نسخه چاپي
1397/09/17 :: ٠٨:٢٥ 

بازخواني يک خروش انقلابي

تبارشناسي حرکت هاي انقلابي در دانشگاه مهم است. دشمن با تردستي مي خواهد ماهيت جنبش دانشجويي را تغيير دهد و جاي جلاد و شهيد را عوض کند.

بازخواني يک خروش انقلابي

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس، حسن کربلایی به مناسبت سالروز 16 آذرماه در یادداشتی باعنوان « بازخوانی یک خروش انقلابی» نوشت:

16 آذر 1332 یک اعتراض انقلابی به کودتای 28 مرداد این سال به بهانه ورود نیکسون به تهران بود. خروش انقلابی دانشجویان در این روز باعث شد خون جمعی از بهترین جوانان ایران عزیز بر سنگفرش تاریخ معاصر این کشور بریزد که دشمن هم نتوانست با همه تلاش های مذبوحانه خود آن را پاک کند.
16 آذر، سرآغاز شکل‌گیری جنبش ضدآمریکایی دانشجویان فهیم و انقلابی ایران اسلامی است.
به تعبیر مقام معظم رهبری؛ «روز دانشجو متعلق به دانشجویان ضدآمریکاست، 16 آذر، مال دانشجوی ضدنیکسون، ضد آمریکا و ضدسلطه است.»
تبارشناسی حرکت های انقلابی در دانشگاه مهم است. دشمن با تردستی می خواهد ماهیت جنبش دانشجویی را تغییر دهد و جای جلاد و شهید را عوض کند.
هرازگاهی از دانشگاه صداهایی به اسم جنبش دانشجویی به گوش می رسد که نه تنها رویکرد آن ضدآمریکایی و ضداستکباری نیست بلکه کاسبکارانه با حمایت آمریکا در راستای تامین منافع نامشروع این دولت جنایت پیشه در ایران گام برمی‌دارد.

مجال گونه‌شناسی آن در این مقال ممکن نیست. همین بس بدانیم که در آغاز انقلاب لانه کردن گروهک‌های آمریکایی با رویکرد طرفداری از غرب و شرق و ایدئولوژی‌های فاسد لیبرالیسم، فاشیسم و مارکسیسم، جنبش دانشجویی را به انحراف می برد که با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و افشای رگه‌های فساد و جاسوسی و نفوذ و سپس انقلاب فرهنگی و تعطیلی موقت دانشگاه این رویکرد خائنانه متوقف شد. امروز نیز دانشگاه در معرض نفوذ آمریکا و غرب است.

این نفوذ از طریق متون سکولار، استاد لیبرال و جریان‌های مشکوک مزدبگیر از سرویس های دشمن ساخت و ساز می شود و به عنوان اخلال در نظام آموزش عالی و نهایتاً پیشرفت کشور، خود را نشان می دهد.

دانشجویان پیرو خط امام و رهبری، نخبگان علمی و هوشمندان فضای انقلابی کشور چگونگی برخورد با این جماعت خود فروخته و وطن فروش را می‌دانند.

آنها که پیشرفت علمی ایران را در قله‌های رفیع کارآمدی در مراکز علمی، آن هم در حوزه دانش، نمایندگی می کنند، سرعت حرکت خود را طوری تنظیم کرده‌اند که جریان نفوذ برای اخلال در حرکت آنان به گردشان هم نمی‌رسند. 

آنها که حرکت سیاسی و فرهنگی جماعت 'دشمن‌شیفته' را رصد می‌کنند مراقبت خود را لحظه‌ای کرده‌اند و اجازه نمی‌دهند از این طریق آسیبی به انقلاب اسلامی برسد.

امروز این جریان نیرومند در دانشگاه چه در سطح دانشگاه و چه در سطح هیئت‌های علمی و اساتید مجرب، به نوعی حضور دارند که فرصت حرکت‌ ضدانقلابی و طرفداری از غرب را نه تنها متوقف بلکه به عقب رانده‌اند.

آنها با مقاومت دلیرانه خود تئوری فشار از بیرون و ضربه از درون را خنثی کرده‌اند و کشور با همه مشکلات در مسیر رشد و پیشرفت در سایه رهبری‌های داهیانه و هوشمندانه امام خامنه‌ای دام عزه همچنان به پیش می‌رود.

بازخوانی اهداف و مرام و اساس خروش انقلابی دانشجویان در سال 32 یک ضرورت برای جلوگیری از بازگشت استعمار و استبداد در ایران است. دست کسانی که در این عرصه نبرد می کنند را باید بوسید و با آنها همراهی و همزبانی کرد.

امروز جنبش دانشجویی در خط مستقیم اسلام و انقلاب و علیه امپریالیسم آمریکا و شیفتگان غرب همچنان به پیش می رود و احدی نمی‌تواند با سوزن‌بانی فکری آن را از مسیر اصلی‌اش منحرف سازد.

 

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 14

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 517406

  • بازديدکنندگان امروز : 522

  • کل بازديدکنندگان : 1055949

پیوندها