نسخه چاپي
1397/10/11 :: ٠٨:٠٩ 

درآمدی بر فتنه سال 98

هشدار رهبر معظم انقلاب در خصوص فتنه 98 تمركز بر اين موضوع را می‌طلبد، موضوعی كه بايد با حساسيت آن را مورد توجه قرار داد.

 درآمدی بر فتنه سال 98

 

بعد از فتنه‌های بسیار دشمن در سال‌های مختلف به ویژه سال 88 رهبر معظم انقلاب هشداری در خصوص فتنه 98 دادند که همین مسئله واکاوی این مهم را می‌طلبد.

اشاره:

رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی در مورد نقشه آمریکایی‌ها برای سال 1398 فرمودند: «بیداری را حفظ کنید؛ اینکه اینها گفتند در سال 97 ما چنین می‌کنیم، چنان می‌کنیم، و نقشه‌هایی را برای جمهوری اسلامی ابراز کردند، یعنی در واقع نقشه‌شان لو رفت، این ممکن است فریب باشد؛ ممکن است جنجال را برای سال 97 بکنند، نقشه را برای سال 98 بکشند؛ مِن‌باب مثال. همه باید حواسشان جمع باشد؛ به همه‌ ملّت عرض می‌کنم». ایشان در جایی دیگر جمهوری اسلامی را قوی خوانده و فرمودند: «دلیل قوّت جمهوری اسلامی این است که چهل سال است همه‌ دولتهای مستکبرِ خبیثِ دنیا می‌خواهند جمهوری اسلامی را نابود کنند و از بین ببرند و هیچ غلطی نتوانسته‌اند بکنند.»

به تاریخ رجوع کنیم:

وقتی در سال 1368 آیت الله خامنه‌ای زعامت انقلاب اسلامی را به دست گرفتند اعتراضات فراوانی صورت گرفت که منجر به حصر خانگی یکی از مراجع تقلید شد، جریان فتنه سال 1378 با فتنه «کوی دانشگاه» نتوانست بر جریان انقلابی غلبه کند و ولایت فقیه را ساقط گرداند، این جریان بار دیگر سال 1388 با فتنه «تقلب» وارد شد اما باز هم نتوانست کودتا کند. به نظر می‌رسد سال 98 نیز با نقشه‌ای جدید وارد می‌شود. اما نقشه سال 1398 چه می‌تواند باشد؟

بررسی:

با بررسی کلیدواژه‌های رسانه‌های جریان فتنه، نظام سلطه، اصلاح‌طلب و معاندین جمهوری اسلامی مشخص شده است که بیشترین حمله این رسانه‌ها، جریان‌ها و شخصیت‌ها در یک سال اخیر علیه نظارت استصوابی شورای نگهبان بوده است. همچنین کلیدواژه‌های دولت سایه، دولت موازی و دولت پنهان نیز از واژه‌هایی است که این جریان‌ها برای دخالت منصوبان رهبر معظم انقلاب در امور دولتی استفاده کرده‌اند.

جریان فتنه و اصلاح‌طلب، برخلاف نظر رهبر معظم انقلاب مدعی هستند جمهوری اسلامی ناکارآمد، فاسد، مستبدگونه و در آستانه فروپاشی است. از این رو باید تن به سیاست خارجی بدون ایدئولوژی داده و نیروها را از منطقه بیرون بیاورد، همچنین نظارت استصوابی را لغو و در امور دولتی دخالت نکند تا رئیس جمهور بتواند مشکلات را حل کند. این جریان‌ها با القای اینکه منصوبان رهبری و نهادهای تحت نظر ایشان در امور دولت دخالت می‌کنند، مشکلات را به ایشان نسبت می‌دهند.

تئوری:

بنابراین 2 مورد مهم از میان اظهارات یک سال اخیر اصلاح‌طلبان و جریان فتنه بیرون می‌آید؛ نخست: اعتراضات صنفی گروه‌های مختلف مانند کارگران و معلمان و ... و دوم: شرکت در انتخابات 1398 مشروط به لغو نظارت استصوابی.

به نظر می‌رسد فتنه 98 اردوکشی خیابانی اصلاح‌طلبان و جریان فتنه با اعتراضات صنفی باشد و با هدف اسقاط نظام دینی و یا تغییر قانون اساسی صورت بگیرد. آنها با تهدیدهای فراوان می‌خواهند نظارت استصوابی را لغو و امتیاز لازم را برای ورود به قوه مقننه از نظام بگیرند. اگر نتوانند به نظر می‌رسد به اردوکشی خیابانی توسط گروه‌های اجتماعی و اصناف مختلف به بهانه احقاق حقوق روی آورند. از این رو، رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند: «همه باید حواسشان جمع باشد»

سعید ابوالقاضی


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 16

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 368322

  • بازديدکنندگان امروز : 1601

  • کل بازديدکنندگان : 750785

پیوندها