نسخه چاپي
1397/09/18 :: ١١:٠١ 

در 40 سال گذشته جامعه آشوریان کشور همواره در کنار ملت ایران بودند

کشیش یوبالیت آلدو نماینده اسقف کلیسای آشوری شرق ایران گفت:در 40 سال گذشته جامعه آشوریان کشور همیشه دوشادوش و در کنار ملت ایران بودند.

در 40 سال گذشته جامعه آشوریان کشور همواره در کنار ملت ایران بودند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی،کشیش یوبالیت آلدو نماینده اسقف کلیسای آشوری شرق ایران در گفتگوی اختصاصی در خصوص مهمترین دستاوردها و شرایط هم وطنان غیرمسلمان و پیروان ادیان الهی و توحیدی در ایران گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران به دلیل جنگ تحملی و تحریم های یکجانبه آمریکا، سختی ها و دشواری های زیادی را متحمل شدند. سختی هایی که برای به دست آوردن استقلال و رهایی از نظام های سلطه جهانی با آن روبرو بودند و در 40 سال گذشته در تمامی این مشکلات جامعه آشوریان کشور همیشه دوشادوش و در کنار ملت ایران بودند.

کشیش آلدو افزود: امروز پس از 40 سال با وجود این تحریم های ظالمانه ما وظیفه خود می دانیم همچنان در کنار ملت ایران ایستادگی کنیم و برای اعتلای جمهوری اسلامی ایران هر قدمی می توانیم برداریم.در قدم نخست باید  همیاری و انسجام خود را نشان دهیم و ما در این مسیر از کتاب مقدس خود تاسی می گیریم که می گوید 'همسایه خود مان را مثل خودمان دوست بداریم'. همسایه ما می تواند یک کلیمی، مسیحی،مسلمان و هر انسانی با هر دینی باشد و همان چیزی که برای خودمان می پسندیم باید برای همسایه خود هم درخواست کنیم.

این کشیش آشوری در ادامه به شرایط آشوریان و سایر پیروان ادیان توحیدی در ایران اشاره کرد و افزود: از خداوند می خواهیم مه به ملت ایران قدرت و ایستادگی بدهد تا بتوانیم با اتحاد و دست به دست یکدیگر از این پیچ تاریخی حساس که در آن قرار گرفته ایم عبور کنیم و فرزندان و نوادگان ما با امنیت و آرامش در این کشور آینده ای درخشان بسازند و برای خود فردایی بهتر را زیر پرچم 3 رنگ جمهوری اسلامی ایران رقم بزنند.

وی در خصوص انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در 40 سال گذشته اظهار داشت: من متولد سال 1364 هستم. به عنوان یک جوان آشوری که در ایران متولد شده و زندگی می کنم، می توانم وضعیت اقلیت های دینی در ایران را با سایر کشورهای جهان مقایسه کنم. ما در ایران یک نماینده در مجلس داریم که در تصمیم گیری های کلان کشور موثر است و اختیاراتی برایر با سایر نمایندگان دارد و می تواند در همه تصمیم گیری ها مشارکت کند و بسیاری از حقوق فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی آشوریان را پیگیری کند.جامعه آشوریان با استفاده از گفتمان و تعامل،  مشکلات خود را  با دولتمردان و مسئولین در میان گذاشته و این باب گفتگو و تعامل به روی ما باز است.

وی افزود: به عقیده من بزرگ ترین دستاورد انقلاب برای اقلیت های دینی این است که من آشوری ایرانی می توانم تمام مناسک و مراسم خود و آنچه را که به آن باور و اعتقاد دارم در این کشور اسلامی انجام دهم و و این یک مزیت برای من است و با همه هم وطنان با احترام و در کنار هم زندگی می کنیم.

نماینده اسقف بنیامین در ادامه اظهار داشت: بیشتر پیروان مذهب آشوری در شهر ارومیه مترکز هستند و 90 باب کلیسا از جمله قدیمی ترین کلیسای شرق آشوری به نام حضرت مریم در ارومیه قرار دارد که از آثار باستانی و مناطق گردشگری ایران محسوب می شود.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 19

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 480225

  • بازديدکنندگان امروز : 2010

  • کل بازديدکنندگان : 949575

پیوندها