نسخه چاپي
1397/10/04 :: ٠٩:١٢ 
جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس:

۲۱ موزه و مرکز فرهنگی شهدا در کشور راه اندازی شده است

جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: تاکنون ۲۱ موزه و مرکز فرهنگی برای جمع آوری و نگهداری آثار شهدا و دفاع مقدس در کشور تاسیس و راه اندازی شده است.

۲۱ موزه و مرکز فرهنگی شهدا در کشور راه اندازی شده است

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین مراسم معرفی مدیرکل جدید اداره کل بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس با حضور آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین، آیت الله اسلامی نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری، امیر سرتیپ دوم محمد فهمیده قاسم زاده  جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، در استانداری قزوین برگزارشد.

سرتیپ محمد فهمیده قاسم زاده در این مراسم گفت: همه ما در ترویج فرهنگ دفاع مقدس رسالتی سنگین داریم و باید احساس مسئولیت کنیم تا این ارزشها ماندگار باشد.

وی بیان کرد: سه هزار شهید والا مقام استان قزوین افتخار کشور است که باید یادشان همواره زنده بماند و بنیاد حفظ آثار تلاش می کند در این مسیر به رسالت خود عمل کند.

فهمیده بیان کرد: تمام تلاش پیامبر و ائمه معصومین (ع) ترویج اسلام ناب بود و با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برای اولین بار شیعه توانست نظام حاکمیت دینی را پیاده کند.

وی گفت: در ایران اسلامی با تحقق ولایت فقیه توانسته ایم مشکلات را پشت سرگذاشته و در جنگ تحمیلی هم که بزرگترین آزمون بود پیروز شویم.

جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یادآورشد: رزمندگان اسلام با الهام گرفتن از حماسه عاشورا و هدایت امام راحل در دفاع مقدس توانستند یک اندیشه دفاعی اسلام ناب را در کشور پیاده کنند.

وی بیان کرد: امام راحل با دوراندیشی در اوایل انقلاب فرمودند ارتش اسلامی و مردمی است و مردم را به حمایت دعوت کردند و سپس سپاه را تشکیل دادند و در ادامه با تاسیس بسیج تداوم انقلاب را موجب شدند و با این حرکت اندیشه دفاعی امام برای رسیدن به تمدن اسلامی شکل گرفت.

امیر فهمیده گفت: قبل از شروع جنگ این تفکر ناب دفاعی حضرت امام که ریشه دینی داشت شکل گرفت ودر جنگ وارد عمل شد و در برابر ۳۶ کشوری که از صدام حمایت کردند بزرگترین ازمون خود را گذراند و سربلند بیرون آمد و در دفاع مقدس ما پیروز مطلق بودیم زیرا حمله کننده سرنگون شد و ایران اسلامی با اقتدار ماند.

وی اضافه کرد: در دفاع مقدس دشمن کاملا از کشور بیرون رانده شد و هدایت ولایت فقیه موجب سرباندی کشور و عبور از بحرانها شده است و با حماسه هایی که خلق شد امروز دشمن متوجه شده که با ایران نمی تواند بجنگدو دشمن هرگز قدرت جنگ سخت با ایران را ندارد لذا دنبال جنگ نرم رفته است.

صدای شهدا را بشنویم و به آن عمل کنیم

جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یادآورشد: با هدایت حکیمانه رهبری در تداوم راه امام در جنگ فرهنگی و تهاجم فرهنگی با وحدت کلمه به پیروزی رسیدیم و امروز باید ارزشها را در جامعه ترویج کنیم.

وی بیان کرد: اگر صدای شهیدان را بشنویم نا امیدی رخت بربسته و ایمان و وحدت وموفقیت جایگزین می شود و امروز به لطف الهی با داشتن فقیهی بصیر، مردمی، متدین و نیروهای مسلح بیدار و مقتدر هرگز به کشور آسیب نخواهد رسید.

سرتیپ فهمیده یادآورشد: بنیاد وظیفه ترویج و حفط ارزشها و جلوگیری از فراموشی آنها را بر عهده  دارد تا بتواند آنها را به نسل حاضر معرفی کند.

وی بیان کرد: احداث موزه دفاع مقدس و مرکز فرهنگی از جمله رسالتهای بنیاد است که در این راستا تاکنون ۱۰ مرکز فرهنگی در کشور راه اندازی شده است.

فهیمیده گفت: امسال در دهه فجر ۶ مرکز فرهنگی در استانها افتتاح می شود و امیدواریم با این کار مراکزی برای حضور جوانان  وآشنایی با ارزشها در کشور و استانها مهیا شودزیرا باور داریم اگر فرهنگ دفاع مقدس احیا شود آسیبهای اجتماعی از ببن می رود.

وی اضافه کرد: از مسئولان استانها انتظار داریم برای احداث موزه دفاع مقدس همکاری کنند  ودر حال حاضر برای ترویج ارزشها تعداد ۲۱ مرکز و موزه بنیاد در استانها راه اندازی و افتتاح شده است.

فهمیده گفت: باید صدای شهدا را بشنویم و پیام بهجت و امیدواری و فلاح را به دیگران منتقل کنیم.

امیر فهمیده قاسم زاده درادامه ازخدمات سرهنگ طاهرخانی مدیرکل سابق بنیادحفظ اثارونشر ارزشهای دفاع مقدس استان گفت: خوشبختانه کسانی که با روحانیت انس داشته باشند در مسیر درست حرکت می کنند و ایشان نیز با فرهنگ اسلامی، تدین، اخلاق مداری و مدیریت جهادی و ایثارگرانه بخوبی در ۵ سال مسئولیت خود توانست خدمات ارزشمندی انجام دهد.

وی گفت:سرهنگ طاهرخانی با ۳۸ سال خدمت وداشتن سابقه ۲۷ ماه جبهه، جانباز ۲۵ درصدی هستند و امروز به افتخار بازنشستگی نائل شدند.

جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اظهارداشت: امیر سرتیپ دوم ستا بهنام پیری هم که امروز معرفی می شوند با بیش از ۸۵ ما سابقه حضور در جبهه، مسئولیت های زیادی داشته اند که آخرین مورد جانشین لشگر ۱۶ زرهی قزوین بودند و از امروز به عنوان مدیرکل جدید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشخهای دفاع مقدس استان خدمت خواهد کرد.

وی گفت: امیر پیری، افسری پرتلاش، آماده، شجاع، باتجربه و فردی عملیاتی است که می تواند خدمات ارزشمندی در این عرصه انجام دهد.

 

 

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 19

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 480253

  • بازديدکنندگان امروز : 2055

  • کل بازديدکنندگان : 949620

پیوندها