نسخه چاپي
1397/10/08 :: ١٥:٥٦ 

نشست اعضای ستاد بزرگداشت حماسه نه دی با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت 9 دی استان کرمان اظهار داشت: پاسداشت نه دی پاسداشت خون شهداست

نشست اعضای ستاد بزرگداشت حماسه نه دی با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان

 

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت 9 دی استان کرمان با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: پاسداشت نه دی پاسداشت خون شهداست.

وی با اشاره به اینکه آنچه که در 9 دی به آن توجه می‌کنیم یک سکه دو رو است که یک روی آن قبل از حماسه 9 دی و روی دوم حضور معنادار مردم در این حماسه است، گفت: طرفی از سکه بصیرت و آگاهی و پیروی از ولایت فقیه را نشان می‌دهد و سمت دیگر سکه با کمال تاسف آشوبها و فتنه‌هایی است که کشور را ماه‌ها با مشکل روبه‌رو کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه بررسی تاریخ اسلام و تاریخ انقلاب موضوعاتی را به ما نشان می‌دهد که نتیجه آن بصیرت است افزود: در طول تاریخ انسانهای زیادی از مسیر حق منحرف شدند و راه را گم کردند.

وی با اشاره به اینکه در زمان حضرت موسی فتنه‌های زیادی بر این پیامبر الهی ایجاد شد و موسی به فرمان خدا با هر کدام از آنها برخورد خاصی داشت خاطر‌نشان کرد: در زمان پیامبر اسلام نیز فتنه‌ها در قالب پوشش دیگری خود را نشان داد و جریان نفاق در صدر اسلام در مقابل پیامبر ایستاد و فتنه‌های مختلفی طراحی کرد.

‌علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه جریان نفاق در صدر اسلام حتی برای ایجاد نفاق مسجدسازی کرد گفت: بعد از پیامبر‌(ص) نیز فتنه‌ها تمام نشد و بعضی از فتنه‌ها آنقدر اثرگذار هستند که خواص جامعه را تحت تاثیر خود می‌گذارد.

وی با اشاره به اینکه آنچه در سال 88 اتفاق افتاد از همین فتنه‌ها است که خودش را در مقطعی از تاریخ انقلاب نشان داد و امتحان و آزمایشی مهم برای مردم و خواص جامعه بود افزود: در بررسی ابعاد این فتنه می‌بینیم که انتخابات بهانه‌ای بود تا دشمن به اهداف خود برسد و جریانی برای پیگیری اعتراضات خود مجاری قانونی را قبول ندارد.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه این افراد با همین مجاری قانونی وارد عرصه انتخابات شدند اما وقتی آرای مردم را کسب نکردند، گفتند که قبول نداریم تصریح کرد: هر چه جلوتر می‌رفتیم، دیدیم که بحث انتخابات مطرح نیست و در شعارهای آنها مقدسات مردم را نشانه گرفته بودند.

وی با اشاره به اینکه اتاق فرماندهی در کشور بیگانه تشکیل دادند تا نظام اسلامی را براندازی کنند گفت: مردم وقتی این حوادث را کنار هم گذاشتند، دیدند انقلابی که ده‌ها هزار شهید برای آن تقدیم اسلام کردند امروز در خطر است و در نهایت به میدان آمدند.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه خروش معنادار مردم در 9 دی سال 88 با بصیرت کامل بود و در همه سالها باید از حضور مردم و خلق حماسه آنها تجلیل کرد افزود: مشکلات اقتصادی فتنه دیگری است که دشمن در برنامه خود قرار داده و ما باید هوشیارانه عمل کنیم.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 12

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 476035

  • بازديدکنندگان امروز : 506

  • کل بازديدکنندگان : 938532

پیوندها