نسخه چاپي
1397/09/13 :: ١٥:٤٥ 

اجرای فرامین مقام معظم رهبری مهم‌ترین اولویت جنبش دانشجویی است

دبیرکل اتحادیه مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مهم‌ترین اولویت جنبش دانشجویی، اجرای فرامین مقام معظم رهبری و رعایت قانون اساسی است.

اجرای فرامین مقام معظم رهبری مهم‌ترین اولویت جنبش دانشجویی است

جنبش دانشجویی از حادثه‌ای که در سال ۱۳۳۲ اتفاق افتاد و سه تن از دانشجویان در اعتراض به ورود ریچارد نیکسون به ایران به شهادت رسیدند، شکل جدی‌تری به خود گرفت.

وی ادامه داد: دانشجو قشر بیدار جامعه است و به تعبیر شهید بهشتی، دانشجو مؤذن جامعه است و اگر خواب بماند نماز جامعه قضا می‌شود؛ بنابراین باید تشکل‌های دانشجویی در خصوص بصیرت افزایی تحرک بیشتری داشته باشند.

دبیرکل اتحادیه مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اخیراً حضرت آقا برای جوان‌ها و دانشجویان فرمان آتش به اختیار صادر کردند و به تعبیر ایشان جوان‌ها مشکل نیستند بلکه راه‌حل مشکلند؛ در این زمینه دانشجویان در قالب تشکل‌های دانشجویی وظیفه خطیری دارند.

عاصم افزود: ذاتاًَ دانشجو و فعالین تشکل‌های دانشجویی آزادیخواه هستند و در هیچ شرایطی زیاده‌خواهی دشمن را برنمی‌تابند؛ آمریکا، رژیم صهیونیستی و رژیم آل سعود تحرکات ضد بشری را در یمن، فلسطین، سوریه و عراق به راه انداخته‌اند و سعی دارند منابع کشورها را غارت کنند. درواقع استکبار جهانی به دنبال برده‌داری نوین است.

وی در خصوص اتحادیه‌های دانشجویی گفت: اتحادیه دانشجویی، مجموعه‌ای از تشکل‌های دانشجویی است؛ وقتی‌که کار، جمعی و شورایی باشد تأثیرگذاری آن بیشتر خواهد بود. لذا تشکل‌های دانشجویی باید با صدای واحد، حرف خودشان را به گوش مسئولین برسانند.

دبیرکل اتحادیه مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: بزرگ‌ترین آسیبی که جنبش دانشجویی می‌تواند با آن مواجه شود، نداشتن استقلال است؛ تشکل‌های دانشجویی نباید بگذارند که احزاب و جریان‌های سیاسی در آن‌ها نفوذ کنند و بخواهند اهداف خودشان را از طریق جنبش دانشجویی جلو ببرند. تا زمانی که جنبش دانشجویی استقلال دارد و فرامین رهبری را اجرا می‌کند، به مشکلی برنمی‌خورد.

عاصم در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر در اتحادیه مجمع اسلامی دانشجویان، بیشتر به آموزش کار تشکیلاتی پرداخته می‌شود و به‌‌زودی دریکی از واحدهای دانشگاهی، اجلاسی برگزار خواهیم کرد که موضوع آن آموزش کار تشکیلاتی و سیاسی است.

خبرگزاری آنا


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 17

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 404516

  • بازديدکنندگان امروز : 1092

  • کل بازديدکنندگان : 806131

پیوندها