نسخه چاپي
1397/10/04 :: ٠٨:٥٣ 

دستاورد 40 ساله انقلاب محصول خودباوری و تکیه بر قدرت مردم است

آیت الله عاملی اظهار کرد: دشمنان ما امروز با شناسایی نقطه ضعف ما که در حوزه تبیین حقایق و روشنگری و ابهام‌زدایی از افکار عمومی است سعی می‌کنند نسل نوجوان و جوان ما را از دستاوردهای 40 ساله انقلاب ناامید و دلسرد کنند و با به راه‌اندازی تبلیغات پوچ و توخالی اهداف خود را جایگزین بیان حقایق و واقعیت‌ها نمایند.

دستاورد 40 ساله انقلاب محصول خودباوری و تکیه بر قدرت مردم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل ،آیت الله عاملی در دیدار اعضای کارگروه‌های ستاد دهه فجر و گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: دشمنان ما امروز با شناسایی نقطه ضعف ما که در حوزه تبیین حقایق  و روشنگری و ابهام‌زدایی از افکار عمومی است سعی می‌کنند نسل نوجوان و جوان ما را از دستاوردهای 40 ساله انقلاب ناامید و دلسرد کنند و با به راه‌اندازی تبلیغات پوچ و توخالی اهداف خود را جایگزین بیان حقایق و واقعیت‌ها نمایند.

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: رئیس جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا با بهره‌مندی از مشاوره یک اکیپ سرشناس ایرانی سعی می‌کند تا روی مسایل مختلف دست بگذارد تا به نوعی ملت ایران را به سمت هیجان و بهره‌برداری‌های مقطعی از مسایل و موضوعات سوق دهد که نمونه آن را در روزهای گذشته و در تبریک شب یلدا و دیگر مناسبت‌های باستانی ایرانیان مشاهده می‌کنیم.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه ما نتوانستیم در این 40 سال دستاورد انقلاب اسلامی را تبیین کنیم، افزود: بیان این دستاوردها در اوج غربت و مظلومیت قرار گرفته در حالی که جمهوری اسلامی ایران در صیانت از تمامیت ارضی ملی، برقراری حاکمیت دینی و ارزشی، حفظ استقلال جمهوری اسلامی ایران و دستاوردهای مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی، عمرانی و ... توانسته است در مسیر اعتلا قرار گیرد.

عاملی با انتقاد از برخی مدیران که توان و قدرت بیان عملکردها و دستاوردهای 40 ساله انقلاب را ندارند و کار را به صورت ناشایست به پیش می‌برند، بیان کرد: آنهایی که اهل کار نیستند باید کار را به اهلش بسپارند چرا که ما باید در همه بخش‌ها فنی و تخصصی کار کرده و از کارهای فله‌ای و همراه با خطا و آزمون پرهیز کنیم.

وی تصریح کرد: اعضای کارگروه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید عاشقانه کار کرده و با تمام سلول‌های خود به انقلاب و دستاوردهای آن اعتقاد راسخ داشته باشند چرا که به برکت این نظام کشوری که در سراشیبی سقوط قرار داشت امروز به نقطه اقتدار علمی، صنعتی و اقتصادی رسیده است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در حالی که در نظام  شاهنشاهی کشورمان دچار نابسامانی‌های مختلف و وابستگی شدید بود به برکت جمهوری اسلامی ایران نه تنها استقلال و آزادی این ملت تامین شد بلکه کرامت انسان‌ها نیز احیا و بسیاری از آزادیخواهان فرصت ابراز وجود پیدا کردند.

عاملی گفت: در همین استان اردبیل کارهای ماندگاری در بخش‌های کشاورزی، مهار آب‌های مرزی، توسعه آبیاری مدرن، راه‌اندازی واحدهای صنعتی مختلف و مهمتر از همه در بخش تولید افزایش قدرت بهره‌وری و استفاده از نیروهای کارآمد و تخصصی را در عرصه اجرا شاهد هستیم که همه اینها با چنگ و دندان به دست آمده و باید قدر دانسته شود.

وی یکی از علل عصبانیت دشمن را از کارکرد 40 ساله انقلاب تلاش و خودباوری ملت ایران بدون تکیه بر قدرت شرق و غرب دانست و خاطرنشان کرد: ما شاید در خواب نیز نمی‌دیدیم که تمام شهرها و روستاهای ما از نعمت گاز، برق و سایر امکانات بهره‌مند باشند در حالی که همه این نعمات به برکت انقلاب اسلامی و نفس پاک امام راحل و هدایت‌های مقام معظم رهبری به دست آمده است.

امام جمعه اردبیل اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی نیز زمینه اقتدار و افزاش غرور مقدس ایرانیان را فراهم کرده به طوری که حضور ما در آب‌های بین‌المللی و توان نظامی ما در منطقه و حتی سطح جهانی بی‌نظیر و غیرقابل وصف است.

عاملی از دست‌اندرکاران مراسم 40 سالگی انقلاب خواست؛ تا با به عرصه کشیدن نسل جوان و دادن میدان به آنها زمینه پیشرفت بیشتر و روزافزون را فراهم کنند چرا که هر کشوری بر نیروی جوانی خود تکیه کرده بیش از گذشته موفق بوده است.

وی اهمیت دو عنصر رهبریت و بصیرت ملت را اصلی‌ترین سازوکار در شکستن تحریم‌ها، فشارها و تهدیدهای جهانی توصیف کرد و افزود: برای این ملت اسباب غرور است که جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر نخبگان خود توانسته است در تولید علم و دانش در برترین جایگاه جهانی قرار گیرد و به معنای واقعی عظمت ملت ایران را در قالب تمدن نوین اسلامی احیا کند.

امام جمعه اردبیل ضرورت بکارگیری سیستم صیانتی و بهداشت قضائی را در جلوگیری از تخطی برخی افراد ناسالم در سیستم اجرایی و اداری را یادآور شد و تصریح کرد: ما هر چقدر به سمت شفافیت امور و صیانت از حقوق بیت‌المال حرکت کنیم به همان نسبت اسباب اعتماد و همراهی تک تک افراد جامعه را فراهم خواهیم کرد.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 8

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 517392

  • بازديدکنندگان امروز : 493

  • کل بازديدکنندگان : 1055920

پیوندها