نسخه چاپي
1397/07/05 :: ١٣:٣٧ 

محفل شعر « خاکریز عطش » در ایلام برگزار شد

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، محفل شعر و خاطره با عنوان خاکریز عطش در ایلام برگزار شد .

محفل شعر « خاکریز عطش » در ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان  ایلام ، جانشین فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان در این محفل گفت: عاشورا آتشفشان نیمه خاموش است که هیچ‌گاه خاموش نمی‌شود و نه‌تنها خاموش نمی‌شود بلکه امروز همه جریان‌های آزادی‌خواه متأثر از فرهنگ عاشوراست.

سرهنگ جمال شاکرمی اظهار کرد: دوران هشت سال دفاع مقدس مستندی از حادثه عظیم و درس آموز عاشورای حسینی است.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت هنر به‌ویژه شعر در نشر ارزش‌های دینی و دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، اظهار کرد: بسیج هنرمندان و سایر مجموعه‌های فرهنگی به مقدار بیشتری به ابعاد شخصیتی شهدای دفاع مقدس بپردازند که می‌تواند الگویی بسیار خوبی برای نسل‌های آینده جامعه باشند.

وی تصریح کرد: شعر مابعد از انقلاب اسلامی، یک‌روند جدید به خود گرفت که متأثر از زر و زور نبود و در دوره بعد از انقلاب وارد مفاهیم جدیدی شد و مفاهیم جدیدی از شاعران عزیز بیان شد که علت آن تأثیرپذیری انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از حادثه عظیم عاشورا بوده است.

جانشین فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام، ابراز کرد: هشت سال دفاع مقدس متأثر از عاشوراست، عاشورا آتش‌فشان نیمه خاموش است که هیچ‌گاه خاموش نمی‌شود و نه‌تنها خاموش نمی‌شود بلکه امروز همه جریان‌های آزادی‌خواه متأثر از فرهنگ عاشوراست.

سرهنگ شاکرمی، افزود: شعر در دوره دفاع مقدس از حالت عاطفی و احساسی فاصله گرفت، نه آنکه شعرا به این قالب نمی‌پرداختند، بلکه کمتر می‌پرداختند اما در جریان جدید از انقلاب اسلامی، جریان شعری از قالب عاطفی عبور و وارد بصیرت افزایی شد و باید گفت که هیچ کار فرهنگی و هنری به‌اندازه شعر تأثیرگذار نیست و بسیار قابل‌تحسین است.

وی، بابیان اینکه شعر دارای مضامین بلند است و یک شعر کار یک سخنرانی بلندمدت را به‌خوبی انجام می‌دهد، گفت: دفاع مقدس واژه‌هایی مانند ایثار، شهادت‌طلبی را به منصه ظهور رساند و تنها شعرا می‌توانند این مفاهیم را باهنر منتقل کنند و باید زمینه‌های لازم برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این قالب شعری فراهم شود.

وی در ادامه با اشاره به حادثه تروریستی اهواز، یادآور شد: حادثه تروریستی اهواز از باطن آدم‌های خوار و ذلیل با باطن زشت شکل گرفت که ان شاالله در اولین فرصت سیلی محکمی خواهند خورد و دشمنان به‌خوبی می‌دانند که هر جا گفتیم انتقام می‌گیریم به‌خوبی انتقام گرفته‌ایم.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان ایلام نیز در این محفل شعر، اظهار کرد: هنر و شعر یکی از بهترین ابزارها در راستای انتقال مفاهیم ارزشی و دفاع مقدس است که باید زمینه‌های لازم را برای توسعه و بسط این ارزش‌ها در قالب هنر فراهم کرد.

حجت‌الله منصور بیگی بابیان اینکه این محفل شعر با مناسبت ایام محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزارشده است، ابراز کرد: در محفل شعرهایی که در شهرستان برگزارشده بود نفرات برتر هر محفل انتخاب و در این محفل با ارائه آثار برتر از آنان تجلیل می‌شود.

گفتنی است در پایان این محفل شعر که با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری استان ایلام، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، بسیج هنرمندان و انجمن شعر بسیج هنرمندان استان ایلام برگزار شد از 15 نفر از شاعران برتر با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی استان تجلیل شد.


وی با اشاره به اینکه این افراد در قالب تروریست در برابر عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت ایران عددی نیستند، گفت: انقلاب اسلامی ایران برگرفته از نهضت عظیم عاشوراست که در این حادثه به دنبال ایجاد تفرقه در بین اقوام در خوزستان بودند اما با شرکت گسترده مردم در مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز، این توطئه آنان خنثی شد.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 15

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 476697

  • بازديدکنندگان امروز : 897

  • کل بازديدکنندگان : 939982

پیوندها