نسخه چاپي
1397/09/26 :: ١٣:٤٦ 
نصرت الله لطفی:

حضور مردم در صحنه فتنه ها را در هم پیچید/ صدور انقلاب آرمان امام راحل بود

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در نشست مدیران اتحادیه کشوری انجمن‌های اسلامی گفت: بارزترین ویژگی انقلاب اسلامی دینی و مردمی بودن آن است و به همین دلیل باید جشن‌های چهل سالگی انقلاب اسلامی مردمی برگزار شود.

حضور مردم در صحنه فتنه ها را در هم پیچید/ صدور انقلاب آرمان امام راحل بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نصرت الله لطفی قائم مقام آیت‌الله جنتی در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست مدیران اتحادیه کشوری انجمن‌های اسلامی که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات سازمان دارالقرآن برگزار شد گفت: جایگاه شما در استان ها، تقویت باورپذیری است و اینکه برای ورود به بحث چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی چه وظایف خطیری را بر عهده داریم.

بنای انقلاب در 40 سال گذشته با حضور مردم گذاشته و حفظ شد

وی ادامه داد: اگر نگاهی به سفر رضا خان قلدر به ترکیه و برگشت او از این سفر داشته باشیم، ملاحظه می کنیم که پس از آن مبانی دینی در این کشور خدشه دار شد. قیام حضرت امام خمینی(ره) نیز به دلیل به خطر افتادن دین اسلام بود و مردم هم ایشان را همراهی کردند و همراهان اصلی امام راحل مردم بودند. قیام 15 خرداد سال 42 نیز با حضور مردم و امام راحل اتفاق افتاد و بنای انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته با حضور مردم گذاشته و حفظ شد و این حضور مردم در صحنه همیشه بوده، هست و خواهد بود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور ادامه داد: در 200 سال گذشته هر گاه در این کشور جنگی اتفاق افتاد، با شکست و از دادن بخشی از سرزمین همراه بود. اما پس از 200 سال در دوران دفاع مقدس، برای اولین بار درجنگ پیروز شدیم و در این جنگ تحمیلی 8 ساله، پیروزی از آن ملت ایران بود. در دوران جنگ تحمیلی از 48 کشور اسیر جنگی داشتیم، یعنی ایران یک طرف و دنیا یک طرف بود.

نصرت الله لطفی با اشاره به قائله فتنه 78 و حرکت مردم در 23 تیر آن سال تصریح کرد: فتنه سال 78 با حرکت عظیم مردمی در 23 تیر خنثی شد و حضور مردم این فتنه را خاموش کرد. در یوم الله 9 دی نیز پس از فتنه پیچیده 88 این حرکت مردم بودکه یوم الله نهم دی را شکل داد.کمک خداوند و حضور مردم در صحنه این فتنه و همه فتنه ها را در هم پیچیده است.

وی با بیان این که امروز ملت ایران با جنگ ترکیبی هوشمندانه نظام سلطه روبرو است، گفت: بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تنها محدود و منحصر به ایام دهه فجر مطرح نیست، بلکه بزرگداشت این نظام مقتدر 40 ساله باید با روشنگری و برنامه های تبینی همراه شود.

صدور انقلاب آرمان امام راحل بود

این مقام مسئول اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران تنها محدود به داخل کشور نبود، بلکه صدور انقلاب آرمان امام راحل بود.

وی افزود: از دشمن نباید هراس داشت و باید برای مقابله با دشمن آمادگی داشته باشیم  و مردم را در صحنه نگه داریم و امروز مردم باید نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

با مقاومت و خودباوری مردم ایران نظام تک قطبی اتفاق نخواهد افتاد

لطفی خاطرنشان کرد: 40 سال است که دشمن داریم و در این روزها سیاست خصمانه آنان بر علیه ایران تشدید شده است، اما دشمنان ما باور دارند و می دانند که انقلاب اسلامی ایران محدود به خودش نیست و اذعان دارد که آنچه عامل فروپاشی نظام سرمایه داری در جهان خواهد شد، برگرفته از فرهنگ اسلامی است.

