نسخه چاپي
1397/06/27 :: ١٠:٣٠ 
دبیرکل جنبش انصار الله یمن مطرح کرد؛

شراکت آمریکا و صهیونیسم در ظلم به اسلام و ملت های مسلمان

دبیرکل جنبش انصار الله یمن: آمریکا و رژیم صهیونیستی به صورت مستقیم و غیرمستقیم در ظلم و ستم به امت اسلامی شریک هستند.

شراکت آمریکا و صهیونیسم در ظلم به اسلام و ملت های مسلمان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از تلويزيون المسيره؛ ­دبیرکل جنبش انصار الله یمن با اشاره به مظلومیت ملت های مسلمان در بسیاری از کشورها تأکید کرد آمریکا و رژیم صهیونیستی به صورت مستقیم و غیر مستقیم در ظلم و ستمی که علیه امت اسلامی روا داشته می شود شریک هستند.
 سید عبدالملک بدرالدین دبیر کل انصار الله یمن در سخنرانی خود در هفتمین شب ماه محرم با اشاره به مشکلات و مصیبت های متعددی که امت اسلامی با آن مواجه است و همچنین مشهود نبودن آثار و نتایج عملی تعالیم اسلام از جمله  عدالت، خیرخواهی، رحم و مروت و اصلاحگری در زندگی دینی و دنیایی مردم گفت: امت اسلامی در بسیاری از کشورها از حکمرانی نیروهای شر و طاغوتیان و تسلط مزدوران و حلقه به گوشان دشمنان امت یعنی آمریکا و اسرائیل در رنج و عذب است. این اوضاع هیچ گونه سنخیتی با اسلام و راهنمودهای آن ندارد، ملت های مسلمان نماز می خوانند و روزه می گیرند و قسمت اعظم شعائر اسلامی را رعایت می کنند ولی به صورت مطلق تسلیم سیاست های آمریکایی و اسرائیلی می شوند و حکومت ها در کشورهای اسلامی با تمام توان در خدمت منافع آمریکا هستند و واقعیت های فرهنگی، موضع گیری ها، رویکردها و بسیاری مسائل دیگر را بر اساس همخوانی با سیاست های شیطانی آمریکا تنظیم می کنند. برخی از حکومت ها در کشورهای اسلامی می پذیرند که با اسرائیل ائتلاف کنند و علیه سایر کشورهای اسلامی خصومت بورزند و علیه آنها توطئه چینی کنند. 

دبیر کل انصار الله در ادامه خاطر نشان کرد: امت اسلامی در حال حاضر از ظلم و ستم رنج می برد، امت اسلامی اکنون امتی مظلوم است و ملت های مسلمان نیز ملت های مظلومی هستند. ما به عنوان ملت های عربی از عدالتی که نتیجه طبیعی اجرای تعالیم اسلام است بی بهره هستیم و لذت آن را نچشیده ایم و هر گاه ملتی نیز برای ایجاد و قیام این عدالت به حرکت در آمده است و با نیروهای طغیانگر به مبارزه برخاسته است مورد هجوم و حمله قرار گرفته است. آنگونه که شاهد هستیم هنگامی که ملت مسلمان یمن به حرکت درآمد و اراده کرد آزاده باشد و لذت عدالت را بچشد مورد حمله ائتلاف متجاوز آمریکایی سعودی قرار گرفت. 
وي در ادامه افزود: امت اسلامی و ملت های مسلمان در مناطق زیادی از جمله فلسطین، میانمار، یمن و عراق و سایر کشورها از مظلومیت شدید رنج می برند و به واسطه دخالت های مستقیم و غیر مستقیم آمریکا و اسرائیل مورد ظلم و ستم واقع شده اند. در این میان سؤالی که مطرح می شود این است که چه کسی مسئول برقراری عدالت در میان کشورها و ملت های عربی و اسلامی است تا از شر ظلم و ستم رها شوند؟ آیا باید به سازمان ملل چشم داشته باشیم و منتظر باشیم حق و عدالت را در میان ما برقرار سازد و ظلم را برچیند و اوضاع را سر و سامان دهد؟ کسی که چنین انتظاری داشته باشد مانند کسی است که در حال تشنگی به سراب دل خوش کرده باشد. 
سازمان ملل حتی اختیار ندارد که قطعنامه های مصوب خود را اجرا کند و یا ظلمی را از ملتی برطرف و عدالت را در یک کشور برقرار کند. کشورهای عضو سازمان ملل به دو دسته ظالم و مظلوم تقسیم می شوند، تکلیف ظالمان مشخص است و ما از آنها انتظار نداریم عدالت را برقرار کنند و کشورهای مظلوم نیز قدرت و صلاحیت تغییر اوضاع را ندارند. سازمان ملل برای ملت فلسطین در طول هفتاد سال گذشته چه کاری انجام داده است؟ هیچ! در حالی که مظلومیت ملت فلسطین واضح و آشکار است. ما از اعضای دائم شورای امنیت که دارای قدرت برتر اقتصادی و نظامی در جهان هستند چه انتظاری می توانیم داشته باشیم؟ 

