نسخه چاپي
1397/07/02 :: ١١:٥٦ 
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در استان سمنان:

خون شهدای اهواز پایمال نمی‌شود/ برگزاری جشن‌های 40 سالگی انقلاب اسلامی با محوریت تبیینی و آیینی

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: تمام برنامه‌ها و جشن‌های چهلمین سال انقلاب اسلامی ایران با دو محوریت تبیینی و آیینی برگزار می‌شود.

خون شهدای اهواز پایمال نمی‌شود/ برگزاری جشن‌های 40 سالگی انقلاب اسلامی با محوریت تبیینی و آیینی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ،نصرت الله لطفی در جلسه شورای سیایت‌گذاری و راهبردی گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان سمنان که در دفتر امام جمعه سمنان با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و معاونین استاندار و جمعی از مسوولین استانی برگزار شد، افزود: ستاد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی مختص به ایام 10 روزه دهه مبارک فجر نیست، بلکه کار وسیع‌تر و بزرگتر از یک بازه زمانی ده روزه خواهد بود و برنامه‌ها برای یک سال از فجر 96 تا فجر 97 برنامه‌ریزی شده است.

وی اضافه کرد: جشن‌های 40 سالگی انقلاب اسلامی با دو محوریت تبیینی شامل تبیین دستاورد های انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی و آیینی شامل برگزاری باشکوه جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی در ایام دهه مبارک فجر 97 خواهد بود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور ادامه داد: در همین راستا 21 کارگروه در مرکز ستاد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و 13 کارگروه در استان ها تشکیل شده و به فعالیت می‌پردازند.

نصرت الله لطفی با بیان اینکه شرایط حال حاضر در کشور ما یک شرایط کاملاً استثنایی و ویژه است،گفت: عبور از این مقطع، یک انسجام، وحدت و همدلی ملی را می‌طلبد.

وی ادامه داد: در چهل سالگی انقلاب اسلامی باید با وحدت و اتحاد دور هم جمع شویم چرا که اسلام و کیان اسلام هدف دشمن قرار گرفته است و در این شرایط باید ید واحده باشیم.

وی با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب به صراحت اعلام کرده بودند که انقلاب اسلامی ایران چهل سالگی خود را نمی‌بیند، تصریح کرد: در اسفند سال گذشته حدود 296 شبکه ماهواره‌ای و برون‌مرزی علیه دستارودهای نظام و حاکمیت شبه افکنی می‌کردند، الآن این تعداد شبکه خارجی به بیش از 300 شبکه رسیده است که اقدام به شبه افکنی علیه دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌کنند، لذا از این لحاظ تبین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی که غیرقابل انکار است و کارنامه درخشان دولت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران کاملاً قابل دفاع است، ضرورت و اهمیت ویژه‌ای دارد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور اظهار داشت: تنزل اعتماد مردم به حاکمیت و دولت، تشدید رذالت‌های خبیثانه و شیطنت های بزرگ علیه نظام، جدایی مردم از حاکمیت و دولت و تفرقه‌افکنی بین مردم و مسوولین از جمله اهداف و توطئه‌های دشمن است که برای رسیدن به اهداف شوم خود ترفند‌های زیادی به کار می‌گیرد، اما امروز با توانمندی ایران و قدرتمندی ایران، از جنگ ناامید شده‌اند و به جنگ روانی و اقتصادی روی آورده‌اند.

نصرت الله لطفی افزود: با به این نکته باور داریم که برای دفاع و تبیین دستاوردهای نظام و ارائه کارنامه درخشان جمهوری اسلامی در این چهل سال کاملاً دستمان پر است و انشاءالله دشمن بیشتر از هر زمان دیگر نامید تر و مأیوس‌تر خواهد شد، 40 سالگی انقلاب اسلامی ایران ثمره خون شهیدان زیادی است که تقدیم کرده‌ایم، 40 سالگی این انقلاب ثمره و حاصل خون شهدای امروز اهواز است که خون‌شان پایمال نخواهد شد.

