نسخه چاپي
1397/10/06 :: ١٣:١٤ 

اجراي جشن چهل سالگي پيروزي انقلاب اسلامي با عنوان 'هويت ملي در پرتو كمال انقلابي'

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان زنجان از اجراي جشن چهل سالگي پيروزي انقلاب اسلامي با عنوان 'هويت ملي در پرتو كمال انقلابي' در استان خبر داد.

اجراي جشن چهل سالگي پيروزي انقلاب اسلامي با عنوان 'هويت ملي در پرتو كمال انقلابي'

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان  فاطمه كرباسي  در جلسه كميته فرهنگي ستاد چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي در محل اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان زنجان با يادآوري اينكه بهمن ٥٧ يادآور بزرگترين انقلاب در طول تاريخ حيات بشري است، گفت: اهميت اين رويداد در اين نكته نهفته است كه در دهه ٧٠ ميلادي جهان شاهد سلطه بلامنازع دو ايدئولوژي سرمايه داري و سوسياليستي بود.

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان زنجان با تاكيد بر اينكه تمام كشورها تحت تاثير جنگ سرد خود را مجبور به عضويت در يكي از اين جبهه ها مي دانستند، ادامه داد: هر چند جمعي از كشورها در تلاش براي بر هم زدن اين نظم آهنين و پرهزينه اقدام به تاسيس جنبش عدم تعهد كرده بودند، اما در واقع امر توفيق چنداني به دست نيامده بود.

به گفته وي، بلوك شرق تنها راه رهايي در مقابله با امپرياليسم را در يك انقلاب ماترياليستي مي دانست و در خفا و جلا دين را به عنوان يكي از موانع در اين مسير معرفي مي كرد.

اين مقام مسئول با اشاره به اينكه در اين فضاي غبارآلود بود كه انقلاب اسلامي به عنوان يك خط سوم، تمام محاسبات، تحليل ها و نظريه ها را بي اعتبار كرد، تصريح كرد: ورود نهاد دين به يك امر سياسي كه تا پيش از آن سابقه نداشت، نشان داد كه اسلام برخلاف مسيحيت و ساير اديان رايج در جهان، توانايي ارائه و اجراي برنامه هاي لازم براي مديريت يك جامعه در تمام شئون آن را داراست.

كرباسي افزود: بررسي كلان وضعيت جامعه ايران پس از ٤٠ سال نشان مي دهد در پاره اي موارد، يا از آرمان ها، شعارها و مطالبات اوليه اي كه بنيان انقلاب اسلامي را تشكيل مي دادند، فاصله گرفته ايم و يا در معرفي و شناساندن تاثيرات عميق آن براي نسل پس از انقلاب كه بيش از دوسوم جامعه ايران را تشكيل مي دهند، ناتوان بوده ايم .

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان زنجان با اشاره به اينكه٤٠ سالگي كه در فرهنگ ما نشانه پختگي، كارآمدي و بلوغ فكري است، مي تواند بهانه اي براي رجوع دوباره به آرمان هاي انقلاب باشد، تصريح كرد: اين امر مستلزم توجه جدي، برنامه ريزي دقيق و همكاري همه جانبه نهادهاي دولتي به همراه جلب مشاركت گسترده آحاد جامعه با هر سليقه اي است.

وي خاطرنشان كرد: طرح جشن ٤٠ سالگي پيروزي انقلاب اسلامي با عنوان ''هويت ملي در پرتو كمال انقلابي'' با رويكرد استفاده از كل ظرفيت جامعه در راستاي زنده نگه داشتن آرمان هاي انقلاب اسلامي، ارتقاء هويت ايراني-اسلامي با محوريت شعار استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي و تحكيم وحدت ملي در جامعه با مشاركت اقشار و گروه هاي گوناگون مردمي تهيه و تدوين شده است.

كرباسي با اشاره به اينكه مسئوليت كميته فرهنگي ستاد چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي به اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سپرده شده است، گفت: از اينرو تلاش مي شود تا با همكاري دستگاه هاي عضو برنامه اي نو و خلاقانه تدوين و به صورت برنامه شاخص در استان اجرا شود.

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان زنجان به نقش ايران در معادلات جهاني و نقش اثرگذار آن اشاره كرد و گفت: بايستي نسل جوان را با اين نقش كه بر كسي در جهان پوشيده نيست، آشنا كرد.

وي با اشاره به اينكه قدرت اقتدار ايران در قالب نمادهاي فرهنگي و هنري به مردم منتقل شود، گفت: ايجاد محيط هاي شادي آفرين براي مردم يك ضرورت است.

اين مقام مسئول به تقارن دهه فجر با ايام فاطميه اشاره كرد و گفت: بايستي برنامه هاي چهل سالگي انقلاب با مشاركت مردم برگزار شود.خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 17

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 480244

  • بازديدکنندگان امروز : 2043

  • کل بازديدکنندگان : 949608

پیوندها