آمريکا منبع ظلم و شرارت و جنايت در بين کشورهاي جهان است  

دبير کل جنبش انصارالله يمن در ادامه گفت: آیا انتظار داشته باشیم آمریکا عدالت را در میان کشورها برقرار سازد در حالی که خود منبع ظلم و شر و جنایت است و یا  انگلیس که نخستین کشور استعمارگر در جهان است و آمریکا استعمار ملت ها و به غارت بردن اموال آنها را از این کشور به ارث برده است؟ چه کشورهایی بیشترین حمایت ها را از رژیم صهیونیستی به عمل می آورند؟ نخستین کشوری که زمینه را برای ایجاد رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین فراهم کرد انگلیس بود و آمریکا حمایت کامل و همه جانبه از رژیم صهیونیستی را از انگلیس به ارث برد. در چند روز اخیر نیز شاهد اقدامات ترامپ علیه ملت فلسطن بودیم و دیدیم که دولت آمریکا چگونه به طور مستقیم وارد مبارزه با این ملت مظلوم شده است و برای اذیت و آزار رساندن به ملت فلسطین و مصادره اراضی و هدف قرار دادن مقدسات در فلسطین و توطئه چینی علیه آن به شریک مستقیم اسرائیل تبدیل شده است. با این اوصاف آیا باید آمریکا را حامی  برقراری صلح در فلسطین بدانیم یا منبع ایجاد فتنه ها و ارتکاب جرائم و جنایت ها؟ 
وي افزود: در مرحله بعد اگر بخواهیم از مظلومیت ملت یمن سخن بگوییم باید بپرسیم چه کسی تجاوز علیه ملت یمن را پشتیبانی و توجیه  و از آن حمایت سیاسی و نظامی و لجستیکی می کند؟ بدون شک آمریکا! وزیر امور خارجه آمریکا چند روز پیش در کنگره این کشور شهادت داد ائتلاف متجاوز سعودی تا حد زیادی از هدف قرار دادن غیرنظامیان خودداری می کند، این در حالی است که این ائتلاف روزانه مرتکب جنایت علیه غیرنظامیان و منافع عمومی ملت یمن در تمام زمینه های زندگی می شود. آمریکا عامل اصلی و درجه یک آسیب رساندن به ملت یمن است و عربستان و امارات  فقط ابزار دست آمریکا هستند. از این رو هیچ کشوری با تکیه بر سازمان ملل و شورای امنیت نتوانسته است از ظلم و ستم رهایی یابد و به عدالت و امنیت برسد. برعکس ما شاهد بودیم در زیر سایه سازمان ملل چه جنایت هایی از سوی صربها علیه مسلمانان در بوسنی و هرزگوین رخ داد. خداوند متعال از طریق قرآن کریم به ما می آموزد باید ملت های مسلمان عدالت را در میان خود برپا کنند و به نیروهای شر و تارکی هیچ چشم داشتی نداشته باشند. 

