نسخه چاپي
1397/10/30 :: ١٢:٣٧ 

قدرت گفتمانی انقلاب اسلامی عامل اقتدار و توسعه پایدار ایران

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت كشور با اشاره به مولفه های قدرت و اقتدار یک کشورگفت: قدرت گفتمانی انقلاب اسلامی عامل اقتدار و توسعه پایدار ایران است.

قدرت گفتمانی انقلاب اسلامی عامل اقتدار و توسعه پایدار ایران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، مهدي جمالي نژاد در نشست هم انديشي معاونان فرهنگي و اجتماعي شهرداري هاي سراسر كشور که صبح امروز در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، گفت: شهرداري ها يكي از شاخصه هاي مهم در توسعه و پايداري كشور هستند اما مهمترين شاخصه در توسعه پايدار موضوع اقتدار است، كشوري كه اقتدار نداشته باشد پايدار نيست.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت كشور افزود:وجود و تداوم اقتدار در هر كشوري نيازمند سه مولفه است. مولفه اول قدرت خدادادي است كه شامل بسترهاي توسعه و منایع طبیعی و شرایط جغرافیایی و اقليمي و همچنین تاريخ آن كشور می شود. مولفه دوم، قدرت اکتسابی از جمله قدرت علمی، نظامی و فرهنگی است و مولفه سوم كه مهمترین عامل اقتدار است، قدرت گفتمانی است که ملت ایران با رهبری امام راحل برای نخستین بار آن را تجربه کرد، قدرتی که مبتني بر گفتمان استكبارستيزي و برائت از شرق و غرب بود.

جمالي نژاد تصريح كرد: آنچه مي تواند شهرها را بانشاط و پويا کند، رویکرد فرهنگی و اجتماعی فعالیت ها در کنار کارهای عمرانی است و این كه براي اداره شهرهاي خود حرف جديدي داشته باشيم و در عرصه گفتمان سازي براي شهرها وارد حوزه عمل شويم. خوشبختانه امروزه كاركرد شهرداري ها عوض شده است و غير از فعاليت هاي عمراني مي توانند در عرصه هاي اجتماعي نيز فعاليت كنند و موفق باشند.

وی در ادامه از برگزاری نمايشگاه دستاوردهاي انقلاب اسلامي در بندرعباس خبر داد و افزود:این نمايشگاه از يكم تا سوم اسفند ماه در بندرعباس برگزار خواهد شد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت كشور افزود: سعی کردیم این نمایشگاه را در یک استان محروم برگزار کنیم و  در استان بوشهر و شهر بندر عباس ميزبان بسياري از وزرا و مسئولان از جمله وزير كشور باشیم.

جمالی نژاد با تاکید بر ضرورت توزیع مناسب فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و عمرانی گفت:این فعاليت ها باید در نقاط مختلف شهر و استان های مختلف توزیع شود و در مناطق كم برخوردار نيز زمينه حضور و مشاركت حداكثري مردم در چهل سالگي انقلاب فراهم گردد. همچنین فعاليت هاي فرهنگي و هنري می تواند از سالن ها و فرهنگسراها به معابر و فضاهاي باز شهر گسترده گردد.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 11

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 490656

  • بازديدکنندگان امروز : 355

  • کل بازديدکنندگان : 978268

پیوندها