نسخه چاپي
1397/10/05 :: ٠٨:٤٥ 
رئیس ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان کرمان:

تمام تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه با شکوه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فراهم شده است

رئیس ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: تا کنون قریب به پنج هزار برنامه با ۱۵۰ عنوان از سراسر استان دریافت شده است

تمام تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه با شکوه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فراهم شده است

مهدی صدفی در دومین همایش ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان، استاندار، ائمه جمعه سراسر استان، فرمانداران، بخشداران و رؤسای کارگروه های ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل شدگفت: شورای سیاست گذاری در مرکز استان کرمان به ریاست حجت الاسلام علیدادی سلیمانی در خردادماه امسال تشکیل شد.

وی با اشاره به تشکیل شورای سیاست گذاری و همچنین ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان ها افزود: حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد برنامه های شهرستان ها و بخش ها و همچنین ۹۰ درصد برنامه کارگروه ها به دبیرخانه ستاد ارسال شده است.

وی گفت: حدود پنج هزار برنامه با ۱۵۰ عنوان، در قالب فعالیت های علمی، فرهنگی، هنری، قرآنی، نمایشگاهی، ورزشی، رسانه ای و مراسم از سراسر استان دریافت شده است و این آمار رو به افزایش است.

مهدی صدفی اظهار داشت: اصول و سیاست های اعلام شده از سوی ستاد تاکید بر جنبه های مردمی برنامه ها و توجه هر چه بیشتر به محتوا، تاثیرگذاری، تنوع و جذابیت، جلوگیری از اصراف، شئونات اسلامی (بالاخص در زمانی که مقارن با ایام فاطمیه می باشد)، پرهیز از رفتارهای سیاسی، جناحی و ... می باشد.

صدفی با اشاره به اینکه تاکنون نیز چندین برنامه تبیینی در سطح استان با حضور اساتید و سخنرانان کشوری برگزار شده افزود: در استان کرمان همدلی بسیار خوبی وجود دارد و تمام گروه‌ها و اقشار مردمی در برگزاری مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب همکاری دارند.

قابل ذکر است در این همایش نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم کرمان حجت الاسلام علیدادی، استاندار محترم کرمان آقای دکتر فدایی، مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان آقای دکتر علیرمضانی، مسئول کارگروه فضای مجازی و گروه های اجتماعی دکتر رحمان جلالی و همچنین مسئولین ستادهای شهرستان ها، بخشها و شهرها به ارائه برنامه ها و دیدگاه های خود پرداختند.

 نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

جشن‌های پیروزی انقلاب و 22 بهمن باید متفاوت از سال‌های قبل باشد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: جشن های پیروزی انقلاب و راهپیمایی 22 بهمن باید در نوع خود متفاوت از سال های قبل باشد و اگر در این صحنه ها جدی حضور پیدا کنیم، دشمن مایوس خواهد شد.

دومین همایش استانی ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور استاندار کرمان، معاونین استاندار،  ائمه جمعه سراسر استان، فرمانداران، بخشداران، مدیران و مسئولین کارگروه های چندگانه ستاد تشکیل گردید.

حجت الاسلام و المسلمین «حسن علیدادی سلیمانی» در این همایش با اشاره به اینکه آنچه بعد از 40 سال از پیروزی انقلاب می بینیم ترجمان سه دسته از آیات قرآن کریم است، اظهار کرد: دسته اول آیاتی که مرحله مبارزه و پیروزی است.

وی افزود: یک قانون کلی در جهان بینی اسلامی وجود دارد که مقدّرات هر کسی دست خودش است و شانس، طالع بینی و تصادف هیچ کدام مبنای علمی و شرعی ندارد.

علیدادی سلیمانی تصریح کرد: هر تغییر برونی متکی بر تغییر درونی است و اگر خواستی با سلطه و استکبار مبارزه کنی، اول باید با سلطه و استکبار درون خود مبارزه کنی.

امام جمعه کرمان بیان کرد: آنچه که انقلاب اسلامی را از سال 41 و 42 آرام آرام به پیروزی نزدیک کرد تا سال 57 به پیروزی رسید، چیزی جز این آیه قرآن نیست که مردم خودشان سرنوشت شان را تغییر دادند به رهبری امام خمینی(ره)

وی افزود: دسته دوم آیاتی است که دشمنی های دشمن جدی است و هیچ وقت دشمنی ها متوقف نمی شود و از هر حربه و تبلیغاتی برای دشمنی ها استفاده می کنند.

علیدادی سلیمانی با اشاره به آیه ای قرآن کریم و بیان اینکه اگر ایمان جدی بود، حتما وعده بعدی که خداوند از ما دفاع خواهد کرد، جدی خواهد بود، گفت: دشمنی های زیادی از تغییرها، نفوذها، کودتاها، ترور و جنگ تحمیلی علیه ما تدارک دیدند و هنوز هم مقام معظم رهبری هشدار دادند ممکن است نقشه های دشمن در سال 98 جدی تر باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه دسته سوم آیاتی هستند که پیشرفت ها را به تصویر می کشند، اظهار کرد: این پیشرفت ها آدابی دارد و نخستین مسئله، بحث اعتقادی و توکل به خداست.