گروه های تکفیری با وجود اینکه پرچم جهاد را علم می کنند علیه مظاهر شر و باطل يعني آمريکا اسرائيل حرکتی نمی کنند. 

سید عبدالملک بدرالدین با اشاره به سواستفاه دشمنان امت اسلامی و گروه های تکفیری  از مفاهیم و عناوین اسلامی و دینی برای رسیدن به اهداف غیر مشروع  افزود: ما شاهد  هستیم گروه های تکفیری از عنوان جهاد در راه خدا در غیر مسیر واقعی آن استفاده و در نهایت در مسیر برنامه های آمریکا و اسرائیل و تأمین منافع آنها حرکت می کنند و جهاد آنان در راه خدا نیست بلکه در راه آمریکا و اسرائیل و ضربه زدن به امت اسلامی است. مشخص و واضح است که آمریکا و اسرائیل مظهر شر و باطل هستند، ولی گروه های تکفیری با وجود اینکه پرچم جهاد را علم می کنند علیه مظاهر شر و باطل حرکتی نمی کنند. 
با مراجعه به تاریخ متوجه می شویم آمریکا چگونه با حمایت عربستان و برخی از کشورهای حاشیه خلیج (فارس) و صدور فتوای جهاد برخی از علمای درباری از مفهوم جهاد در افغانستان برای رسیدن به اهداف خود یعنی تضعیف و مقابله با اتحاد جماهیر شوروی از یک سو و تضعیف ملت های مسلمان از سوی دیگر  بهره برداری کرد. اما باید پرسید چرا علمای سعودی و هیئت کبار علما برای آزادسازی فلسطین چنین فتواهایی صادر نکردند و نمی کنند؟ حکومت های عربی و خود آمریکایی ها و برخی از رهبران گروه های تکفیری بعدها اعتراف کردند موضوع جنگ در افغانستان به خواست و اراده آمریکا انجام شده است. آمریکا از این شرایط استفاده کرد و سپس چند سال بعد افغانستان را به اشغال خود درآورد اما علمای درباری که فتوای جهاد علیه اتحاد جماهیر شوروی را صادر کرده بودند بار دیگر سکوت کردند و علیه اشغالگر جدید یعنی آمریکا هیچ فتوای جهادی صادر نکردند. بر این اساس آنها از فتوای جهاد در هر جایی که منافع آمریکا را تأمین کند استفاده می کنند و  
فلسطین هیچ وقت در صدر اولویت های آنها قرار نداشته، ندارد و نخواهد داشت و اسرائیل برای آنان دشمن درجه یک به حساب نمی آید. گروه های تکفیری و علمای حامی آنها در سوریه نیز در همان جهتی حرکت کردند که آمریکا و اسرائیل خواهان آن بودند و مواضع هر دو طرف کاملا هماهنگ بود و فقط در عنوان ها اختلاف داشتند و در مضامین متحد بودند. در عراق و یمن نیز شاهد این اتحاد و هماهنگی بین تکفیری ها و آمریکا و اسرائیل بودیم و هستیم. مواضع نتانیاهو، داعشی ها، القاعده و آمریکا در مورد جنگ علیه یمن یکسان است و  همه آنها کمر به نابودی ملت یمن بسته اند. به عنوان نمونه القاعده اعلام کرده است در بیست  و یک جبهه علیه حوثی ها در حال جنگ هستیم و ما می دانیم این جبهه ها همان جبهه هایی هستند که آمریکا و عربستان بر آن اشراف دارند و آن را مدیریت می کنند.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 15

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 476668

  • بازديدکنندگان امروز : 868

  • کل بازديدکنندگان : 939953

پیوندها