نسخه چاپي
1397/10/09 :: ١١:٣٥ 

در سال 88 روح نظام را نشانه رفته بودند

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با اشاره به حوادث سال 88 گفت: جرم سران فتنه نابخشودنی است چرا که در سال 88 روح و جان نظام که همان ولایت فقیه است را نشانه رفته بودند.

در سال 88 روح نظام را نشانه رفته بودند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در مراسم دیدار مدیران و اعضای ستاد یوم الله نهم دی خراسان شمالی با نماینده ولی فقیه و امام جمعه بجنورد برگزار شد؛ آیت الله ابوالقاسم یعقوبی با اشاره به بیان مقام معظم رهبری که هدف دشمن از فتنه سال 88 را تسخیر نظام جمهوری اسلامی تعبیر کردند، اظهار کرد: حادثه سال 88 یک حادثه مقطعی و زودگذر نبود و یک جریان ریشه دار بوده که سال ها برای برنامه ریزی آن وقت و هزینه صرف شده بود تا نظام اسلامی ایران را تغییر بدهند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی بجنورد نحوه برنامه‌ریزی فتنه ۸۸ را با انتخاب رنگ عنوان داشت و اضافه کرد: فتنه ۸۸ به‌صورت ویژه برای انقلاب اسلامی طراحی‌شده بود و ما در هیچ انتخاباتی رنگ نداشتیم ولی در سال ۸۸ ما را رنگ کردند و اینها الهام گرفته از انقلاب‌های رنگی کشورهای منطقه بود.

وی در ادامه یکی از پدیده جدید در اغتشاشات سال ۸۸ را حرکت‌های خیابانی دانست و اضافه کرد: یکی از  پدیده‌های جدید در اغتشاشات سال ۸۸ حرکت‌های خیابانی کاندیداها بود که در جهت حمایت از کاندیدا انجام می‌شد.

یعقوبی یکی از زمینه‌های فتنه سال ۸۸ را جعل در سخنان دانست و افزود: یکی از زمینه‌های فتنه سال ۸۸ جعل و دروغ تقلب بود که سران فتنه به دهان مردم انداختند و زمینه اغتشاشات سال ۸۸ را رقم زد.

 وی حمایت‌های غربی‌ها را ویژگی فتنه سال ۸۸ دانست و اضافه کرد:  یکی از ویژگی‌های بارز فتنه سال ۸۸ حمایت‌های تلویزیون‌های ماهواره‌ای غربی از حوادث سال ۸۸ بود که از صحنه‌گردانان اتفاقات سال ۸۸ بودند

وی اهداف فتنه گران را نظام ولایی دانست و ادامه داد: فتنه گران در سال ۸۸ نظام ولایی را مورد هجمه قرار داده بودند و هدف فتنه گران به دنبال عقب برگرداندن نظام اسلامی بود.

امام‌جمعه بجنورد در خصوص نحوه نقش بر آب کردند نقشه‌ها عنوان کرد: مردم ایران اسلامی با حضور در یوم‌الله نه دی نقشه‌های دشمنان را نقش برآب کردند به‌نحوی‌که بدون هیچ‌گونه برنامه‌ریزی، نقش بر آب شدن نقشه‌های دشمنان رقم خورد و مردم در  این روز  که بدون هیچ‌گونه تبلیغات در حمایت از انقلاب و ولایت‌فقیه حضور پیدا کردند و این حماسه مردم در  نهم  دی‌ماه را  قله غیرت مردم باید نامید.

وی عنوان کرد:  مردم اهانت به تصاویر امام و رهبری، غارت اموال مردم و تعرض به عزاداران اباعبدالله الحسین را تحمل نکردند و حماسه نهم دی‌ماه را رقم زدند و شاهد بودیم که این هشت ماه همانند هشت سال دفاع مقدس سخت بود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی در ادامه سخنان خود گفت: براندازان گمان کرده بودند که این کشور همانند کشورهای دیگری که انقلاب رنگی راه انداخته بودند این نظام را می‌توان برانداز کنند ولی باید گفت که شتر در خواب بیند پنبه‌دانه و مردم بااحساس تکلیف نسبت به  اصل نظام در روز نهم دی‌ماه اقدامات آنها را خنثی کردند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: جرم سران فتنه نابخشودنی است چون مبارزه با این نظام جرم ناچیزی نیست و اتفاقات آن دوران گواه بزرگی این جرم است که سران فتنه به دنبال پیاده کردن انقلاب مخملی بودند و به برکت نهم دی‌ماه ناکام ماند.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 15

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 476063

  • بازديدکنندگان امروز : 567

  • کل بازديدکنندگان : 938593

پیوندها