وی اضافه کرد: نظریه پردازان غربی اعتراف می کنند،که هیچ یک از راه ها برای سرنگونی نظام اسلامی نتیجه نداده است و تا زمانی که مقاومت ملت ایران پیچیده نشود و از بین نرود، نظام تک قطبی اتفاق نخواهد افتاد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور افزود: آمریکایی ها خودشان اعتراف کردند که 7 تریلیون دلار در غرب آسیا هزینه کردند و نتیجه نگرفته اند. آنها اکنون سر دور راهی قرار گرفته اند. آنها با شکستن مقاومت ایران اسلامی و به تعبیر امام راحل، مقابله با اسلام ناب به دنبال درگیرکردن مستقیم مردم ایران و ایجاد جنگ رسانه ای و روانی علیه ملت ایران هستند

هر نظامی را می توان شکست داد مگر نظام متکی به مردم

وی با بیان این مطلب که هر نظامی را می توان شکست داد، مگر نظام متکی به مردم گفت: اکنون بیش از 300 شبکه ماهواره ای علیه ایران فعالیت می کند و هدف آنهاکم کردن امید مردم و قرار دادن مردم در برابر نظام است مانند فتنه 88  که البته موفق نشدند و تنها در تهران و چند شهر دیگر این فتنه سرگرفت و خاموش شد. در زمستان(دی ماه) 96 نیز دشمن بسیاری از مردم را در شهرهای کوچک به کف خیابان ها کشید اما مردم خودشان این فتنه را خنثی کردند.

لطفی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص برنامه های 40 سالگی انقلاب اسلامی گفت: همه این ایام باید روشنگری و بزرگداشت باشد. مقام معظم رهبری نیز چند روز پیش در جمع خانواده های شهدا، بشارت دادند و پیش بینی کردند که 22 بهمن امسال، بسیار پرشکوهتر از سال های گذشته خواهد بود و از این پیچ تاریخی عبور خواهیم کرد.

حضور مردم در راهپیمایی ها نماد و تبلور باشکوه دفاع مردم از نظام است

لطفی با اشاره به اینکه حضور در راهپیمایی ها، نماد و تبلور باشکوه دفاع مردم از نظام است، گفت: مراکز دولتی باید امکانات لازم را فراهم کنند و از حاشیه سازی و فرافکنی دور باشند. دلبستگی آنان باید به مردم باشد نه به آن سوی آب ها. امروز ما وظیفه روشنگری و بصیرتی  داریم چرا که حرکت دشمن، ذیل جنگ نرم و در راستای ناکارآمدی نظام دینی و مایوس کردن مردم از آینده است.

وی ادامه داد: ختثی سازی توطئه دشمن از مسیرهای مختلف اتفاق می افتد. مثل متهم کردن نظام به فساد،که البته فساد،کار چند نفر محدود است ولی متهم کردن کل نظام، کار دشمن است. باید با فاسد مقابله کرد و برای این کار، نظام باید به میدان بیاید و کارکرد 40 ساله را ارائه کند و به شبهات پاسخ دهد. در این مسیر، همه مردم باید ید واحد باشند و هم مسئولین و هم مردم وظیفه و مسئولیت دارند.

وی با انتقاد از اینکه همه مشکلات را نباید به برجام گره زد گفت: شرایط و وضعیت امروز از جمله گرانی ها، همه را  به برجام وابسته کردند. اخیرا هم در بحث بازنشسته ها شاهدیم که حرکت امیدآفرینی مردم را تبدیل به ناامیدی می کنند.

ماموریت ما تلاش برای حضور بیشتر مردم در صحنه است

لطفی همچنین یادآور شد: امسال تقارن دهه پیروزی انقلاب اسلامی با ایام فاطمیه دوم است و دشمن برنامه دارد و آمریکا دشمنی خود را با مردم ایران بسیار تشدید کرده است. اما دستاوردهای نظام فراتر است از جمله پیاده روی اربعین و ایام فاطمیه که دستاورد های انقلاب اسلامی است و باید در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از این دستاوردها، پاسداری کنیم و آنها را برای مردم بازگو کنیم.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 476041

  • بازديدکنندگان امروز : 524

  • کل بازديدکنندگان : 938550

پیوندها