوروي) و غرب(امريكا) متولد شد. زمانيكه دو نظام قطبي منعطف و غير منعطف ، هر يك بر سر ايران نزاع داشتند، در اين ميان ايران توانست به شعار«استقلال» جامه ي عمل بپوشاند و در راه رسيدن به اين استقلال هزينه هايي را پرداخت كرد.

اولين هزينه براي اين «استقلال» ، جنگ تحميلي بود كه ما با تقديم تعداد زيادي شهيد، انقلاب را بيمه كرديم.

انقلاب از لحاظ پزشكي دستاوردهاي چشم گيري داشته است. بطوريكه بخاطر دارم در دوران نوجواني بنده، بيماران قلبي شهر اردستان براي معالجه مجبور به عزيمت به انگلستان يا ساير كشورها بودند. اما امروز ايران قطب صنعت توريسم پزشكي شده است و ديگر براي چشم پزشكي، امراض قلبي، پيوند كبد و.. وابسته به خارج نيستيم.

در بحث نانو نيز خوش درخشيديم؛ بطوريكه توانستيم برمبناي مهندسي معكوس پهبادهاي بسيار و موشك هاي نقطه زن زيادي را بسازيم و در شهرسازي و معماري اسلامي تا حد زيدي موفق بوده ايم.

اما در كنار توفيقات در برخي حوزه ها هم موفقيت زيادي نداشتيم؛ مانند صنعت خودرو.علت ناموفقيتمان در صنعت خودرو، اول پاسپورت هايي ست كه در جيب برخي از مديرانمان قرار دارد و موجب شده است تا آنان تنها به سفرهاي خارج از كشور خود انديشيده و توجه كمتري به شركت هاي دانش بنياني كه ميتوانند تاثير مطلوبي در اين صنعت داشته باشند، كنند. عامل ديگر در اين زمينه، فرهنگ مصرف مردم است كه براي خودروهاي هرچند بي كيفيت پيش ثبت نام ميكنند.

البته در بحث معيشت، مخصوصا ماههای اخیر، ما با چالش روبرو هستيم و وظیفه مسئولین و تیم اقتصادی دولت، برطرف کردن این چالش هاست.

ما در صحنه ي خارجي بسيار قوي هستيم و اين حجم تهديدها نشان از همين گزاره است. اما در صحنه ي سياست داخلي، بزرگترين حسرت، مشكلات معيشتي مردم است و از طرفي اشتباه بزرگ برخي مسئولين، توجه بيش از حدشان به موضوع تغيير رژيم و اپوزوسيون است در صورتي كه با توجه به حوزه هاي اجتماعي و رفع مشكلات اين حوزه و بسته عمل كردن در اين بخش ديگر نياز به نگراني از بابت آمريكا و ضدانقلابيون وجود ندارد.

 یادداشت از:احمد بخشايش اردستاني


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 15

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 513367

  • بازديدکنندگان امروز : 2040

  • کل بازديدکنندگان : 1043174

پیوندها