نسخه چاپي
1397/10/12 :: ١٥:١٧ 
ابوترابي فرد در جمع کارکنان ستاد نيروي دريايي ارتش؛

بصيرت مردم و رهبري صالح؛ عامل شتاب در توسعه

امنيت امروز کشور عقبه علمي و تجربي دارد، اگر اين مقوله‌ها با انگيزه‌هايي که از ايمان نشات مي‌گيرد گره بخورد مي‌تواند به ظرفيت‌هاي فوق‎العاده تبديل شود.

بصيرت مردم و رهبري صالح؛ عامل شتاب در توسعه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقل از خبرگزاري آريا، حجت‎الاسلام والمسلمين ابوترابي فرد امام جمعه موقت تهران در نشست ارتقاي بصيرت و بينش سياسي کارکنان ستاد نداجا و همچنين بزرگداشت سالروز 9 دي ماه، در جمع کارکنان اين ستاد اظهار داشت: انسان بصير انساني است که خوب مي‌بيند و لايه‌هاي زيرين را مشاهده مي‌کند.
وي افزود: واژه علم تقريباً مترادف با همين معناست. در آموزه‌هاي ديني بر مقوله علم، بصيرت و فقه بسيار تأکيد شده است. بر اساس آيه قرآن يک حرکت، تصميم و قدم بدون علم ممنوع است. حضرت آيت الله بهجت در تمام طول عمر خود يک قدم بدون علم برنداشت، يک تصميم بدون علم نگرفت و يک نگاه بدون علم نکرد، نگاهش حجت داشت.
حجت‎الاسلام ابوترابي بيان مي‌کرد: «به آنچه که علم داريد عمل کنيد و آنجا که علم نداريد توقف کنيد.» آنگاه به تمام مراتب کمال مي‌رسيد. آن‌ها که اهل معرفت‌اند، تلاش مي‌کنند با بصيرت قدم بردارند. بصيرت قله رفيعي از علم است.
امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: ما بايد در همه حوزه‌هاي مديريتي، زندگي، اجتماعي، سياسي، اقتصادي، نظامي، دفاعي، شخصي و ... با بصيرت و علم عمل کنيم. اگر اينگونه عمل کنيم موفق خواهيم شد.
حجت‌الاسلام ابوترابي فرد با بيان اين که جمهوري اسلامي در هر حوزه‌اي که با علم قدم برداشته موفق بوده است، گفت: در هر حوزه‌اي که علم پشتوانه حرکتي بوده، در موضع قدرت قرار گرفته است.
وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: ما امروز به يک قدرت سياسي تبديل شده‌ايم. اگر فرماندهي مبتني بر علم، پشتوانه جمهوري اسلامي نبود، امروز ايران در اين رتبه سياسي و قدرت قرار نگرفته بود. امنيت امروز عقبه علمي، کارشناسي و تجربي دارد. بايد سطح دانش، بصيرت و علم را ارتقا بخشيد. اگر اين مقوله‌ها با انگيزه‌هايي که از ايمان نشات مي‌گيرد گره بخورد مي‌تواند به ظرفيت‌هاي فوق‌العاده تبديل شود.
امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: بصيرت مردم و رهبر صالح عامل شتاب در کشور است. جمهوري اسلامي ايران در اين دوران کوتاه از عمرش اين گام‌هاي بلند مبتني بر علم را برداشته است، ما در حوزه‌هاي مختلف نيرو‌هاي فراواني داريم که تربيت شده‌اند و عامل رشد و پيشرفت کشورند.
حجت‌الاسلام ابوترابي‎فرد با اشاره به رهبري مبتني بر ايمان، علم و عدالت، اظهار کرد: يکي از مهم‌ترين نعمت‌هايي که خداوند به ما داده، رهبري مبتني بر ايمان، علم و عدالت است. ولايت‌فقيه به معناي ولايت علم، ولايت عدالت، ولايت تقوا و ولايت دين است.
امام جمعه موقت تهران گفت: اميدواريم با علم، عقل و دانش بر مشکلات فائق آئيم و هر روز بر سطح بصيرت، علم و دانش خود بيفزاييم.
دوره بصيرت و بينش سياسي کارکنان ستاد نداجا به مدت 4 روز از تاريخ 9 دي 97 در مسجد الغدير ستاد نداجا با حضور علما و اساتيد حوزه و دانشگاه برگزار مي‎شود.
 
 
 

خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 8

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 480171

  • بازديدکنندگان امروز : 1942

  • کل بازديدکنندگان : 949507

پیوندها