نسخه چاپي
1397/10/10 :: ١٤:٥١ 

تبعیت از ولایت فقیه، تنها راه گذر از فتنه است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر اینکه هرکس در جایگاه خود باید اصل نظام را حفظ کند، گفت: فتنه جدید می‌تواند حرکت‌هایی باشد که وحدت را برهم زده و همه را نسبت به یکدیگر بدبین کرده و اختلاف می‌آفریند

تبعیت از ولایت فقیه، تنها راه گذر از فتنه است

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی عزت‌الله ضرغامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی، ظهر امروز، ۹ دی ماه، در بزرگداشت یوم‌الله 9 دی برگزار شد، بیان کرد: روز ۹ دی فتنه خواص بود، یعنی انسان‌های مهم و مرجع در کشور و فتنه متعلق به آنان بود، فقط در چند خیابان تهران رخ داد، اما چرا دنیا اینقدر امیدوار شد و حمایت کرد، انقلاب رنگی را برای کشور طراحی کرده بودند و رمز فتنه، تقلب در انتخابات بود


وی افزود: اگر تمامی مسئولین نظام و مردم، قدمی کج برداشته و خود را اصلاح نکنند، با تمام سوابقی که دارند، ممکن است به قعر جهنم رفته و این را نباید دست کم گرفت

ضرغامی ادامه داد: شهید مطهری گفته‌اند که بسیاری از مکاتب فکری دنیا، صاحبان آن فکر کسانی نبودند که مستقلا به آن فکر و ایدئولوژی رسیده باشند، بلکه گرفتار جاهای دیگر بودند و برای جبران اشتباهات، به ایدئولوژی پرداختند و هرچه بیشتر حرف زدند، بیشتر در منجلاب فرو رفتند.

وی با اشاره به اینکه ما جز اصحاب فتنه نیستیم اما می‌توانیم درصد کمی از تفکر فتنه را در خود داشته باشیم، خاطرنشان کرد: زمانی به این مرحله می‌رسیم که جایی که می‌توانیم حقیقت را بگوییم، ولی این کار را انجام نمی‌دهیم و ساکت فتنه عین خود فتنه است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی تصریح کرد: ما نباید با فتنه کاسبی کنیم، فتنه هر زمان و هر موقعیتی به شکل خاصی بروز می‌کند، فتنه گاهی از انفعالات مدیران و مسئولان و گاهی از شرطی کردن کشور بوده و اگر روزی فتنه‌ای باشد ناشی از ناکارآمدی‌ها است.

وی بیان کرد: کسانی که به نام مبارزه با فتنه، وحدت را برهم می‌زنند و برخی ضعف‌ها را به رخ کشیده و مرزبندی‌های جدیدی که رهبری به آن اعتقاد ندارند، ایجاد می‌کنند و این افراد فتنه‌گر نیستند، بلکه باید توجیه شوند، نباید افراد را از قطار انقلاب پیاده کرد و  رهبری بر جذب حداکثری و دفع حداقلی تاکید دارند و این یک راهبرد بوده و باید به یک راهکار تبدیل شود.

ضرغامی با تاکید بر اینکه هرکس در جایگاه خود باید اصل نظام را حفظ کند، گفت: فتنه جدید می‌تواند حرکت‌هایی باشد که وحدت را برهم زده و همه را نسبت به یکدیگر بدبین کرده و اختلاف می‌آفریند.

 

بازیگران فتنه ۸۸، منادیان دروغین مدنیت بودند

 

جوادی، رئیس سازمان بسیج اساتید آذربایجان غربی، ، با اشاره به اینکه فتنه سال  ۸۸ حوادث و ویژگی‌های حسرت‌انگیزی داشت و در تاریخ اسلام بی‌سابقه است، اظهار کرد: وقتی به مختصات زمانی، مکانی و محتوایی آن توجه می‌کنیم، مساله وحشت، ترس و هراس تمام وجود انسان را فرا می‌گیرد، زمانی فتنه ۸۸ به پا خاست که جمهوری اسلامی در شرایط داخلی و خارجی، در اوج امنیت و استحکام و قدرت بود.

وی افزود: جایگاه ایران در سال ۸۸ در عرصه‌های علمی، سیاسی، فناوری و روابط خارجی و پیشرفت را نمی‌توان نادیده گرفت و دشمن این زمان را برای ضربه زدن انتخاب کرد و ضربه‌ای زد که هنوز نتوانسته‌ایم شاخص‌های آن سال را اکنون دوباره به دست آوریم.

جوادی با اشاره به اینکه فتنه ۸۸ از نظر مکانی در پایتخت جمهوری اسلامی و در مناطق بالای شهر تهران رخ داد، تصریح کرد: کسانی که از نعمت جمهوری اسلامی، در اوج اشرافیت و ثروت و قدرت بودند، در فتنه سال ۸۸ به طغیان و سرکشی پرداختند.

وی با اشاره به اینکه بازیگران این فتنه کسانی بودند که ۲۰ سال منادی مدنیت و قانون‌پذیری بودند، خاطرنشان کرد: کسانی بودند که سخنرانی می‌کردند و مقاله می‌نوشتند و دم از مدنیت، دموکراسی، آزادگی و قانون‌پذیری می‌زدند، اما همه آن تبلیغات و اندیشه‌های خود را به لجن کشیده و ماهیت شیطانی خود را نشان دادند و اثبات کردند که منادیان دروغین مدنیت هستند.

رئیس سازمان بسیج اساتید آذربایجان غربی ادامه داد: تمام تلاش فتنه‌گران سال ۸۸ این است که حماسه ۹ دی فراموش شود، ولی مساله عفو و گذشت مربوط به حقوق فردی بوده و به ماهیت نظام و حقوق اجتماعی ارتباطی ندارد و حماسه ۹ دی باید بازبینی، بازیابی و بازشناسی شود تا فرصت مجدد به فرصت‌طلبان داده نشده و تاریخ تکرار نشود و خداوند اجازه نمی‌دهد این حماسه فراموش شود.

محمود پوریوسف، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی،بیان کرد: حضور عاشورایی مردم حماسه‌ساز و ولایت‌مدار در روز ۹ دی سال ۸۸ نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زرین دیگری در افتخارات مردم ایران است.

وی ادامه داد: حماسه ۹ دی در واقع نماد عزت استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند و اعلام کردند اگر دشمن در برابر اعتقادات و دین آنان بایستد، در برابر آنان مقاومت خواهند کرد. 

پوریوسف افزود: حماسه ۹ دی، روز نه گفتن به سران فتنه و آری گفتن به نظام اسلامی و بیعت مجدد با آرمان‌های مقام معظم رهبری بود و مردم در این روز تیر خلاص را به افراد مزدور و سران فتنه، شلیک کردند و همانگونه که امام راحل فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید، تا آسیبی به مملکت نرسد را در عمل ایفا کردند.

وی با اشاره به اینکه حماسه ۹ دی، نور بصیرت الهی در دل‌های امت بود، خاطرنشان کرد: از دیدگاه مقام معظم رهبری، فتنه یعنی غبارآلوده شدن فضا به طوری که نتوان حق و باطل را تشخیص داد و برای گذر از فتنه‌ها، تنها قطب‌نمای موجود تبعیت از ولایت فقیه در عصر غیبت است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی تاکید کرد: فتنه و فتنه‌گران جایی در دانشگاه آزاد نداشته و دانشگاه آزاد همواره سدی در برابر فتنه‌گران است.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 12

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 517401

  • بازديدکنندگان امروز : 513

  • کل بازديدکنندگان : 1055940

پیوندها