نسخه چاپي
1397/10/30 :: ١٢:٠٧ 

حضور پررنگ شهرداری ها در برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

جلسه هم اندیشی مدیران فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری های سراسر کشور با حضور نصرت الله لطفی، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور و رئیس ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.

حضور پررنگ شهرداری ها در برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نصرت الله لطفی در جلسه هم اندیشی مدیران فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری های سراسر کشور که در محل دفتر مرکزی این شورا برگزار شد، سیاست ها و راهبردهای کلان برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تشریح کرد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در این جلسه با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)،فلسفه تشکیل سازمان های فرهنگی، هنری و اجتماعی در شهرداری ها را امری مبارک توصیف کرد و افزود: فعالیت شهرداری ها امروز تنها محدود به ارائه خدمات شهری و عمرانی نیست، بلکه در عرصه های فرهنگی و اجتماعی فعال هستند و بهترین همکاری و تعامل فی مابین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و شهرداری های سراسر کشور صورت می گیرد و در واقع شهرداری ها عضو رسمی این نهاد مقدس در عرصه برگزاری مراسم و ایام الله انقلاب اسلامی هستند.

دشمن از مقابله با ایران در عرصه های نظامی کاملا مایوس است

لطفی اضافه کرد: امسال با توجه به شرایط حساسی که در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب پیش رو داریم وظیفه خطیری بر عهده ما نهاده شده است. امروز در یک جنگ ترکیبی پیچیده و عرصه دفاع مقدس قرار داریم که به مراتب سخت تر از جنگ نظامی است، چرا که دشمن در عرصه های نظامی کاملا مایوس شده و به دنبال تحمیل جنگ اقتصادی و رسانه ای علیه نظام و ملت ایران است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: امسال تنها به برنامه های سنتی و سنواتی 39 سال گذشته اکتفا نکنیم و همه امکانات، ابزارها و فعالیت های تبلیغی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با نگاه تبیینی و با توجه به این رویکرد کلان صورت گیرد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور بیان داشت: انقلاب اسلامی به عنوان بزرگ ترین رخداد نیمه قرن بیستم و یک پدیده جهانی بی نظیر خارج از اداره قدرت های شرق و غرب به پیروزی رسید و نگاه های جهانی را به خود معطوف کرد. انقلاب اسلامی از همان سال های نخست پیروزی با انواع توطئه های سیاسی، فرهنگی و نظامی مواجه شد که هر یک از آنها به تنهایی برای ساقط کردن یک نظام کافی بود ولی به لطف خداوند متعال و حضور مردم در صحنه همه اين توطئه ها خنثي شد.

رئیس ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داد: دشمن در یک جنگ نرم رسانه ای هوشمند و به ظاهر نامحسوس، عموم مردم را هدف قرار داده است و به دنبال ايجاد نااميدي و كاهش اعتماد مردم به نظام جمهوري اسلامي است و ما رسالت داریم که امیدآفرین باشیم چرا که مهمترین مؤلفه قدرت در نظام اسلامی مردمی بودن آن است.

لطفی همچنین عنوان کرد:برای اولین بار از صدر اسلام تاکنون یک حکومت اسلامی و حکومت الله به برکت حضرت امام خمینی(ره) در کشور ایران شکل گرفت و خدا را شاکریم که در زمان حیات ما تحقق یافت. بنابراین شایسته است بزرگداشت 40 سالگی این نظام مقدس که دوران بلوغ، تکامل و نشاط را پیش رو دارد، به نحو مناسب و زیبنده برگزار شود.

آمریکا به دنبال کاهش نفوذ ایران در منطقه است

لطفی با اشاره به اینکه امروز آمریکا بر سر دوراهی است، اظهار داشت: آمریکا چاره ای جز این دو راه ندارد. یا باید از قدرت اول دنیا بودن چشم پوشی کند و یا از نفوذ سیاسی ایران در منطقه جلوگیری کند. به همین دلیل به دنبال شبهه افکنی، ناامیدی و ایجاد شکاف و فاصله میان مردم و مسئولین است که البته با هوشیاری مردم این اتفاق نخواهد افتاد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور اضافه کرد: امروز دشمن مایوس از همه توطئه های 40 سال گذشته است و اذعان دارد که برای کدخدای دهکده جهانی بودن باید با نفوذ ایران و انقلاب اسلامی در منطقه مقابله کرد.

این مقام مسئول در عین حال، بزرگداشت 40 سالگی انقلاب اسلامی را فرصتی برای روشنگری، آگاهی بخشی و تبیین کارنامه 40 ساله نظام عنوان کرد و افزود: باید این دستاوردها را برای نسل جوان که دوران قبل از انقلاب و جنگ تحمیلی را درک نکرده اند تشریح کنیم.

تداوم برنامه های بزرگداشت 40 سالگی انقلاب در سالهای آینده

لطفی در بخش دیگری از سخنانش به ایام فاطمیه و تقارن آن با دهه فجر انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: حرمت این ایام را باید رعایت کنیم و در عین حال جشن های انقلاب را با رعایت شئونات اسلامی برگزار کنیم.

وی ایام فاطمیه را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: نباید از حفظ شئونات اسلامی غفلت کنیم.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور همچنین اظهار داشت: دشمن به دنبال تحریف و عادی جلوه دادن دستاوردهای انقلاب اسلامی است. این دستاوردها با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست و در شرایط جنگ و تحریم و فشار به دست آمده است.

لطفی در پایان یادآور شد: این فعالیت ها و برنامه ها محدود به دهه فجر و امسال نیست و ماموریتی است که آغاز شده و در سال های آینده نیز ادامه دارد.

مراسم گلبانگ الله اکبر و نورافشانی امسال روز 22 بهمن برگزار می شود

نصرت الله لطفی در بخش دیگری از سخنانش به تغییر زمان برگزاری مراسم نورافشانی به دلیل ایام فاطمیه اشاره کرد و گفت: نورافشانی و همچنین گلبانگ الله اکبر که هر ساله شامگاه 21 بهمن ماه برگزار می شد، امسال به دلیل رعایت شئونات اهل بیت(علیه السلام) و شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) ساعت 19 روز 22 بهمن برگزار می شود.

در ادامه هر یک از اعضاء جلسه برنامه های شاخص استان و همچنین انتظارات و پیشنهادات خود پیرامون برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را عنوان کردند.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 11

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 513323

  • بازديدکنندگان امروز : 1963

  • کل بازديدکنندگان : 1043097

پیوندها