نسخه چاپي
1397/10/08 :: ٠٩:٥٦ 

حماسه 9 دي نقطه عطف ملت ايران اسلامي؛ گزندي به درخت تنومند انقلاب نمي رسد

نماينده مردم آذربايجان غربي در مجلس خبرگان رهبري با اشاره به خودنمايي هر چه بهتر ملت ايران اسلامي در حماسه نهم دي گفت: هيچ گزندي به درخت تنومند انقلاب اسلامي نمي رسد چرا كه نتوانستند با نهال آن كاري كنند.

حماسه 9 دي نقطه عطف ملت ايران اسلامي؛ گزندي به درخت تنومند انقلاب نمي رسد

سالروز 9 دي يادآور تجديد ميثاق آگاهانه امت اسلامي ايران با ارزش هاي انقلاب اسلامي و ولايت امر است و اين دستاورد مؤمنانه حاصل ژرفاي بصيرت و آگاهي ملت ايران و منبعث از فرهنگ عاشورا و حميت مذهبي است كه جهانيان را تسليم اراده خود كرده و خشم و عصبانيت دشمنان و منافقين ملت را همراه با انفعال وعقب نشيني از مواضع نادرستشان در پي داشته است.
در همين راستا  گفت وگويي با حجت الاسلام والمسلمين جواد مجتهد شبستري نماينده مردم آذربايجان غربي در مجلس خبرگان رهبري داشته ایم كه مشروح آن از نظر مي گذرد.

 تحليل شما از فتنه 88 و حماسه 9 دي ماه چيست؟ نقشه اي كه دشمن در فتنه دنبال مي كرد چه بود؟

مجتهد شبستري: هدف دشمن براندازي نظام بود، اگر چه كساني كه بازي خوردند و آلت دست دشمن بودند به دنبال اين هدف نبودند بلكه راه درست بيان اعتراض خود را نمي دانستند.

همچنين در سخنان روساي جمهور برخي كشورها چنين موضوعاتي محسوس بود كه اين اقدامات براي براندازي نظام بوده و در پوشش هاي مختلف مطرح شد كه مهم ترين آن انتخابات رياست جمهوري وقت در كشورمان بود.

برخورد مردم با فتنه چگونه بود و در ادامه راه چه وظيفه اي برعهده دارند؟

مجتهد شبستري: مردم بعد از اينكه اين مسائل مطرح شد و فتنه گران چندين بار تخريب هايي را ايجاد كردند و عده اي را به شهادت رساندند و به سيدالشهدا (ع)، امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري توهين كردند متوجه موضوع شده و از قافله آنان جدا شدند. اقدامات فتنه گران به جايي رسيده بود كه به عاشوراي حسيني جسارت كرده و در تلاش بودند مراسم عزاي مردم را از مسير حقيقي خود خارج كنند.

در نهايت ملت با بصيرت و هوشيار ايران اسلامي با حضور حماسي خود در 9 دي به صورت يكپارچه جواب همه دشمنان را دادند و اين موضوع همه ساله تكرار مي شود تا دشمنان به خود اجازه دخالت در امورات ايران اسلامي را ندهند.

 مسئولان بايد چگونه عمل كنند تا با فتنه ديگري روبرو نشويم؟

مجتهد شبستري: مردم هر ساله در سالروز 9 دي با راهپيمايي و حضور خود حمايت خود را از نظام و رهبري اعلام كرده و برائت خود از دشمنان را اعلام مي كنند كه لازمه چنين حركتي همگامي مسئولان با مردم است. مردم سرمايه اصلي اين كشور هستند و بايد با مردم شفاف بود و از دو پهلويي جلوگيري كرد.

 بزرگ ترين پيام و درسي كه حماسه 9 دي به جهانيان داد چه بود؟

مجتهد شبستري: بزرگ ترين درس اين حماسه، درس بصيرت است به طوري كه روشن بيني و قدرت تحليل مردم را به همگان نشان داد در حالي كه در رسانه ها، مطبوعات و فضاي مجازي جوسازي هاي بسياري توسط توطئه گران انجام مي شد.

 چهل سالگي انقلاب را چند هفته ديگر پشت سر مي گذاريم؛ اين مهم چه پيامدي براي جهانيان دارد؟

مجتهد شبستري: انقلاب اسلامي براي دوست داران خود پيام اميدواري و براي دشمنان پيام ذلت و خواري دارد.

انقلاب به ما ياد مي دهد از آرمان هاي خود خسته نشده ايم و با وجود مشكلات بسيار توانستيم پيام آن را به تمامي كشورها حتي دولت هاي غربي و كمونيستي صادر كنيم به گونه اي كه اميد مستضعفان جهان بر اين انقلاب است.

اين انقلاب پيام روشن و آشكار ديگري براي دشمن دارد كه آن هم پيام قدرت و قوت است. زماني كه نهال انقلاب تازه بود به دنبال سقوط آن بودند كه نتوانستند به نقشه هاي خود دست يابند، حال آنكه به درخت تنومندي تبديل شده و درمنطقه به عنوان ابرقدرت شناخته مي شود هيچ مشكلي نمي توانند براي آن ايجاد كنند.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 9

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 688863

  • بازديدکنندگان امروز : 1520

  • کل بازديدکنندگان : 1557395

پیوندها