نسخه چاپي
1397/10/04 :: ١١:٠٠ 
آیت‌الله مکارم شیرازی:

در 40 سالگی انقلاب شاهد شکست‌های دشمنان در عرصه‌های مختلف هستیم

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که امروز شاهد شکست‌های پی در پی دشمنان در عرصه‌های مختلف هستیم گفت:در 40 سال گذشته با وجود کارشکنی های مختلف از همه مشکلات و سختی ها عبور کردیم.

در 40 سالگی انقلاب شاهد شکست‌های دشمنان در عرصه‌های مختلف هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی،آیت‌الله مکارم شیرازی ظهر روز دوشنبه (سوم دی ماه)در دیدار اعضا و نمایندگان ستاد مرکزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در مدرسه علمیه امام سجاد (ع) برگزار شد، اظهار داشت: امروز شاهد شکست‌های پی در پی دشمنان در عرصه‌های مختلف هستیم، همانطور که در جنگ تحمیلی رزمندگان با توسل به اهل بیت (ع) به مقابله با دشمن بعثی پرداختند.

این مرجع تقلید شیعیان با بیان این که یکی از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی خلوص نیت مردم بود، تصریح کرد: فداکاری مردم در جنگ تحمیلی ما را درگذراندن سختی‌ها یاری کرد و اگر از خود گذشتگی مردم نبود موفق نمی‌شدیم.

وی با اشاره به اهمیت بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: خدا را شکر می‌کنیم که 40 سال از عمر انقلاب گذشت و با وجود دشمنان و مخالفانی که قصدشان براندازی نظام اسلامی بود که از این مسیر عبور کردیم.

آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: اینکه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن بگیریم، خوب است اما باید مراقب آسیب‌ها نیز باشیم و عواملی را که موجب پیروزی انقلاب و استقرار نظام اسلامی شد، تقویت کنیم و اگر غیر از این باشد موفق نخواهیم شد.

این مرجع عالیقدر ادامه داد: دشمن از همه راه‌ها برای مقابله با انقلاب اسلامی وارد شده است بنابراین اگر عوامل پیروزی انقلاب، باقی باشد، دشمن راهی از پیش نخواهد برد، البته تحزب و قبیله گرایی جزو آسیب‌های انقلاب اسلامی است که هر کسی به دنبال پیروزی خود و حزبش و نه منافع کشور باشد و باید این تفکر از بین برود.

وی با اشاره به اینکه یکی از آسیب‌ها در انقلاب اسلامی کمرنگ شدن مسائل اسلامی است، بیان کرد: برخی از گروه‌ها نسبت به مسائل اسلامی همچون حجاب و مجالس آلوده حساسیت ندارند، این مساله ارزش‌های انقلاب اسلامی را کمرنگ می‌کند و با کمرنگ شدن این ارزش‌ها، اسلامیت جمهوری اسلامی حذف می‌شود.

این استاد عالی حوزه علمیه خاطرنشان کرد: حفظ ارزش‌های اسلامی در جامعه ضروری و مهم است، تجمل گرایی و زندگی اشرافی جزو آسیب‌ها است، زندگی تجملی فکر انسان را مشغول می‌کند و سبب می‌شود که انسان به چیز دیگری فکر نکند.

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه در دوران تحریم‌ها ساده زیستی اهمیت زیادی دارد، اظهار داشت: اگر این گونه نباشد مشکلات حل نمی‌شود، باید حکومت مردمی باشد و از توده‌های مردم فاصله گرفتن بزرگ‌ترین آسیب است.

وی افزود: مردم انقلاب را به وجود آوردند و هر جا تکیه به مردم به خصوص قشر مستضعف بوده موفق شدیم و شکست‌های پی در پی دشمنان را مشاهده کردیم.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: گروهی برای تضعیف مرجعیت و حوزه‌های علمیه تلاش می‌کنند که آن‌ها یک نفر یا چند نفر نیستند، این افراد منافع خود را در تضعیف حوزه و مرجعیت می‌بینند، حتی گاهی به مراکز حساس نفوذ می‌کنند. هر چه داریم از حوزه و مرجعیت است و امام خمینی(ره) با استفاده از مرجعیت خود توانستند که قیام کنند و شاهد اقدامات مهم مرجعیت در عراق بودیم.

 

  • قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور :
  • در زمینه تبیین دستاوردهای انقلاب و پاسخ به شبهات نسل جوان تلاش مضاعفی صورت گیرد

نصرت الله لطفی، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در ابتدای این جلسه با اشاره به ویژگی ها و حساسیت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و طمع خصمانه نظام سلطه در ایجاد خلل و آسیب رساندن به این مراسم گفت: به همین دلیل امسال به اقتضای شرایط و فراتر از روال متعارف سنواتی سالهای گذشته شورای سیاستگذاری با حضور و مشارکت همه قوا و ارکان نظام تشکیل شد تا چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با هدف تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی،ارائه کارنامه نظام برآمده از انقلاب اسلامی و احصاء و پاسخ به شبهات برگزار نماید.

وی با بیان این که 80 درصد جمعیت کشور دوران پیش از انقلاب اسلامی را درک و تجربه نکرده اند تاکید کرد: با توجه به فعالیت نظام سلطه در فضای مجازی و شبهه افکنی های صورت گرفته در میان نسل جوان لازم است، در زمینه بیان دستاوردهای انقلاب و پاسخ به شبهات تلاش مضاعفی صورت گیرد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری افزود: کار ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی محدود به یک دهه نیست وکار این ستاد در طول یک سال است و به توصیه مقام معظم رهبری در این زمینه باید از ابزار هنر استفاده کرده و بیان دستاوردها به صورت مستدل، منطقی و باور پذیر باشد.

نصرت الله لطفی در ادامه با تشریح فعالیت های کارگروه‌های 21 گانه ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی تصریح کرد: برگزاری همایش های روشنگری توسط این کارگروهها مقدمه ای برای برگزاری راهپیمایی پرشور 22 بهمن وتجدید میثاق دوباره ملت ایران با آرمان های انقلاب اسلامی و امام راحل و خنثی کردن توطئه های دشمن علیه ملت ایران و نظام اسلامی خواهد بود.

وی ادامه داد: حوزه علمیه قم در شتاب روند پیروزی انقلاب اسلامی به ویژه پس از قیام 15 خرداد، نقش به سزایی داشت و روحانیون معزز در هدایت مردم نقش آفرین بودند و امروز افتخار داریم که در محضر علمای عزیر و مکرم  قم از جمله آیت‌الله مکارم شیرازی هستیم که از جمله شخصیت‌های تاثیرگذار در انقلاب و اولین تبعیدی بعد از قیام یوم الله 19 دی سال 56 شهر قم بودند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور خاطرنشان کرد: امسال بزرگداشت یوم الله 9 دی را با شعار محوری 40 سال ولایت مداری، بصیرت و استقامت؛ رمز ماندگاری انقلاب اسلامی برگزار خواهیم کرد و حضرت آیت الله مکارم شیرازی نیز همچون همیشه مشوق مردم برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن و ایام الله هستند و حضور ارزشمند و بابرکت ایشان در مراسم و راهپیمایی ها موجب اشتیاق و تاثیرگذار برای حضور مردم است.

 


 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 11

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 491231

  • بازديدکنندگان امروز : 286

  • کل بازديدکنندگان : 979660

پیوندها