نسخه چاپي
1397/07/18 :: ٠٨:٢٩ 

جنایات آمریکا علیه ملت ایران و 40 سال مقاومت و پایداری

لیستی از جنایات آمریکا علیه ملت ایران در قبل از انقلاب اسلامى‏، در دوران انقلاب و در قالب جنگ نرم را از نظر می‌گذرانید.

جنایات آمریکا علیه ملت ایران و 40 سال مقاومت و پایداری

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، لیستی از جنایات آمریکا علیه ملت ایران را در 3 بخش قبل از انقلاب، پس از انقلاب و جنایاتی که در قالب جنگ روانی، اقتصادی و تحریم های ناعالانه و عهدشکنی های مکرر در 40 سال گذشته علیه ملت ایران انجام  داده را به صورت اجمالی منتشر کرد که در ادامه به فهرست این جنایات که هر یک تبعات و آسیب های فراروانی را به دنبال داشته اشاره شده است.

الف - قبل از انقلاب اسلامى‏

۱) کودتاى ۲۸ مرداد ۱۳۳۲

۲) به تاراج بردن ثروت ملی

۳) حمایت و تحکیم پایه‏ هاى حکومت استبدادى شاه‏

۴) تأسیس سازمان مخوف ساواک‏

۵) کشتار هزاران تن از مردم در قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ به بعد

۶) تحمیل قانون کاپیتولاسیون و تحقیر ملت بزرگ ایران‏

 ب - دوران پس از انقلاب‏

 در قالب جنگ سخت‏:

۷) تبدیل سفارت به لانه جاسوسى‏

۸) مصادره اموال ایران‏

۹) حمله نظامى در واقعه طبس‏

۱۰) حمایت از کودتاهای مختلف از جمله کودتاى نوژه‏

۱۱) چراغ سبز به صدام براى حمله به ایران‏

۱۲) حمایت تسلیحاتى و اطلاعاتى از صدام در ۸ سال جنگ تحمیلى‏

۱۳) تأمین سلاح‏هاى شیمیایى عراق علیه ایران‏

۱۴) حمله آمریکا به کشتی ها و سکوهاى نفتى ایران‏

۱۵) ساقط کردن هواپیماى مسافربرى ایران‏

۱۶) حمایت از سازمان منافقین‏

۱۷)اعمال تحریم ‏هاى ظالمانه علیه ملت ایران

‏۱۸) حمایت از گروهک‏ هاى تروریستى بویژه در مرزهاى ایران‏

 در قالب جنگ نرم‏:

۲۰) تهاجم فرهنگى و جنگ نرم علیه ملت ایران‏

۲۱) ساخت فیلم‏هاى ضد ایرانى و ضد اسلامى‏

۲۲) تهدید مستمر ملت ایران بوسیله راه اندازی صد‌ها شبکه ماهواره ای

۲۳) حمایت آمریکا از هر گونه فتنه و اغتشاش در سالهاى ۷۸، ۸۲، ۸۸

۲۴) ترور دانشمندان هسته ‏اى ایران‏

۲۵) عهدشکنی های مکرر و خروج ار معاهده های بین المللی به صورت یکجانبه

 

آمریکایی‌ها 40 سال است برای مبارزه با ملت ایران هزینه‌ می‌کنند، اما نه تنها فایده‌ای نبرده‌اند بلکه خود در حال فروپاشی هستند

رژیم صهیونیستی با همدستی آمریکا هر روز یک توطئه و دسیسه علیه ملت ایران تدارک می بیند. یک ائتلاف عبری، عربی و غربی طی 4 دهه گذشته بویژه همین سال‌های اخیر علیه ملت هر چه رشته می کنند بلافاصله به‌دنبال هوشمندی واقتدار ملت ایران و برخورد مشت آهنین فرزندان ایران زمین پنبه می شود.

صهیونیست‌ها در اتاق جنگ اقتصادی واشنگتن در وزارت خزانه داری آمریکا از طراحان اصلی توطئه علیه ملت ایران هستند. آنها اخیراً تحت عنوان «فشار کوتاه مدت خورد کننده» خواب‌هایی دیده اند  که تعبیر نمی شود.