 

 جشن‌های چهل سالگی انقلاب با تبیین دستاوردهای نظام همراه باشد

آیت‌الله سید محمد شاهچراغی در همایش شورای سیاست‌گذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان سمنان برگزار شد اظهارداشت: مراسم چهل‌سالگی انقلاب باید به‌خوبی برگزار شود و باید جشن چهل‌سالگی انقلاب را به دنیا نشان دهیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در طول این چهار دهه دستاوردهای بزرگی داشته است گفت: باید این دستاوردها به‌خوبی برای مردم تبیین و تشریح شود.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان بر ضرورت عزم همگانی برای برگزاری مراسم چهل‌سالگی انقلاب تأکید کرد و گفت: همه دستگاه‌ها و نهادها باید در این راستا برنامه‌های خود را اعلام کنند.

آیت‌الله شاهچراغی با تذکر اینکه امروز دشمن می‌خواهد با استفاده از حربه ناامیدی مردم را از نظام جدا کند گفت: با تبیین درست دستاورهای انقلاب باید به مردم امید داد.

وی حفظ وحدت و همدلی را مهم‌ترین گزینه برای توطئه‌های دشمنان دانست و گفت: دشمن قصد ناامید کردن مردم را در چهل‌سالگی انقلاب دارد و از این رو باید با حفظ همدلی و انسجام در کشور این توطئه دشمن را ناکام گذاشت.

 

استاندار سمنان:

دشمن در کمین است مردم را از انقلاب اسلامی مأیوس کند

در ادامه این همایش سید شهاب‌الدین چاوشی استاندار سمنان  حادثه تروریستی اخیر در اهواز را محکوم کرد و اظهارداشت: موضع برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس نسبت به این حادثه تروریستی نشاندهنده نقش آنها در این امر دارد.

‌استاندار سمنان با بیان اینکه باید دستاوردهای انقلاب در چهل سالگی آن به خوبی تبیین شود، افزود: با همه مشکلات که در تمام این مدت پشت سر گذاشتیم خیلی حرف برای گفتن داریم و باید این دستاوردها را به زبان بگوییم که جوانان و نسل امروز آن را بفهمند.

چاوشی خاطرنشان کرد: به برکت انقلاب اسلامی ایران کشورمان احیا شد و کشوری که در همه شئون وابسته بود به کشوری دارای استقلال تبدیل شد و این استقلال ملی ما ارزشمند است.

وی با اشاره به دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ایران گفت: هیچ نقطه‌ای از دنیا نیست که برای همه روستاها لوله‌کشی گاز انجام شده باشد و این در حالی است که در ایران حتی برای روستاهای دارای 25 خانوار نیز لوله‌کشی گاز انجام شده و این روستاها از نعمت گاز طبیعی برخوردارند و این دستاوردهای عظیم باید به نسل جوان تفهیم شود که این انقلاب چه کرده است.

عالی‌ترین مقام ‌دولت در استان سمنان با بیان اینکه در چهل سالگی انقلاب گرایش سیاسی و جناحی مطرح نیست و تنها موجودیت نظام مطرح است تصریح کرد: اگر دچار تنش شویم همه بازنده هستیم.

چاوشی دولت را ستون فقرات نظام دانست و گفت: دشمن در کمین است که مردم را از انقلاب مأیوس کند و اگر ما هم به دشمن کمک کنیم دیگر گرفتن جشن چهل سالگی انقلاب معنایی ندارد.

وی با بیان اینکه امروز دشمن علیه کشور ایران جنگ روانی و اقتصادی راه انداخته است اضافه کرد: دشمن با استفاده از فضای مجازی جنگ تمام عیار علیه کشور جمهوری اسلامی ایران به راه انداخته است و اگر دنبال حل مشکل نباشیم آسیب می‌خوریم.

استاندار سمنان با بیان اینکه جشن چهل سالگی انقلاب باید با محوریت مردم انجام شود گفت: امروز بیش از همه به همراهی مردم نیاز داریم و بیش از هر چیزی باید به دلجویی مردم بپردازیم.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 14

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 337441

  • بازديدکنندگان امروز : 214

  • کل بازديدکنندگان : 705200

پیوندها