نسخه چاپي
1397/07/01 :: ١٥:١٠ 
نصرت الله لطفی در استان آذربایجان غربی:

تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی ماموریت مهم مسئولان در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: دشمن متوجه شد که انقلاب متکی بر مردم را نمی‌تواند از بین ببرد برای همین بر مردم تمرکز کرده تا آنها را نسبت به نظام دلسرد و مایوس کند.

تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی ماموریت مهم مسئولان در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نصرت‌الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در همایش شورای سیاستگذاری و راهبردی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در مصلی امام خمینی(ره) ارومیه برگزار شد اظهار کرد: مقطع کنونی که در آن زندگی می‌کنیم بسیار سرنوشت‌ساز و استثنایی است اما با وجود تبلیغات رسانه‌ای غرب که قصد شبهه‌افکنی در جامعه را داشته و کمی‌ها و کاستی‌ها را بیش از اندازه بزرگنمایی می‌کنند، دست انقلاب برای ارشاد جوانان پر است.

وی افزود: بنابراین باید حساسیت زمان کنونی را درک کرده تا بتوان به وظایف خود به صورت جدی عمل کرد و در این راستا باید دشمن را به خوبی شناخته و برای مقابله با آن خود را آماده کرد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) به عنوان مرجع جامع‌الشرایط، اهمیت حفظ اسلام را بازگو کرده است گفت: ایشان فرموده اند که هیچ تکلیفی بالاتر از حفظ اسلام و جمهوری اسلامی نیست.

وی با بیان اینکه هم اکنون 80 درصد جمعیت ایران در سنین پیش از انقلاب اسلامی متولد شده و برای همین صدها شبکه ماهواره‌ای برای القاء عدم کارآمدی نظام دینی به وجود آمده‌اند اظهار کرد: با توجه به این مسائل، باید مردم را نسبت به نظام اسلامی امیدوار کرد چون تکلیف الهی است و امروز دشمن، مردم را هدف قرار داده چون از سایر راه‌ها هیچ نتیجه‌ای نگرفته و خود نیز بدان اذعان و اعتراف کرده است اما با توجه به اینکه دریافته است که انقلاب متکی بر مردم را نمی‌تواند از بین ببرد برای همین بر مردم تمرکز کرده تا آنها را نسبت به نظام دلسرد و مایوس کند.

نصرت الله لطفی با تاکید بر اینکه باید مشوق مردم برای حضور بامعنا و پرشور در صحنه باشیم افزود: بی شک تاثیر حضور مردم در راهپیمایی‌ها بیش از حضور در انتخابات است چون جنبه مردمی بودن نظام در راهپیمایی‌ها پررنگ‌تر از انتخابات بوده و در آن مردم با آرمان‌های امام خمینی(ره) و رهبری تجدید میثاق دوباره می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال گذشته 200 شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان فعالیت می‌کرد گفت: این در حالی است که هم اکنون به 296 شبکه رسیده تا با تمرکز بر مشکلات مردم، بین آنان و مسئولان شکاف ایجاد کند بنابراین دشمن با تمامی شبکه‌های مخرب مجازی خود به دنبال تصویرسازی سیاه و القاء عدم کارآمدی نظام دینی است تا مردم نسبت به آینده ناامید شوند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور تصریح کرد: این در حالی است که بی شک با حفظ روحیه انقلابی، دشمن کاری از پیش نخواهد برد و شکست می‌خورد.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون حفظ نظام، اعظم فرایض به شمار می‌رود بیان کرد: باید از ظرفیت چهل سالگی انقلاب اسلامی برای این امر استفاده کرد چون دشمن به دنبال این است که جمهوری اسلامی، جشن چهل سالگی انقلاب را نبیند و برای همین برنامه‌ریزی‌های گسترده ای را از مدت‌ها قبل انجام داده است.

نصرت الله لطفی با اشاره به اینکه برای بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مسئولان باید ید واحد باشند افزود: در این رابطه مسئولان باید فارغ از تمامی اختلاف سلیقه‌ها و نگرش‌های سیاسی و با انسجام و یکپارچگی، کارها را به پیش ببرند و تمامی دستگاه‌ها تعامل و هماهنگی‌های تنگاتنگی با یکدیگر داشته باشند.

وی با بیان اینکه تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی، نخستین ماموریت مسئولان و دستگاه‌های اجرایی است اظهار کرد: تبیین دستاوردهای انقلاب به معنای استقلال، آزادی، خودباوری و الگوی جهان اسلام و مستضعفین بودن است و علاوه بر آن، احصاء شبهات و پاسخ مستدل، منطقی و باورپذیر به آنها از سایر ماموریت‌ها و وظایف دستگاه‌ها به شمار می‌رود.

