نسخه چاپي
1397/06/22 :: ١٣:٣١ 

امام حسين (ع) و اصحابش پيروز دائم تاريخ هستند

رئيس جمهور در جلسه هيأت دولت گفت: امام حسين(ع) و اصحابش پيروز دائم تاريخ هستند و هيچ کس نيست در تاريخ اين ميدان را قضاوت کند و اين پيروزي را از آن اباعبدالله الحسين (ع) نداند.

امام حسين (ع) و اصحابش پيروز دائم تاريخ هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقل ازخبرگزاري صداوسیما، آقاي روحاني گفت: ماه محرم الحرام همواره براي ما يادآور فداکاري و ايثار سالار شهيدان ابي عبدالله الحسين(ع) و ياران باوفاي آن حضرت است و اين صفحه ماندگار تاريخ براي ما هر سال درس آموز است که چگونه بايد در برابر پيچيدگي ها و مشکلات بزرگي که دربرابر جامعه اسلامي و مردم مسلمان پيش مي آيد ايستادگي، فداکاري و مقاومت کنيم.
وي همچنين ادامه داد: چه مسلمان و غيرمسلمان هر کس که اين تاريخ را بخواند در برابر عظمت امام حسين (ع) سر فرود مي آورد.
رئيس جمهور با بيان اينکه در حادثه عاشورا در کنار ابا عبدالله، يک گروه وفادار به آرمان امام حسين و وظايف ديني و اجتماعي خودشان بودند، افزود: در سرلوحه اصحاب امام حسين و اهل بيتش، قمر بني هاشم ابوالفضل العباس قرار داشت که وفايش به عنوان معروف ترين ويژگي آن حضرت، پرچم داري آن حضرت بود.
آقاي روحاني با اشاره به اينکه امام حسين در شب عاشورا براي بهترين يارانش و وفاداران اهل بيتش که در شب عاشورا در کنارش ماندند دعا کرد.
رئيس جمهور با بيان اينکه گروه هاي ديگر، دشمن ستيزه جو و ظالمان و غاصباني بودند که هميشه با راه حق مبارزه مي کردند و در راه باطل بودند آنها رو به روي امام حسين (ع) بودند.
رئيس جمهور همچنين گفت: گروه ديگر گروه ظالمان يا خائنان بودند، افرادي که امام حسين( ع) را حتي با وجود نامه و امضاهايي که بود، به کوفه دعوت کردند اما در روز سختي و مشکلات به امام حسين (ع) و اهل بيتش پشت کردند و خيانت کردند.
جز چند کشور معدود معلوم الحال چه کسي کنار آمريکاست؟
رئيس جمهور گفت: بدترين شرايط جهاني را امروز آمريکا دارد و بايد ديد کدام سازمان بين المللي است که امروز با آمريکا موافق باشد، يونسکو، سازمان ملل، آژانس بين المللي انرژي اتمي، دادگاه لاهه، ديوان کيفري بين المللي، کدام يک با آمريکا موافق هستند؟
آقاي روحاني در جلسه امروز هيأت دولت افزود: ما امروز در يک جنگ روشني در برابر متجاوزين تاريخ هستيم.
آقاي روحاني ادامه داد: امروز گروهي، روبروي ملت ايران قداره‌بندي مي‌کنند که از لحاظ سياسي و فکري به جز چند کشور، طرفداري ندارند و بدترين وضع را در داخل کشور خودشان دارند.
رئيس جمهور افزود: شرايط داخل آمريکا را با سال هاي پيش مقايسه کنيد، امروزيکي از سال ها و دوران هاي بسيار بد در داخل آمريکا و تاريخ آمريکا است و کمتر محقق، روشنفکر و صاحب نظري را در آمريکا مي بينيد که با کاخ نشينان کاخ سفيد موافق باشد و برخي از آنها به صراحت، اينها را ابله و سفيه نامگذاري مي کنند.
آقاي روحاني با بيان اينکه کمتر در تاريخ آمريکا شرايط چنين بوده است اظهار داشت: کدام يک از متحدان آمريکا امروز از لحاظ سياسي در کنار آمريکا هستند؟ حتي متحدين سنتي آمريکا نيز از آمريکا فاصله مي گيرند و افتخار مي کنند که از آمريکا فاصله مي گيرند، يک روز افتخار مي کردند که کنار آمريکا باشند اما امروز بايد ديد کدام کشور بزرگي است که کنار آمريکا باشد، جز چند کشور معدود معلوم الحال، چه کسي کنار آمريکا است؟
