نسخه چاپي
1397/07/08 :: ١٤:١١ 
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در استان سیستان و بلوچستان:

وظیفه امروز ما دفاع در جنگ ترکیبی و هوشمند نظام سلطه است

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: نظام سلطه با سیاست های خصمانه جنگی ترکیبی از فشارهای اقتصادی، عملی و روانی با هدف براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران به راه انداخته که وظیفه همه ما امروز حضور در سنگر دفاع مقدس و مقابله با این جنگ هوشمند است.

وظیفه امروز ما دفاع در جنگ ترکیبی و هوشمند نظام سلطه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، گردهمایی اعضای شورای سیاستگذاری و راهبری ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان یکشنبه هشتم مهرماه با حضور نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور، آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی مدیر حوزه دارالعلوم و امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان، مولوی نذیر احمد سلامی نماینده اهل سنت مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، شماری از امامان جمعه، فرمانداران، مسئولان و علمای اهل تشیع و تسنن در سالن خاتم استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در این نشست اظهار کرد: ضروری است بپذیریم در یک مقطع بسیار حساس هستیم و شرایط عادی نیست، این دوران حساس ترین مقطع تاریخ بشریت است و باید با این نگاه در راستای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حرکت کنیم.

وی ادامه داد: هیچ فرضیه بالاتر از اسلام نیست، امام حسین(ع) هم برای حفظ اسلام شهید شد، با همین استدلال حفظ جمهوری اسلامی هم از اوجب واجبات است.

نصرت الله لطفی گفت: چهل سالگی انقلاب را از این منظر ببینید که ما هشت سال دفاع مقدس را پشت سرگذاشته و می‌گذاریم و امروز جنگ دیگری بر ما تحمیل شد با محوریت آمریکا در راستا براندازی نظام که مستقیما امید و آینده مردم را مورد هدف قرار دادند.

وی افزود: آمریکا تلاش می کند نسبت به کارکرد ۳۹ساله انقلاب اسلامی سیاه نمایی کند اما در مقابل ما برای دفاع از نظام کاملا دستمان پر است با تمام کاستی ها و مشکلات اقتصادی، در بهترین شرایط اقتدار هستیم.

این مقام مسئول ادامه داد: به هیچ عنوان پیشرفت ما با قبل  از انقلاب و خیلی از کشورهای صنعتی قابل مقایسه نیست، اما دشمن با جنگ روانی از طریق تکیه برمشکلات اقتصادی تلاش می‌کند ابهام ایجاد کند، بخشی از مشکلات اقتصادی جنگ روانی بیش نیست.

وی افزود: آن گرانی فروشی که ساعتی قیمت کالا را تغییر می‌دهد جز این است که نقش پیاده نظام دشمن را بازی می‌کند، نظام سلطه از طریق فشار روانی امید را تبدیل به یاس می‌کند و خروجی آن می‌شود جدایی مردم از حاکمیت چون نظامی که متکی بر مردم است غیر قابل تجزیه است از این رو دشمن دست روی این موضوع گذاشته است.

نصرت الله لطفی اضافه کرد: آمریکا برای تسلط بر منطقه هفت تریلیون دلار هزینه کرد اما دستاوردی نداشت چون نقطه استراتژیک و‌ژیوپولتیکی است و علت عدم موفقیت آن نفوذ ایران در منطقه است آمریکا تلاش می‌کند نفوذ ایران را در منطقه ازبین ببرد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب یعنی حضور در عرصه دفاع مقدس، حضور در سنگر مبارزه با نظام سلطه،به سبب اهمیت موضوع از همه مقامات تقاضا این بود با تمام اختلاف نظرها در این سنگر ید واحد باشید، اختلاف سیاسی و‌سلیقه باید کنار برود، ماموریت ما تبیین دستاوردها انقلاب اسلامی، ارائه کارنامه چهل ساله نظام برآمده از انقلاب اسلامی و احصاء شبهات و پاسخ منطقی به شبهات است.

 

آیت الله سلیمانی:
انقلاب اسلامی ما خروج از ظلمت و حرکت به سمت نور بود

آیت الله عباسعلی سلیمانی نیز در جلسه اعضای شورای سیاستگذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ذات اقدس ربوبی زندگی پیامبران را الگوی این امت قرار داد.

