نسخه چاپي
1397/10/22 :: ٠٨:٠٥ 

ابراز امیدواری آیت الله جنتی از حضور آیت الله لاریجانی در شورای نگهبان

دبیر شورای نگهبان ابراز امیدواری کرد با عضویت آیت الله صادق آملی لاریجانی در این شورا حرکت جدیدی در امور این نهاد ایجاد شود.

ابراز امیدواری آیت الله جنتی از حضور آیت الله لاریجانی در شورای نگهبان

آیت الله احمد جنتی در جلسه معارفه آیت الله آملی لاریجانی، با تکریم شخصیت آیت الله هاشمی شاهرودی او را از مفاخر حوزه‌های علمیه و شورای نگهبان دانست و افزود: آن مرحوم از نظر علمی و سوابق انقلابی مایه افتخار بود، آن فقید سعید از نظر خدمات در قوه قضائیه نیز از مفاخر بود که با آبرو زندگی کرد و آبرومند از دنیا رفت.

وی حضور آیت الله آملی لاریجانی را خیر مقدم گفت و عضویت او را در این شورا مایه خوشبختی دانست.

آیت الله جنتی با ابراز امیدواری برای حرکت جدید شورای نگهبان با حضور آیت الله آملی لاریجانی گفت: به ویژه اکنون که ایام بررسی لایحه بودجه است شورای نگهبان بسیار پرکار است است و بررسی این لایحه رسیدگی بیشتری می‌طلبد.

دبیر شورای نگهبان افزود: با توجه به مشکلات مختلف در کشور شورای نگهبان برای رفع این مشکلات می‌تواند کمک بسیاری کند.

وی تاکید کرد: به ویژه در مسئله بودجه باید دقت کنیم که در این زمینه خلاف شرعی صورت نگیرد و از اسراف، تبذیر و هزینه‌های غیر ضروری جلوگیری شود به ویژه اکنون که شرایط مناسب نیست و باید به دولت و کشور کمک کنیم که از امکانات مختصر کنونی به جا استفاده شود.

آیت الله جنتی با اشاره به دیدار اخیرش با یکی از وزرا تصریح کرد: به این وزیر که از جای پرپولی آمده بود گفتم صرفه جویی کنید چرا اینقدر ریخت و پاش می‌کنید و در عین حال می‌گویید که پول نداریم.

وی افزود: به او توصیه کردم با تبدیل اموال و ساختمان‌های اضافه‌ای که دارند از آن استفاده بهینه کنند موضوعی که در لایحه بودجه نیز باید در نظر گرفته شود ما در شرایط ویژه کنونی باید کاری کنیم که مسئولیت متوجه ما نباشد.

دبیر شورای نگهبان همچنین از بیمار بودن آیت الله مومن و حضور نداشتن او در جلسه امروز شورا ابراز تأسف کرد.

آیت الله جنتی گفت: من در تهران و قم به عیادت آیت الله مومن رفتم متأسفانه حالش خوب نیست و پزشکان هم چندان به بهبودش امیدوار نیستند گرچه ما به لطف خداوند و امداد غیبی برای شفای او امیدواریم.

وی همچنین با اشاره به واقعه تاریخی ۱۹ دی در دوران انقلاب افزود: در این مناسبت حوزه علمیه قم و مردم این شهر در اعتراض به چاپ مقاله توهین آمیز علیه امام (ره) در روزنامه اطلاعات قیام کردند و شهید دادند.

مراسم معارفه آیت الله صادق آملی لاریجانی صبح امروز در جلسه شورای نگهبان با حضور اعضا برگزار شد.

 

منبع:خبرگزاری صدا و سیما


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 12

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 476042

  • بازديدکنندگان امروز : 526

  • کل بازديدکنندگان : 938552

پیوندها