نسخه چاپي
1397/09/15 :: ١٤:٥٤ 

تحریم‌ها هیچ تاثیر منفی در رشد علمی ایران ندارند

دبیر اجرایی دومین کنگره بین المللی پزشکان قلب ایران گفت: در حالیکه برخی کشورها تلاش دارند ایران را تحریم کنند اما برگزاری کنگره‌ها علمی و حضور مهمانان خارجی در کشور نشان‌دهنده بی تأثیری تحریم‌ها در رشد علمی کشورمان است.

تحریم‌ها هیچ تاثیر منفی در رشد علمی ایران ندارند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، دکتر علیزاده؛ دبیر اجرایی دومین کنگره بین المللی پزشکان قلب ایران، ظهر امروز در حاشیه برگزاری این همایش با اشاره به سخنرانی 30 نفر از اساتید قلب و عروق کشورهای مختلف در این همایش سه روزه اظهار کرد: تفاوت این کنگره با سایر کنگره‌های تخصصی حوزه قلب, انجام برخی عملهای تخصصی جراحی قلب به صورت پخش زنده است. 

وی پخش زنده این عملهای جراحی قلب را موجب تبادل دانش نوین در این حوزه دانست و تصریح کرد: در بخش 'کت لب' در همین بیمارستان, جراحی‌هایی به صورت زنده انجام شده و برای حاضران به نمایش گذاشته می‌شود.

علیزاده یادآور شد: این کنگره با همکاری بسیاری از دانشگاه‌ها و دانشگاه علوم پزشکی و استان قدس رضوی برگزار می‌شود.

وی درباره برگزاری کنگره‌ای با این مضمون در قاهره متذکر شد: سطح علمی این کنگره و میهمانان حاضر در دومین کنگره بین المللی قلب ایران و اروپا بسیار بالاتر از کنگره قاهره است.

دبیر اجرایی همایش درباره تاثیر تحریمها بر برگزاری همایشهای بین‌المللی در کشورمان گفت: با وجود تحریمهای فراوان موفق به برگزاری این کنگره مهم  با حضور مهمانان خارجی و شاخص شده‌ایم و در حالیکه برخی کشورها تلاش دارند ایران را تحریم کنند اما برگزاری کنگره‌هایی از این دست و حضور مهمانان خارجی نشان‌دهنده بی تأثیری تحریمها در رشد علمی کشورمان است.

 

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 17

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 404522

  • بازديدکنندگان امروز : 1103

  • کل بازديدکنندگان : 806142

پیوندها