وی افزود: بخش دوم صبر و استقامت است و مسئله دیگر این است که در همه امور تقوا پیشه کنیم و در همه صحنه ها با خدا معامله کنیم.

علیدادی سلیمانی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: ما چند رخداد بسیار بزرگ در پیش داریم و به ویژه در چهلمین سال انقلاب این رخدادها باید با رنگ جدیدی مطرح شود و 9 دی ماه روز بصیرت و ولایت یکی از این روزهاست که باید خیلی جدی گرفته شود.

وی تصریح کرد: جشن های پیروزی انقلاب و راهپیمایی 22 بهمن باید در نوع خود متفاوت از سال های قبل باشد و اگر در این صحنه ها جدی حضور پیدا کنیم، دشمن مایوس خواهد شد.

امام جمعه کرمان گفت: رخداد دیگر کنگره شهدای استان کرمان در اسفندماه نیز با برنامه های بسیار خوب معرفتی و جذاب تدارک دیده شده و باید این کنگره را هر چه بهتر برگزار کرد زیرا 6500 شهید انقلاب خود را فدا کردند و باید از آحاد ملت تجلیل کرد و در کنار آن ده ها و صدها پیام انقلاب 40 ساله را به نسل جدید منتقل کنیم.

در این همایش استاندار کرمان آقای دکتر فدایی طی سخنانی بر مشارکت هر چه بیشتر دستگاه های اجرایی، سازمانها و نهادها در برگزاری مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد.

همچنین آقای صدفی رئیس ستاد بزرگداشت  چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گزارشی از اقدامات انجام شده در ستاد ارائه کرد.

استاندار کرمان:

تبیین بلوغ انقلاب اسلامی باید موجب انرژی مضاعف در جامعه شود

استاندار کرمان گفت: چهلمین سال پیروزی انقلاب هم به معنای بلوغ و کامل شدن است و باید کامل شدن انقلاب اسلامی را در برنامه ها نشان بدهیم و تبیین این بلوغ باید انرژی مثبت مضاعفی به جامعه و مردم ما وارد کند.

 دکتر «محمدجواد فدایی» امروز دوم دی ماه در دومین همایش استانی ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استانداری کرمان اظهار کرد: چهلمین سال پیروزی انقلاب باید کاملا متفاوت از سال های قبل برگزار شود، چهلمین سال پیروزی انقلاب هم به معنای بلوغ و کامل شدن است و باید کامل شدن انقلاب اسلامی را در برنامه ها نشان بدهیم و تبیین این بلوغ باید انرژی مثبت مضاعفی به جامعه و مردم ما وارد کند تا با تلاش و حرکت بیشتر بعد ازین بتوانیم به فعالیت خود ادامه بدهیم.

فدایی تصریح کرد: یکی از کارهایی که باید صورت بگیرد، فضاسازی عمومی شهرهاست و باید به نحوی تغییر پیدا کند تا برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب کاملا محسوس و تا مدتی نیز ماندگار باشد.

وی با تاکید بر کیفیت و محتوای برنامه ها بیان کرد: باید برنامه ها تاثیرگذار، فاخر، مردمی، جاذب و همراه با بار معنوی باشد و در خلال برنامه ها باید همدلی، همکاری، یکرنگی و همزبانی مسوولان را به مردم به خوبی نشان بدهیم که این همبستگی و همدلی وجود دارد و می تواند در راه آینده ما تاثیر داشته باشد.

استاندار کرمان گفت: باید از این فرصت برای ارائه خدمات بیشتر به مردم استفاده کنیم تا خاطره خوبی از این ایام برای آنها در ذهن بماند و افتتاح پروژه ها به معنای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مردم تاثیرگذار است و این مرسوم بوده که در دهه فجر پروژه هایی افتتاح می شده و در چهلمین سال باید این پروژه ها افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه ملاقات های عمومی و پاسخگویی به مردم و حل مشکلات آنها باید در ایام دهه فجر مورد توجه مسوولان استان و شهرستان ها باشد، افزود: یکی از فعالیت های دهه فجر برپایی نمایشگاه دستاوردهای 40 ساله انقلاب است که چه در فضای مجازی و چه فیزیکی، می تواند تاثیرگذاری باشد که شاید خیلی از مطالب را بیان کرده و پیام آور خوبی برای جامعه ما باشد.

در این نشست مهدی صدفی رئیس ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های تدوین شده در ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ارائه و آمادگی استان در برگزاری برنامه های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اعلام کرد.

همچنین نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان طی سخنانی در اهمیت بزرگداشت سخن گفت.

احمد علی‌رمضانی مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان نیز ضمن اعلام آمادگی رسانه ملی جهت انعکاس خدمات و دست آوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در استان برنامه های صدا و سیمای مرکز کرمان را نیز اعلام کرد.

 

 

 

 


 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 16

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 480216

  • بازديدکنندگان امروز : 1998

  • کل بازديدکنندگان : 949563

پیوندها