امام جمعه زاهدان افزود: ماموریت پیامبران هدایت مردم از ظلمات به سوی نور بود که هر کدام از اینها 2مسیر را پیش روی بشر قرار می دهد.

آیت الله سلیمانی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران نیز با رهبری فقیه جامع الشرایط که موجی از آگاهی و بیداری را در جهان به راه انداخت نمونه هدایت مردم از ظلمات به نور است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان ادامه داد: بدون تردید باید جامعه ای که در گذشته مستشاران بیگانه را پذیرفته بود و به آنان حق توحش پرداخت می کرد اما امروز مستقل ترین جامعه امروز در دنیاست را باید مصداق نور نامید.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروز در جامعه ما مشکلات مختلفی وجود دارد، گفت: ایران اسلامی اکنون جامعه ای است که هیچ قدرتی توان مداخله در سرنوشت آن را ندارد.

آیت الله سلیمانی تصریح کرد: بخشی از مشکلات فعلی جامعه به شرارت ها و بخشی به سوء مدیریت برمی گردد که باید با برنامه ریزی مدیریت شود.

**مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی بیداری ملت ها بود

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم و امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان نیز در این گردهمایی گفت: نعمت های زیادی از طریق انقلاب اسلامی به جامعه و ملت ما رسیده که مهمترین آن بیداری جهان اسلام و همه جوامع دنیاست.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی افزود: انقلاب اسلامی ایران مردم دنیا را بیدار کرد تا برای مطالبه حق و حقوق خود به پا خیزند و با توکل بر خداوند به اراده و نیروی خود اعتماد کنند.

وی ادامه داد: این بیداری در سطح وسیعی شکل گرفت و بسیاری از قیام ها در دنیا با الگوبرداری از انقلاب اسلامی اتفاق افتاد.

امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان خاطر نشان کرد: در کنار برشمردن دستاوردهای انقلاب اسلامی باید درباره مشکلات موجود نیز صحبت کنیم و به دنبال راهکار باشیم.

مولوی اسماعیل زهی اظهار داشت: باید از صاحبنظران داخلی در حل مشکلات کمک خواست تا با مدیریت صحیح از این شرایط عبور کنیم.

وی با اشاره به معضل گرانی تصریح کرد: گرانی به جایی رسیده که دیگر کمرشکن است و دیگر در حد توانایی سرمایه داران هم نیست چه برسد به قشر متوسط و پایین جامعه که تحمل این وضعیت برای آنان بسیار سخت است.


** همراهی مردم و مسئولان راهکار خروج از بحران است

نماینده اهل سنت مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری نیز در این نشست گفت: امت و نظام ما چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را تجربه می کنند و دشمن به زعم خود بهترین فرصت را انتخاب کرده است.

مولوی نذیر احمد سلامی افزود: در برابر این هجمه های دشمنان اگر رویه انقلابی خود را مانند گذشته حفظ کنیم جای هیچ نگرانی نیست.

وی تصریح کرد: عامل پیروزی انقلاب اسلامی و رسیدن به چهلمین سالگرد آن هم با وجود خیل عظیم مشکلات و تحریم ها حرکت کردن در مسیر قرآن است.

نماینده اهل سنت مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: قرآن برای مقابله با دشمنان 2 مسیر با خدا بودن و با مومنان بودن را ترسیم کرده است.

مولوی سلامی با اشاره به اینکه در طول همه این سالها ملت ایران با نظام اسلامی همراهی کرده است، تصریح کرد: امروز نیز برای عبور از همه این مشکلات مسئولان باید با مردم همراهی کنند.

به گفته وی آشنایی و شناخت اهداف دشمن، بازگو کردن دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی، اتخاذ اقدام موثر و مناسب برای جلوگیری از سمپاشی رسانه های معاند، تلاش برای جلب رضایت مردم از جمله راهکارهای موثر برای مقابله با هجمه دشمنان در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی است.

 


 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 16

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 337392

  • بازديدکنندگان امروز : 155

  • کل بازديدکنندگان : 705141

پیوندها