رئيس جمهور تأکيد کرد: بدترين شرايط جهاني را امروز آمريکا دارد و بايد ديد کدام سازمان بين المللي است که امروز با آمريکا موافق باشد، يونسکو، سازمان ملل، آژانس بين المللي انرژي اتمي، دادگاه لاهه، کدام يک با آمريکا موافق هستند؟
آقاي روحاني افزود: بدترين شرايط را در دنيا امروز آمريکا دارد و حتي در درون خودش نيز اين شرايط وجود دارد.
رئيس جمهور تصريح کرد: به رغم اينکه ايران امروز در يک جنگ اقتصادي ناخواسته در برابر افرادي قرار گرفته است که به هيچ قانون بين المللي احترام نمي گذارند اما شرايط روحيه وايستادگي مردم، مخصوصا حالا که پرچم امام حسين (ع) به اهتزاز در مي آيد، اگر هم مشکلي وجود دارد و اگر کسي عدم ايستادگي را نسبت به بعضي ها احتمال مي دهد، پرچم عاشورا و کربلا همه اين افسون ها را باطل مي کند و همه اين تبليغات يکساله دشمنان را مي زدايد.
آقاي روحاني تأکيد کرد: مردم باز هم سرمشقشان امام حسين (ع) و اصحاب و ياران ايشان هستند و ما امروز هم نداي امام حسين (ع) را مي شنويم.
ملت ايران پيروز نهايي در جنگ اقتصادي
رئيس جمهور ملت ايران را پيروز نهايي در جنگ اقتصادي دشمنان عليه کشورمان دانست و با انتقاد از برخي سياه نمايي ها در رسانه ها گفت: مطمئنا دشمن را در اين جنگ شکست مي دهيم اما چرا واقعيت ها را به مردم در رسانه ها نمي گوييم و چرا بايد آنها را بترسانيم؟
آقاي روحاني در جلسه هيأت دولت تاکيد کرد: اگر ايستادگي کنيم و روحيه بدهيم هزينه ملت را کم کرده ايم اما اگر ترس و هراس و نااميدي ايجاد کنيم هزينه آنان را بالاتر برده ايم.
رئيس جمهور افزود: چه کاري عليه انقلاب و چه کاري ضدانقلاب تر از اينکه در صفحات نخست سايت ها، خبرگزاري ها و روزنامه ها در دل مردم هراس ايجاد کنيم؟ چرا واقعيت ها را نمي گوييم و چرا حرف نادرست مي زنيم؟ البته ما در جنگ اقتصادي هستيم جنگ بدون مشکل نيست و کشته و مجروح دارد اما معتقديم در اين جنگ پيروز نهايي ما هستيم.
آقاي روحاني با بيان اينکه مسئولان، کارگزاران و صاحبان رسانه ها در آزمون و امتحان بسيار بزرگي قرار گرفته اند گفت: همه بايد در اين شرايط به وظيفه اي که بر عهده ماست به نحو مطلوب عمل کنيم و بدانيم که امروز معروف و منکر چيست.
رئيس جمهور در تبيين قيام امام حسين (ع) افزود: آن حضرت وقتي مشاهده کردند که خوبي ها روي زمين مانده است و عده اي راه نادرست را مي پيمايند براي اصلاح آن شرايط وارد امر به معروف و نهي از منکر يعني راه پيغمبر (ص) و حضرت علي (ع) و امام حسن (ع) شدند و امروز هم بالاترين امر به معروف اميد دادن به مردم و استقامت است و بالاترين منکر هم ايجاد هراس، اضطراب و ترس نابجا در دل مردم است.
آقاي روحاني تاکيد کرد: همه صاحبان تريبون، رسانه دارها و کساني که صدا و ندايشان قابل شنيدن است امروز رسالت بسيار سنگيني بر عهده دارند.
رئيس جمهور گفت: امروز هم ما نداي امام حسين (ع) را با گوش جان مي شنويم و خوشا به حال آنهايي که به نداي آن حضرت پاسخ مثبت مي دهند.

خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 6

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 373565

  • بازديدکنندگان امروز : 1353

  • کل بازديدکنندگان : 759040

پیوندها