 آنها معتقدند هرکاری صورت گرفته که نوعی شکاف در حاکمیت ایجاد کنند به نتیجه نرسیده است. آنها می گویند فشار باید علیه ملت صورت گیرد تا شکاف حاکمیت و ملت پدید آید و نام آن را گذاشته اند «تهدید موجودیتی»! تهدید موجودیتی یعنی «دز تحریم‌ها و فشارها» طوری تنظیم شود که ملت بین تن دادن به «تسلیم» و «مقاومت» یکی را انتخاب کند.

رژیم اشغالگر قدس با تکیه بر سرویس‌های جاسوسی و با اتکاء به منافقین معتقد است تقسیمات کشوری، مسائل قومی، مباحث زیست محیطی و مشکلات معیشتی مردم این ظرفیت را بوجود آورده است که چنین شکافی بین مردم و حاکمیت پدید بیاید.

آمریکایی‌ها در بدعهدی و نقض عهد تا آنجا پیش رفته اند که حتی پیمان‌های خود را با هم پیمانان جهانی که چند سال پیش از آنها به عنوان 'جامعه جهانی' یاد می کردند زیرپا گذاشته اند.

منافقین در 30 خرداد 60 به ملت ایران اعلام جنگ مسلحانه کرد و 17 هزار نفر از مردم مظلوم کوچه و بازار گرفته تا عالی ترین مقامات کشور به خاک و خون کشید. آمریکا در  همه جنایات منافقین شریک است و هنوز هم از این جریان دفاع می کند.

ملت در برابر شرارت ترور و تروریست‌ها ایستاد و آنها را به خاک سیاه نشاند و در عملیات مرصاد در روزهای پایانی جنگ شمار زیادی از آنها را به جهنم مجازات الهی فرستاد.

 امروز فریادهای آگاهی بخش و روشنگرانه شهید بهشتی و یاران باوفای او در گوش ملت زنده است که فرمود:'ای آمریکا از ملت ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.' شهید بهشتی به تعبیر امام امت یک 'ملت' بود.

او نماد ایستادگی ملت ما در برابر آمریکا و نوکران داخلی آن بود. امروز شهید بهشتی الگوی ایستادگی دولت و ملت ما در برابر آمریکاست و این الگو تا ظهور حضرت حجت (عج)  پایدار خواهد ماند. یک راه بیشتر بر سر راه ملت نیست و آن ایستادگی و مقاومت و به زانو درآوردن آمریکاست.

فروپاشی آمریکا!

نقل است هنری کیسینجر وزیر خارجه اسبق آمریکا اخیراً گفته؛ اوضاع جهان و نوع مناقشات آن شبیه آرایش قدرت‌های جهان قبل از آغاز جنگ دوم جهانی است. او همچنین گفته است؛ اوضاع داخلی آمریکا هم شبیه دوران گورباچف آخرین رئیس جمهور اتحاد جماهیر شوروی است. جرج سوروس هم همین نظر را دارد. جوزف نای استراتژیست دموکرات آمریکایی نیز پیش بینی کرده است؛ امپریالیسم آمریکا به زودی فرومی پاشد.
اگر این تحلیل درست باشد جهان لیبرالیسم و سرمایه‌داری غرب به روایت اینان، در حال فروپاشی است. هم از درون و هم از بیرون!
آثار و علائم این فروپاشی از فروریزی قراردادها و پیمان‌های آمریکا با شرکای خود شروع شده است. آمریکایی‌ها آشکارا می‌گویند حاضر نیستند هزینه سرپا نگه ‌داشتن ناتو را که همچون دژی برای صیانت از جهان سرمایه داری ایجاد کرده اند، بپردازند.
لگدی که ترامپ به قراردادها و پیمان‌های تجاری با شرکای خود زده است، زلزله‌ای در حقوق بین‌الملل و مناسبات دولت‌ها و ملت‌ها پدید آورده است.
نخبگان آمریکایی می‌ گویند زیرساخت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در آمریکا نیاز به نوسازی دارد، اگر این کار صورت نگیرد، قبل از فروریزی، با خطر فروپاشی و گسست روبه‌رو هستیم.

 

 

یادداشت/ محمدکاظم انبارلویی

منبع: خبرگزاری فارس با دخل و تصرف


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 9

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 447381

  • بازديدکنندگان امروز : 126

  • کل بازديدکنندگان : 878062

پیوندها