نسخه چاپي
1397/10/17 :: ٠٨:٢٦ 
رئیس شورای سیاستگذار ی و راهبری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی خراسان شمالی:

در 22بهمن؛ عظمت ملت ایران را به رخ دنیا می کشیم

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در ششمین نشست ستاد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه همه توان خود را باید برای تجلی جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی بکار ببریم گفت: در 22بهمن امسال باید عظمت ملت ایران را به رخ جهانیان بکشیم.

در 22بهمن؛ عظمت ملت ایران را به رخ دنیا می کشیم

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، در ششمین جلسه از سلسله نشستهای ستاد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با حضور مسئولین ارشد استان در محل فرمانداری مرکز استان برگزار شد؛ آیت الله یعقوبی، نماینده ولی فقیه درخراسان شمالی با اشاره به اینکه بعد از رحلت پیامبر اسلام(ص)، دین دچار آفت شد و بنی امیه کاری کردند که مردم گرفتار تجملات و تشریفات شدند، گفت: انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی (ره)، دین را از حاشیه به متن آورد.

وی تصریح کرد:باید امسال 22 بهمن را به عنوان یک روز استثنایی و دیدنی برگزار کنیم تا دنیا بفهمد انقلاب ما در چهل سالگی خود بصیرتر و پخته تر شده و در مقابل توطئه دشمنان، راهکارهای برون رفت را بهتر فرا گرفته است.

امام جمعه بجنورد، با تأکید بر اینکه در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی باید عظمت انقلاب را به رخ دشمنان بکشیم، اظهارداشت: امام راحل با وارد کردن دین اسلام به متن زندگی مردم، اقتدار و عظمت ایران اسلامی را متجلی کرد.

رییس شورای سیاستگذاری و راهبری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی استان خراسان شمالی بیان کرد: ما قبل از انقلاب سه مدل طاغوت سیاسی، فرهنگی و اقتصادی داشتیم که انقلاب اسلامی ما را از آن طاغوت­ها رها کرد.

وی، 22 بهمن را روز بلوغ سیاسی ملت معرفی و بر برگزاری باشکوه مراسم این مناسبت تأکید کرد و افزود: البته نیمه دوم بهمن ماه مصادف با دهه فاطمیه است و از همه مردم و مسئولان می خواهیم حرمت فاطمیه را رعایت کنند.

بازدید و سرکشی از خانواده های شهدا در مناطق دور افتاده شهر و روستا، فضاسازی شهر در ایام دهه فجر و اجرای مستقل برنامه ها در مساجد از دیگر تأکیدات نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی بود.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام سالاری؛ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان ضمن تشریح برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان بیان داشت: چنانچه دستگاه های اجرایی و نهادها برنامه ای برای دهه فجر درنظر گرفته اند، طوری برنامه ریزی کنند که به ۲۲ بهمن ختم شود.

دبیر شورای سیاستگذاری و راهبری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی استان افزود: ضرورت دارد دستگاه ها برنامه های ویژه ای را برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی درنظر بگیرند و آمار دقیق آن را ارائه دهند.

وی تصریح کرد: به منظور اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول چهل سال پیروزی انقلاب، یکی از دستگاه های اجرایی داوطلبانه این اقدام را در فضای مجازی برعهده گرفته است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: بنابراین دستگاه های اجرایی استان دستاوردهای خود را با آمار دقیق اعلام کنند.

وی  برگزاری همایش بزرگ فجریاوران در مرکزاستان را یکی از عمده برنامه های ستاد استان عنوان کرد.

در ادامه این جلسه محـمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با چهل سالگی انقلاب، گفت: مسئولین عادت کرده اند که پشت تریبون ها، سخنان مقام معظم رهبری را تکرار بکنند و کسی نیست که سخنان رهبر انقلاب را اجرا کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مسئولین جزو سیستم اجرایی کشور هستند، گفت: باید مسئولین استان در عمل، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را متفاوت تر از سال های قبل برگزار کنند.

شجاعی با تاکید بر اینکه باید همه قشرها را در این جشن شریک کرد، گفت: اشتباهی که در جامعه وجود دارد این است که فکر می کنیم دشمنان این نظام، دولت جمهوری اسلامی و یا شخص و گروه خاصی را هدف قرار داده اند، در صورتی که همه می دانند هدف دشمن، اصل نظام جمهوری اسلامی است.

این مقام مسئول با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، هرگونه انتخابی که در کشور صورت گرفته است، توسط رای مردم به شکل مستقیم و غیر مستقیم صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: باید این مردم سالاری دینی را با شرایط قبل از انقلاب مقایسه کنیم.

شجاعی ادامه داد: به دلیل تبلیغات سو رسانه های دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی، امروز برخی از افرادی که در حال استفاده از خدمات انقلاب اسلامی هستند نیز، منکر وجود چنین خدماتی می شوند.

وی با اشاره به اینکه نسل جدید در ایام پیروزی انقلاب نبوده اند و شرایط را درک نکرده اند، تاکید کرد: باید فلسفه انقلاب اسلامی برای نسل جدید تبیین شود و بدانند که امروز ایران اسلامی با وجود چهل سال تهاجم، تحریم و دشمنی جهان علیه جمهوری اسلامی با ایثار و از خودگذشتگی شهدا، به این میزان از اقتدار، استقلال و پیشرفت دست یافته است.

وی با اشاره به اینکه دستاوردهای این نظام و انقلاب اسلامی متعلق به حزب و گروه خاصی نیست و همه ملت ایران در آن سهم دارند، تاکید کرد: باید همه ملت ایران اسلامی در جشن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی نقش داشته باشند و از طعم شیرینی پیروزی انقلاب کامشان شیرین شود.

وی گفت: اگر شاخص ها و چهارچوب های برگزاری جشن پیروزی انقلاب، تعریف شود، دیگر کسی در برگزاری مراسمات نمی تواند سلیقه شخصی اعمال کند.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به حوادث رخ داده در بعضی مدارس کشور، اظهار کرد: اگر در استان ما نیز چنین اتفاقاتی رخ دهد، مدیر و معلم مدرسه، مقصر نیستند بلکه مسئولین اجرایی استان باید نواقص موجود را برطرف کنند


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 17

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 480182

  • بازديدکنندگان امروز : 1957

  • کل بازديدکنندگان : 949522

پیوندها