نسخه چاپي
1397/09/13 :: ١٦:٠٦ 
لطفی درکارگروه‌ تخصصی اقلیت‌های دینی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی:

در ایران اسلامی همه ید واحده هستیم

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه انسجام اقلیت های دینی در کشور بی همتا بوده و همدلی ملت ایران با فبل از انقلاب قابل مقایسه نیست گفت: در ایران اسلامی همه ید واحده هستیم.

 در ایران اسلامی همه ید واحده هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نشست کارگروه‌ تخصصی اقلیت‌های دینی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صبح امروز سه شنبه 13 آذرماه با حضور قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و جمعی از نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی و برخی از روحانیون و بزرگان ادیان توحیدی برگزار شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در ابتدای این جلسه با اشاره به این که همه هموطنان ایرانی که در جغرافیای این کشور زندگی می کنند، با هم متحد و ید واحده هستند، اظهار داشت: انقلاب اسلامی چهل سال پرافتخار و مایه مباهات را پشت سرگذاشته و در همه این سال ها، مردم ایران و اقلیت های دینی در همه سختی ها،  مشکلات و تلخی ها و شیرینی ها با هم سهیم و شریک بوده و با انسجام و همدلی  این مشکلات را پشت سر گذاشتند.

لطفی افزود: پیروان ادیان الهی در دوران دفاع مقدس و در همه مناسبت ها حضوری فعال داشتند و نقش ستودنی و تحسین برانگیزی را ایفا نمودند. هر کس با هر دین و مذهبی که در جغرافیای ایران اسلامی زندگی می کند، محترم است و به فرد فرد هموطنان ایرانی با هر اعتقادی که دارند و پیرو هر یک از ادیان توحیدی که هستند، می بالیم و افتخار می کنیم.

وی با اشاره به همدلی اقلیت های دینی و مردم ایران گفت: به خاطر این موهبت بی بدیل الهی، خداوند قادر متعال را شاکریم و این وحدت و همدلی را پاس می داریم.

لطفی یادآور شد: در سال 1357 و در نخستین روزهای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی،  اولین مصاحبه حضرت امام خمینی(ره) با یک خبرنگار آلمانی متمرکز  بر این مضمون بودکه همه ادیان توحیدی باید به طور مساوی از آنچه خداوند بر بندگان مقدر کرده بهرمند شوند و همه نیازهای آنان در حکومت اسلامی باید فراهم شود و برای انجام فرایض خود آزاد باشد و این امر برای حکومت اسلامی یک فرض و تکلیف است. در ذیل همین نگاه و تفکر است که در قانون اساسی کشورمان هم با صراحت بر این مطلب تاکید شده است و بحث حضور فعال و مشارکت اقلیت های دینی در قانون گذاری و مراکز تصمیم گیری کشور مطرح می شود و 40 سال با همین همدلی و صمیمیت زندگی کردیم و به یاری خدا این اتحاد و انسجام را ادامه خواهیم داد.

چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به مثابه مدیریت جنگ است

نصرت الله لطفی در ادامه سخنانش با اشاره به برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و شرایط حساس کنونی افزود: امسال برنامه های سالگرد انقلاب اسلامی و بزرگداشت ایام الله دهه فجر بر حسب اقتضائات زمانی متفاوت از سنوات قبل برگزار می شود.

وی در این خصوص توضیح داد: چهل، نماد بلوغ و تکامل است و برنامه های دهه فجر امسال صرفا با نگاه آیینی و جشن برگزار نمی شود، بلکه نگاه ما به این مراسم به مثابه مدیریت یک جنگ پیچیده است زیرا شرایط امسال شرایطی حساس و ویژه است و نظام سلطه با تحریم و انواع توطئه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی سعی دارد بین مردم و نظام شکاف ایجاد کند که البته در 40 سال گذشته موفق نشده است.

وی اضافه کرد: در جنگ تحمیلی ما از 48 کشور اسیر داشتیم، یعنی دهها کشور رسما در جنگ علیه ایران حضور داشتند. مانند امروز که در سوریه تحت ائتلاف و با رهبری آمریکا حضور دارند.

لطفی افزود: استکبار جهانی و نظام سلطه مشخصاً آحاد ملت ایران را هدف قرار داده و بنابراین هر کس در این جغرافیا حضور دارد، هدف قرار گرفته است. دشمنان ایران، امروز می خواهند میان مردم و نظام و قومیت ها و اقوام و پیروان ادیان تفرقه ایجاد کنند و ما نباید اجازه بدهیم این انسجام و اتحاد تحت تاثیر این تحریکات دشمن قرار بگیرد.

افلیت های دینی تبلیغات بیگانه را خنثی کردند

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به اینکه مواضع اقلیت های دینی کشورمان، تبلیغات بیگانگان را خنثی کرده است،خاطرنشان کرد: برخی مدعیان حقوق بشر با ادعای دروغ سعی در ایجاد تفرقه میان ملت ایران دارند که طرح مواضع اقلیت های دینی در قالب بیانیه و مصاحبه ها این تبلیغات را خنثی کرده است.

وی با اشاره به اینکه مناطق عشایری و اقلیت ها قبل از انقلاب اسلامی جایگاهی در تصمیم گیری ها نداشتند، گفت: مناطق سیستان و بلوچستان و پیروان ادیان توحیدی جایگاهی در مراکز تصمیم گیری و دربار و حاکمیت کشور نداشتند اما امروز افتخار می کنیم که همه در کنار یکدیگر صمیمی، متحد و منسجم هستیم.

لطفی اظهار داشت: برخی بهائیت را به غلط به عنوان یک دین مطرح می کنند و ما آن را به عنوان یک حزب همراه رژیم صهیونیستی می دانیم و به نام دین به رسمیت نمی شناسیم و با سایر ادیان توحیدی  متحد و یکپارچه زندگی می کنیم.

وی با بیان این که  نظام سلطه و آمریکا، مردم ما را با سیاه نمایی و بزرگ نمایی مشکلات و تحمیل شرایط سخت اقتصادی و تحریم های ظالمانه هدف قرار داده است تصریح کرد: اتحاد و انسجام ملی مایه افتخار است و ما باید آنچه را که موجب این انسجام، استحکام و پیوند ناگسستنی است، تقویت و ترویج کنیم.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور تاکید کرد: در برگزاری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به یک مراسم تشریفاتی اکتفا نکیم.

وی افزود: بالای 80 درصد جمعیت ایران شرایط قبل از انقلاب را درک نکرده اند و صدها شبکه ماهواره ای فارسی زبان برای ایجاد شک و شبهه و تطهیر رژیم سراسر ذلت پهلوی در حال فعالیت هستند، بنابراین لازم است برای خنثی سازی این توطئه، کارهای نو انجام دهیم و با برنامه های متنوع تبیینی کشورمان را با بقیه کشورهای مدعی حقوق بشر مقایسه کنیم و این آزادی ها و صمیمیت و انسجام و همدلی را در قالب همایش، مصاحبه، گفتمان و غیره تقویت و بیان کنیم تا دشمن به دروغ با طرح حقوق بشر ما را متهم نکند تا به یاری خدا و انسجام و با افتخار از این پیچ تاریخی عبور کنیم.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 10

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 513526

  • بازديدکنندگان امروز : 175

  • کل بازديدکنندگان : 1043481

پیوندها