 

نماینده ولی‌فقیه  و امام جمعه  آذربایجان‌غربی:
تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی مسئله‌ای حیثیتی است

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در همایش شورای سیاستگذاری و راهبردی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع) اظهار کرد: با توجه به اینکه آذربایجان‌غربی موقعیت حساسی داشته و مشکلات فراوانی در آن وجود دارد، مسئولان باید شبانه‌روز کار کرده و مشکلات مردم را برطرف کنند.

وی با تاکید بر اینکه ورود به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تبیین دستاوردهای آن، کاری صرفا اداری نیست افزود:بی شک تبیین این دستاوردها مسئله‌ای حیثیتی و انقلابی است و در این راستا خداوند در قرآن کریم فرمود، ما آیات خود را به موسی(ع) فرستاده و به وی ماموریت دادیم که مردم را از ظلم خارج و به سمت نور هدایت کنند و در انقلاب اسلامی نیز چنین شد و کشور از دست طاغوت و ظلم خارج و به سمت ایمان وارد شد.

امام جمعه ارومیه با تاکید بر اینکه ایام الهی را باید زنده نگه داشت گفت: امروز مهمترین ایام، ایام پیروزی انقلاب اسلامی است که امام خمینی(ره) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران آن را ایام‌الله نامید و برای همین نباید آن را فرموش کرد بلکه باید آن را بازخوانی کرده که خود آن، اهداف و مسیر انقلاب را برای همه روشن می‌کند.

وی در ادامه بیان کرد: بی شک جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی وظیفه ای شرعی به غیر از وظیفه اداری برای تمامی مسئولان و دستگاه‌ها مختلف است و بی تردید اگر شکرگزار این نعمت انقلاب اسلامی نباشیم، آن را از دست خواهیم داد و با توجه به اینکه در مقابل خون شهدا نیز مسئول هستیم، باید در پاسداشت و در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و در حفظ و حراست آن تمام تلاش و کوشش خود را به کار گیریم.

قریشی گفت: با توجه به در پیش بودن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با توجه به تهدیدهای فراوان دشمن، باید مسئولان استان به ویژه استاندار آذربایجان‌غربی تلاش فراوانی در این ایام داشته و این نیز انتظاری عادی نیست بلکه باید جهادی حرکت کرد تا به مقصد رسید.

امام جمعه ارومیه در ادامه اظهار کرد: بی شک یاوه گویی های ترامپ در برابر اراده خداوند که قصد سرنگونی انقلاب اسلامی را دارند هیچ ارزشی نداشته و بی شک این انقلاب با موفقیت به پیش می رود و پرچم آن به دست حضرت صاحب الزمان(عج) می رسد.

 

 نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری :

باید از انقلاب اسلامی حفاظت و حراست کرد/انقلاب اسلامی یک امانت الهی است
 
در ادامه  همایش شورای سیاستگذاری و راهبردی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد  آیت‌الله سیدعلی‌اکبر قریشی اظهار کرد: امید است که انقلاب اسلامی به نسل‌های آینده منتقل شده تا در نهایت به صاحب اصلی آن یعنی امام زمان(عج) برسد.

وی در ادامه گفت: اگر خداوند متعال، انسان را لایق رسیدن به چیزی بداند، به او لطف و امداد کرده و آن را به خواسته خود می رساند و این موضوع در انقلاب اسلامی نیز احساس شد و مردم در رکاب امام خمینی(ره) گرفتاری‌های بسیاری دیده و کشته و اسیر شدند اما دست از آرمان‌های خود برنداشته و برای همین، دست خدا نیز وارد کار شد و در نتیجه شرک و کفر از جامعه رفت و اسلام بر جای آن نشست.

نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی، شرک و فساد از جامعه برطرف شد و هم اکنون نیز اگر شورای نگهبان، مصوبات مجلس شورای اسلامی را مطابق با خواست خدا و در میزان قرآن کریم نبیند، آن را نمی پذیرد.

وی بیان کرد: پس در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، خداوند لیاقتی به مردم داد که شرک از جامعه رخت بنند و یکتاپرستی جایگزین آن شود و در این چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز حوادث و اتفاقات ناگوار فراوانی در جامعه توسط دشمنان ایجاد شد که اگر عنایت و الطاف الهی نبود هم اکنون انقلاب اسلامی از بین رفته بود.

آیت الله قریشی تصریح کرد: بی شک باید از این امانت الهی یعنی انقلاب اسلامی به درستی محافظت کرده و بتوان آن را به درستی به نسل های آینده نیز انتقال داد.

 

 

 

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 17

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 337427

  • بازديدکنندگان امروز : 197

  • کل بازديدکنندگان : 705183

پیوندها